Islamofobia!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
za
prawy.pl

Hiszpański minister spraw zagranicznych Miguel Moratinos Cuyaube zaapelował we wtorek o podjęcie "stanowczych działań" przeciwko rosnącemu zjawisku islamofobii.
"Od 2001 roku raporty przygotowane przez europejskie obserwatorium przeciwko rasizmowi i ksenofobii potwierdzają wzrost postaw i zachowań antymuzułmańskich" - powiedział Moratinos na otwarciu międzynarodowej konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Kordobie na temat "dyskryminacji i nietolerancji wobec muzułmanów".

Celem tej konferencji jest "analiza propozycji i środków do walki z zachowaniami dyskryminującymi" wobec muzułmanów.

Moratinos podkreślił, że wszystkie badania w kraju i za granicą pokazują postawę "odrzucenia wobec muzułmanów na rynku pracy, w dziedzinie edukacji i jeśli chodzi o zakwaterowanie".

Wskazał, że "bez wątpienia zjawisko to wzmocniło pojawienie się międzynarodowego terroryzmu".(sic!!!!!!!!)..podkreślenie g/g.

Sekretarz generalny Ligi Arabskiej Amr Mussa wyraził zadowolenie z konferencji, którą określił jako "bardzo ważną inicjatywę".
http://www.maxior.pl/film/74008/film
Filmik więcej, niż świetny, mam jednak nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego nawet najlepsze dowcipy "na temat" nie rozwiązują problemu.
na "szczescie" Ty mi to z pewnoscia uzmyslowisz... ;)
Skoro ma być to dla ciebie "szczęściem"...to sobie pewnie darujemy, co?
Oj, jakie to typowe. Wychodzi na jaw, kto pisze jedynie dla złośliwości.
Rzeczywiście ten rasizm da się odczuć tez w Polsce czasem, przyjmuje często formę takiego podskórnego nie uświadomionego lęku, niewiadomo przed czym bo przeciez mającym żródło w ignorancji ,który objawia się niby sympatycznymi lub humorystycznymi uwagami. Mam wrażenie ,że czasem go odczuwam, choć nigdy nie mogę być o tym w stuprocentach przekonana.
A tak wogóle Genio sądząc po twoich wypowiedziach na forum uważam, ze jesteś bardzo interesującym człowiekiem. Mam więc propozycję jesli miałbyś ochotę pogadać na gg to podaję mój numer, tym bardziej ze oboje jesteśmy ziomalami:-)z beskidów [gg] . Pozdrawiam!
"Pardon"? Alez we mnie nie ma krzty zlosliwosci ;)
A jakie bylo pytanie, czy tez hmm na czym to my stanelismy ?! :) Przepraszam najmocniej, ze nie odpowiedzialam w trybie natychmiastowym, ale bez reszty pochlonely mnie jakze pasjonujace zajecia domowe :D
Stanęliśmy na tym, że masz chyba jakiś pogląd na sprawy o których mówi artykuł.
o rany jaki ciezki temat i to o tej porze, litosci..
No dobra.. ja odwaze sie urzyc stwierdzenie, ze w Polsce ten problem jest marginalny...a to z tej prostej przyczyny, ze Muzułmanie stanowia w naszym pięknym kraju baaardzo mala grupa w porownaniu z Europa zachodnia no i tak np. dziewczynki w chustkach na bialostocczyznie nie bulwersuje nikogo, a wrecz traktuje sie to jako cos normalnego, nie to co we Francji.. choc nikomu nie przeszkadzają tam żydowskie jarmułki tak na marginesie :| W Polsce takie problemy nie występują. Nie tak dawno chyba w GB- jesli sie nie myle- Muzułmanie zostali odsunięci od obsługi bagaży, chyba ich obecnosc zle wplywala na ogólne samopoczucie pasazerow.
ej,Grudziadzanko:)
ahoooj to sem ja :D gdzie sie wloczysz wieczorowa pora ? ;)
Mam wrażenie ,że
>czasem go odczuwam, choć nigdy nie mogę być o tym w stuprocentach
>przekonana.

ale o co chodzi ? :\
jestem w połowie arabką i muszę powiedzieć, że czasem odczuwam rasizm ze strony Polaków , ale taki rasizm pod przykrywką fałszywej sympatii lub chumoru,...mimo,ze nie jestem muzłumanką i nie chodzę z nakryciem głowy
jestem w połowie arabką i muszę powiedzieć, że czasem odczuwam rasizm ze strony Polaków , ale taki rasizm pod przykrywką fałszywej sympatii lub chumoru,...mimo,ze nie jestem muzłumanką i nie chodzę z nakryciem głowy
ciekawe gdzie podziala sie zenobia?..a propos tytulu postu http://www.pardon.pl/artykul/10697/polowanie_na_polki_w_berlinie_sa_bite_kopane_przewracane Ciekawe kiedy i czy kiedykolwiek dojdzie do takich sytuacji w Itali?
..nikt nie pyta dlaczego w krajach islamskich Europejczycy zamieszkujacy w tych krajach nie moga swobodnie praktykowac swojej wiary? Ci' nie- muzulmanie' nie domagają sie przynajmniej narazie nic nie slychac jawnej manifestacji swego wyznania a tak jak to robia wyznawcy islamu w Europie nie domagaja sie dzwonnic,,wolnych niedziel.A dlaczego??Bo zwyczjnie wiedza ,ze sa W GOSCIACH! Tolerancja to jedyny wyraz, ktorego islamisci nie zakceptuja ani nie przyswoja
Bardzo ciekawy wywiad. Możemy sobie przeczytać, co nas czeka:

http://fronda.pl/news/czytaj/jean_alcader_islam_nie_jest_religia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka