Łatwiej wydalić bezrobotnych cudzoziemców z Włoch

Temat przeniesiony do archwium.
Od 3 marca obowiązują we Włoszech przepisy, na mocy których rezydująca w tym kraju osoba pochodzą z innego państwa Unii Europejskiej może zostać wydalona do kraju pochodzenia, jeśli nie jest w stanie się utrzymać.

Inną nowością jest obowiązek składania przez obywateli Unii Europejskiej, którzy żyją i mieszkają we Włoszech, oświadczeń na policji. W oświadczeniu tym musi być podany planowany czas pobytu na terenie Włoch. Jeżeli przekracza on 3 miesiące, cudzoziemiec powinien zarejestrować się w urzędzie stanu cywilnego. W przeciwnym razie zostanie wydalony z kraju.

Mieszkaniec Unii Europejskiej, który nie ma środków do życia, będzie dowożony do granicy, jeżeli tak zdecyduje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Przewidziany jest tez zakaz ponownego wjazdu na teren Włoch. Za złamanie zakazu grozi kara 2 lat więzienia. Zakaz ten może być odwołany po upływie co najmniej 3 lat.

Wydalenie z kraju będzie przeprowadzane przez policję po stwierdzeniu przez sąd istnienia zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Zakaz ponownego przyjazdu do Włoch będzie trwał maksymalnie 5 lat.

Jest też przewidziane wydalenie tych, którzy nie mają środków do utrzymania się we Włoszech, chociażby ze względu na brak pracy. Bezrobotni, którzy nie mają środków do życia, będą informowani listownie przez perfekta, ze mają miesiąc na opuszczenie kraju. Na tym nie koniec. Muszą też zameldować się w konsulacie włoskim na terenie kraju ojczystego, w celu potwierdzenia rzeczywistego opuszczenia Włoch. W tej sytuacji nie ma zakazu ewentualnego powrotu do Włoch, ale kto zostanie złapany bez odpowiedniego zaświadczenia z Konsulatu Włoskiego, ryzykuje karę sześciomiesięcznego aresztu oraz grzywnę wysokości 2000 euro.

Ważną rolę w egzekwowaniu zapisów ustawy mają odgrywać władze lokalne. Na wszystkie typy wydaleń będą miały bowiem bezpośredni wpływ informacje od burmistrza miejsca zameldowania czy zamieszkania ewentualnych niebezpiecznych jednostek.

Odwołania od ewentualnej decyzji o wydaleni należy składać w TAR (Tribunale Amministrativo Regionale).
http://www.wloski.ang.pl/Nowa_ustawa_dot_obywateli_UE_28798.html mysle ze te dwa tematy sa z soba powiazane...
>Mieszkaniec Unii Europejskiej, który nie ma środków do życia, będzie
>dowożony do granicy, jeżeli tak zdecyduje Ministerstwo Spraw
>Wewnętrznych. Przewidziany jest tez zakaz ponownego wjazdu na teren
>Włoch. Za złamanie zakazu grozi kara 2 lat więzienia. Zakaz ten może
>być odwołany po upływie co najmniej 3 lat.

Oj, chyba zaszła tu jakaś pomyłka (błąd w druku?), bo dowożenie do granicy i zakaz ponownego wjazdu do Włoch dotyczy osób stanowiących zagrożenie dla państwa włoskiego lub dla porządku publicznego, a nie Bodu ducha winnych obywateli UE, którzy nie maja wystarczającej ilości pieniędzy.:)
mysle ,ze tu chodzi o rumunskich Romow
A ja myślę, że to jest początek końca :)
Jak widać Włosi powracają do swoich "chlubnych" faszystowskich tradycji.
Wielu zachodnich publicystów, którzy z przerażeniem obserwują niesamowity rasizm we Włoszech, przewidywało że około roku 2015 może dojść do odrodzenia się faszyzmu we Włoszech (łącznie z masowym mordowaniem cudzoziemców). Jak widać mylili się - mamy dopiero rok 2008, a ten odrodzony włoski faszyzm już stawia pierwsze kroki.
Coś niesamowitego!!!

>>>Wielu zachodnich publicystów, którzy z przerażeniem obserwują niesamowity rasizm we Włoszech, przewidywało że około roku 2015 może dojść do odrodzenia się faszyzmu we Włoszech (łącznie z masowym mordowaniem cudzoziemców). Jak widać mylili się - mamy dopiero rok 2008, a ten odrodzony włoski faszyzm już stawia pierwsze kroki.
ja wyrokuje ,ze Unia sie rozleci z hukiem w 2015
O! Gdybyś tylko miała rację. Na ruinach tego sztucznego tworu mogłaby kiedyś powstać prawdziwa wspólnota gospodarcza niezależnych państw.
gaio 14 Mar 2008, 18:02
mysle ,ze tu chodzi o rumunskich Romow

Rumuńscy Romowie są takimi samymi obywatelami Unii Europejskiej jak my czy Niemcy i obowiązują ich te same przepisy. Jeśli nie maja środków do życia, dostana "foglio di via" i będą musieli zameldować się w konsulacie włoskim w Rumunii. Nikt nie ma prawa odwozić ich na granice i zakazywać ponownego wjazdu do Włoch tudzież grozić kara wiezienia.
Ci współpracujący z Sueddeutsche Zeitung, Daily Telegraph i The Guardian. Zresztą cała Skandynawia również patrzy z dużym niesmakiem na to jak traktuje się cudzoziemców we Włoszech.
Ale chodzi mi o to, kiedy zaczną masowo wyrzynać tych cudzoziemców, czy podają jakieś daty lub od jakiego rejonu Włoch zacznie się eksterminacja?
Może wato by zapytać tutejszych Italiańców, kto wie, może nie jeden noże już ostrzy?
Nie wiem, jak tam się sprawy mają z tą "całą Skandynawią", ale jeżeli oprócz niej jedynymi, którzy wieszczą katastrofę są te lewackie gazety, to znaczy, że nic złego się nie dzieje.
Nowe reguły dotyczące wydaleń z terytorium Włoch

Rzym – Pod koniec lutego br. zostały zaaprobowane przez Radę Ministrów nowe reguły dotyczące wydaleń z Włoch obywateli UE.
Jedną z podstawowych nowości jest deklaracja obecności, którą obywatel UE lub jego rodzina muszą złożyć na policji. Procedura ta musi zostać przyjęta jeszcze przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Dzięki tej deklaracji, będzie można zademonstrować od jakiego czasu przebywa się na terenie Italii. Nie złożenie ww. deklaracji oznaczać będzie (nie wykluczając innych powodów), że pobyt na Półwyspie Apenińskim trwa dłużej niż trzy miesiące. Osoby które mają prawo do pobytu dłuższego niż trzy miesiące będą musiały zostać wpisane do Urzędu Stanu Cywilnego w danym Urzędzie Miasta/Gminy. Wszyscy, którzy nie posiadają wymaganych dokumentów uprawniających do pobytu dłuższego niż trzy miesiące, będą musieli wyjechać z Włoch.
Dekret definiuje również przypadki wydalenia obywateli UE, które mogą nastąpić w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa Państwa.
Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Państwa, obywatel UE może zostać przewieziony do granicy Państwa, ale tylko po zatwierdzeniu sądu, na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W tym przypadku przewidziany został zakaz ponownego wjazdu do Italii do lat 10. Wszyscy wydaleni, którzy nie podporządkują się tej decyzji ryzykują do 2 lat więzienia. Naturalnie można odwołać się od postanowienia sądu, ale tylko po trzech latach od momentu wydalenia. Wydalenie obywatela UE przeprowadzane jest przez policję, zaraz po postanowieniu sądu, również z powodu zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. W tym przypadku osoba nie może powrócić do Włoch przez 5 lat.
Tego rodzaju wydalenie jest przeważnie umotywowane przez prefekta lub Ministra Spraw Wewnętrznych (jeżeli chodzi o obywateli UE przebywających tutaj od minimum 10 lat lub o niepełnoletnich). Również i w tym przypadku można złóżyć odwołanie od decyzji o wydaleniu, ale po upływie minimum 3 lat. Kto nie podporządkuje się tej decyzji ryzykuje 1 rok więzienia. W nowym dekrecie legislacyjnym została także poruszona kwestia osób, które nie spełniają wymaganych warunków np. nie posiadają wystarczających środków na utrzymanie. W tym jednak przypadku prefekt wydaje tzw. foglio di via osobie zainteresowanej, która będzie miała miesiąc na opuszczenie Italii. W tym przypadku osoba wydalona będzie musiała zgłosić się do konsulatu włoskiego w kraju pochodzenia. Dla osób wydalonych z przyczyn np. ekonomicznych nie został przewidziany ponowny zakaz wjazdu na terytorium włoskie, ale kto zostanie przyłapany tutaj bez poświadczenia konsulatu włoskiego w kraju pochodzenia może zostać ukarany 6 miesiącami więzienia i grzywną do 2000 euro.
Dużą rolę będą również odgrywać ENTI PUBBLICI. Wszystkie rodzaje ww. wydaleń będą mogły być wzięte pod uwagę, także po umotywowanych sygnalizacjach ze strony burmistrzów miasta, w którym zamieszkuje osoba, którą należy wydalić.
Przeciw wydaleniom ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa Państwa lub porządku publicznego (zarządzone przez ministra) można złożyć odwołanie do Tar (Sąd administracyjny) w Rzymie. Natomiast przeciw bezpieczeństwu publicznemu oraz z powodu nie wystarczających praw do pobytu np. niewystarczające przychody, itp. (zarządzone przez prefekta) można złożyć odwołanie w sądzie administracyjnym regionu zamieszkania. Takie odwołanie można również złożyć we włoskiej placówce konsularnej w kraju pochodzenia.
Należy pamiętać, że złożenie odwołania nie uprawnia do przerwania wydalenia z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Państwa lub porządku publicznego. Na stronie www.stranieriinitalia.it można ściągnąć bezpłatnie pełny tekst Dekretu Legislacyjnego z 28 lutego br.
czy te ustalenia sa jeszcze aktulane?..ma ktos jakies nowinki..decrety..zmiany przepisow?
teraz to wszystkich 'golasow' beda wydalac http://www.rp.pl/artykul/33,552685-Wlosi-jak-Francuzi--nie-chca-imigrantow.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie