zostawił mnie dla włoszki...:((

Temat przeniesiony do archwium.
właściwie to pisze żeby sie wygadać, żeby usłyszeć co mają do powiedzenia osoby postronne.. Bylam w związku 9 lat,dopasowalismy sie jak rzadko kto,bylismy na dobre i na złe zawsze razem..on nie ma rodziny, wiec moja przyjeła go nie od razu ale z otwartymi ramionami.. było cudownie hmm..ale chyba tylko dla mnie.. Rok temu wyjechaliśmy do Italii do pracy.Wszystko rozpierdzielilo sie jak banka mydlana...nie pozostało mi nic jak spakowac sie i wrocic do kraju. Teraz mineły 4 mies. ja jestem w kraju a on tam razem z nią, zostawil mnie i przekreslił wszystko co nas łączyło.. a żeby było śmieszniej zostawil mnie dla grubej ohydnej włoszki z produkcji, ze swojej pracy, umiał troche wiecej włoskiego niz podstawy..teraz to juz pewnie śmiga z językiem. A to co przezylam i przeszłam to poprostu 1 wielki koszmar, jak człowiek miły czuły opiekunczy potrafi zmienic sie w zimnego oschłego potwora i zamienić zadbaną, ładna dziewczyne na coś takiego, zreszta widziała mnie nie raz wiec pewnie jest z siebie bardzo dumna. Wiem ze mieszka z nia do tej pory...ze ona strasznie krótko go trzyma, ze maja sie wyprowadzic do jej domu na wsi ktory dostala od rodziców, wiem ze nikt nie chce sie z polaków (znajomych) do niego odzywac ani miec stycznosci po tym co zrobił, ja rowniez nieutrzymuje z nim kontaktu..jednak serce bardzo mnie boli do tej pory i pewnie jeszcze długo będzie. I jest mi strasznie przykro ze tak to sie skończyło...nie wiem co myslec o tym..nie wiem nic.. ;((((
no coz..moze bylas 'malo produktywna'????..skoro cie zostawil dla kobiety z produkcji....Mysle, ze twoj wpis to prowokacja przelecialas sie po forum, rzucilas ze 2 bardzo naiwne pytania na poziomie II klasy podstawowki i oczekujesz porad sercowych...Tu jest Forum Jezykowe..a nie Kacik Zlamanych Serc..nam juz zabraklo papierowych chuasteczek..a smieciarze odmawiaj wywozu tych zuzytych do tej pory...jakos chlopaki strajkuja przed swietami...boja sie ,ze grype złapia czy cuś.
Jak dotad zwykle Polacy byli zostawiani dla Wlochow. Jak ma byc rownouprawnienie, to takze i w tym sensie. A przy okzaji, uroda u kobiety to nie wszystko.
nie no jasne ..pewnie że nie wszystko. Bardzo dziekuje za miłe i obiektywne słowa, naprawde zrobiło mi sie lepiej i umieścilam ten temat w INNYCH a jak sama nazwa wskazuje są tu tematy odbiegające od sprecyzowanej tematyki forum wiec są pokrewne,a jak sie komuś nie podoba to niech nie wchodzi i nie czyta Panno gaio.
ale jakie mile i obiektywne slowa tu uslyszlas \ les? phhehe zrobilo ci sie lepiej? dobre ... :D
no same miłe.. tak miłe ze jakbym była samobójcą to miałabym motywacje żeby sie pociąć!
Czegoś tu nie rozumiem. jakie znaczenie ma wygląd lub narodowość twojej rywalki?! Rozumiem, że to ją w głównej mierze obwiniasz za rozpad swojego związku być może niekoniecznie słusznie, bo do tanga trzeba dwojga. Moze czegoś jednak brakowało w waszym związku i on to znalazł u tamtej dziewczyny. Zresztą dla facetów wbrew pozorom nie liczy się tylko wygląd ale też osobowośc i on dostrzegł to coś w dziewczynie, która Tobie wydaje się brzydka ( zresztą wygląd to pojęcie względne, nie ma jednolitego kanonu kobiecego piękna, to co jednemu się podoba, dla innego może wydawać się brzydkie, ile facetów tyle opinii).

