Bodenka, zameldowanie to jest czynnosc rejestracyjna i jest jedynie potwierdzeniem, ze mieszka sie (na pobyt staly lub czasowy) pod danym adresem. Prawo rozumie to w ten sposob, ze skoro ktos wyjezdza za granice na czas dluzszy niz 2 miesiace, to przestaje mieszkac pod danym adresem w Polsce, w zwiazku z czym powinien sie wymeldowac (czasowo) lub moze zostac wymeldowany w postepowaniu administracyjnym.
Zobacz np.tu: http://www.inbank.pl/porady_prawne,177,243,obowiazek_meldunkowy___wymeldowanie_wspolwlasciciela_mieszkania#next
"Przepisy te dotyczą administracyjnej sfery życia, nie ma znaczenia czy osoba, która zostaje wymeldowana ma tytuł prawny do nieruchomości (np. współwłasność), czy też nie. Podstawowa kwestia w tej sprawie to przebywanie w miejscu stałego lub czasowego pobytu.
Jeżeli zatem osoba posiadająca tytuł prawny do nieruchomości (np. współwłasność, umowa najmu) będzie przebywać w mieszkaniu z zamiarem stałego pobytu, powstanie obowiązek zameldowania tej osoby na pobyt stały (ew. czasowy). Art. 10 pkt. 1 ustawy - osoba, która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia przybycia.
Do wniosku o zameldowanie się dołącza się odpowiedni dokument potwierdzający tytuł prawny do przebywania w określonej nieruchomości (akt notarialny stwierdzający prawo własności, odpowiednią umowę itp.)."
Czyli jesli zdecydujesz sie wrocic do Polski bedziesz mogla zameldowac sie ponownie w tym mieszkaniu, przedstawiajac odpowiedni dokument o współwłasności lokalu.