Agencje pracy

Temat przeniesiony do archwium.
Hej dziewczynki i chlopaczki;) Dzien dobry wszystkim!

Chcialabym poznac Wasza opinie na temat agencji pracy we Wloszech. Tak sie zlozylo, ze od ponad tygodnia biegam, latam i spaceruje w celu poszukiwania pracy. Odwiedzilam kilka agencji ( Gigroup, adecco, MAW, Umana i kilka innych) lecz mam wrazenie, ze te instytucje to wielkie banki danych personalnych i nic poza tym. Czytalam na jednej ze stron (nie pamietam jakie to bylo forum), ze agencje lepsze oferty maja dla swoich przyjaciol,rodziny, sasiadow,dziadkow i pradziadkow a co za tym idzie moje curriculum jest gdzis tam na dnie posrod tysiecy aplikacji.
Korzystaliscie z uslug agencji pracy??A moze komus udalo sie znalezc zatrudnienie za ich posrednictwem??
Licze na Wasze opinie.
Pozdrawiam serdecznie i zycze wam milego i spokojnego dnia.
Aga
Czesc, ja bylam dwa razy zatrudniona przez Agencje Pracy (Obiettivo Lavoro oraz przez Umane). Niestety prawda jest, ze przez agencje nie latwo dostac jest prace, jako ze (szczegolnie w duzych miastach) zwykle na jedno ogloszenia odpowiada ponad 100 chetnych. Im ogloszenie jest bardziej ogolne i wymaga mniej kwalifikacji np. segretaria, impiegata tym ich wiecej. Ja w obu przypadkach mialam o tyle szczescie, ze pierwszym przypadku szukali kogos do pracy w miasteczku kolo mnie, a w drugim osoby z jezykie polskim. Drugim negatywem jest to, ze zatrudnienie przez agencje jest zwykle tymczasowe i rzadko kiedy zatrudniaja na stale (co najwyzej przedluza umowe o kolejne pare miesiecy). Firma zatrudniajaca pracownikow poprzez agencje pracy nie musi placic im skladek (robi to agencja) wiec wychodzi jej taniej.
Pozytywna strona zatrudnienia przez agencje jest to, ze wynagrodzenie wyplacane jest zawsze na czas, pracownik ma oplacane skladki, prawo do odprawki (TFR), urlop, itd...
Powodzenia:))