Rozumiem ,że pewnie Ci ciężko ale życie toczy się dalej a człowiek to istota, która szybko dochodzi do siebie po bolesnych ciosach. Na pewno spotkasz jeszcze innego faceta i zapomnisz o tym.
tak ja rozumiem.. absolutnie nie chodzi mi o jej wygląd ..tzn w małym stopniu bo ja bym jej kijem nie dotkneła a co dopiero coś wiecej.. chodzi o to że on praawie języka nie znał wiec jak mógł dostrzec coś zeby cos dostrzec trzeba rozmawiac na rózne tematy, no chyba ze poruszyli temat pytologii ustnej*senza offenza.. bo ja tego nie moge pojąć, a było idealnie miedzy nami zero kłutni jeszcze jakby były jakies oznaki ze sie psuje,a ja az nie wiezyłam ze tak sie świetnie układa..no to sie juz dowiedzialam czemu...poza tym wydawalo mi sie ze we włoszech stawia sie na rodzine ze sa pobożni i nie chętnie godzą sie na związki z polaczkami czy innymi obcokrajowcami,a jesli tak nie jest no to sie pomyliłam..
.."jakbym była samobójcą to miałabym motywacje żeby sie pociąć!'"..myslisz dwa pojecia samobojstwo to czynny akt autodestrukcji, a pociecie sie tzw pochlastanie to akt samoagresji..
miłość nie wybiera...
Witam wszystkich przedświątecznie, szczcególnie Ciebie Gaio,.Prośba moja jest jak zwykle o przeytłumaczenie na włoski życzeń Świątecznych.

W Polsce jest zwyczaj wysyłania kartek świątecznych do swoich bliskich,rodzin,znajomych.Niestety z niewiadomych powodów nie mogę tego zrobić ponieważ nie obdarowałeś mnie adresem.Może miałeś powody.Pragnę jednak złożyć Tobie i Twojej rodzinie Świąt Bożego Narodzenia w ciepłej rodzinnej atmosferze,
żeby ciepło miłości nie opuszczało Ciebie nigdy i Twoich bliskich.Są to święta
które są poczatkiem narodzin wszystkiego, co się szczęsciem nazywa i nadzieji
na dobry ,spełniony Nowy rok czego z całego serca z powiwem tradycji polskiej życzę."

Bardzo proszę o przetłumaczenie ,te zyczenia sa dla mnie bardzo ważne.
mysle poprostu, ze nie ma znaczenia narodowosc, a to, z tego faceta tak naprawde nie poznalas.Ale zreszta nie to jest najwazniejsze.Facet dla baby za ktora gania zdolny jest zdjac gwiazdke z nieba, ta natomiast , ktorej chce sie pozbyc, najchetniej wymazalby z swiata zyjacych.Ty jestes ta, ktora by najchetniej wymazal.Po prostu daj sobie z nim spokoj, odetnij sie gruba krecha od przyszlosci i okaz mu jak najzimniejsza obojestnosc.To dopiero go zrani, a ty zaczniesz zyc na nowo.Po cholere ci niewierny i nieczuly facet?Zeby pielegnowac nieistiejacy obraz czegos, czym nie byl?I badz przygotowana, ze jak mu sie cos powinie wroci do ciebie i zacznie spiewac na inna nutke..
ale odgrzewany obiad nie smakuje tak jak świeży,więc najlepiej jak najszybciej o nim zapomnij,wychodź do ludzi,świat jest pełen mężczyzn-LEPSZYCH,a jak kiedyś zapuka do twojch drzwi,po prostu otwórz i powiedz że pomylił adres-zamykając mu je przed nosem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia