Alimenty od polaka mieszkajacego w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Czy bede mogla od Was uzyskac jakas pomoc...porade ...wskazowki ?
Od lutego 2008 roku jestem po rozwodzie ,mieszkam i pracuje legalnie we wloszech .Syn lat 17 przebywa ze mna od kwietnia 2008 roku, chodzi do szkoly. .Ojciec dziecka przez ten czas nie lozy na syna .Nie zakladalam wczesniej sprawy o alimenty. Ojcic dziecka przez caly czas zamieszkiwal w polsce ze swoja obecna zona (zona ma 2 nie pelnoletnich dzieci na utrzymaniu - wspolnych dzieci nie maja ).Od 3 miesiecy mieszka w Niemczech w Monachium pracuje w fabryce BMW jako kierowca TR-a zarabia okolo 2 tys eu ,zona rowniez pracuje .Obydwoje pracuja legalnie .Chcialabym zalozyc sprawe o alimenty .Uzyskalam informacje z Polski iz taka sprawe mode zalozyc tu we Wloszech , lecz niestety nie wiem od czego zaczac , gdzie sie udac z kim rozmawiac .Adwokat we wloszech nie jest na moja kieszen , moja pensja to 1000 eu a sam czynsz place 500 eu plus condominio, gaz, swiatlo itp.
Jesli ktos bedzie mogl mi udzielic porady , bede wdzieczna

powinnas sie zwroci do Sadu ktory wydal wyrok w owej sprawie o alimenty...w sieci jest mnostwo informacji o alimentach..jesli chesz cos zrobi TY to sie spiesz bo zarok syn bedzie pelnoletni i juz nie bedziesz mogla wystepowac wimieniu syna..masz okazje..raczej prawo tak stanowi polskie prawo zazadac alimentow zaleglych do 3 lat do tylu..ale piszesz, ze nie wystepowalas wczesniej o alim..albo ..skoro piszesz ze doradzono ci abys wystapila o alim w It...no nie wiem...Ojciec jest Polakiem ..dziecko jest Polakiem ty tez Polka...nie ma co wloskiemu wymiarowi sprawiedliwosci zwracac glowe...ale ci podpowiem..udaj sie w godzinach rannych do wloskiego sadu ..zapytaj o pokoj adwokatow....i tam popros w owym pokoju o dostep do listy patrocinio gratuito..i wybierz adwokata z tej listy..bedzie zupelnie darmowy...wpisy na forum ci tu nic nie pomoga dr.Watson..od tego jest adwokat ...a Sherlock gdzie sie podzial?
http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/223494
o adwokatach pisalam tu http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/225507/page/5
sorry za literowki
....."nie zakladalam wczesniej sprawy o alimenty".....

...."powinnas zwrocic sie do sadu,ktory wydal wyrok w sprawie o alimenty"....

Nie ma to jak czytac ze zrozumieniem:-)
zaczelam pisac po przeczytaniu tytulu postu..przyciagnal ma uwage jako ze pisal Watson bez Holmesa..heheheh..WATPIE zeby przy sparwie rozwodowej..jak znam zycie nikt mi kitu nie wcisnie ze sad wPl nie zasadzil alimentow....jakisnaciagany ten post..pisany pod kogos... kupy sie trzyma..wg mnie sama naiwnosc...
...pomysl sama Fidelia..i sprobuj czytac nie ze zrozumieniem..ale i miedzy wierszami..i zobacz to czego owa osoba nie dopisala..bo ja to widze i czytam..W kazdym badz razie ja odpowiedz dalam pomocna i wyczerpujaca..chyba ze ktos ma lepsze info!..to niech wpisuje
w It na chlopca w wieku 17 lat od ojca ktory zarabia 2 tys eu..sad wloski zasadza lekko 400 eu alimentow...i uwierz tu ze kobieta tyle lat odpuszczala ojcu dziecka ....Ja nie wierze w ta historie..nie wierze ze mozna dzialac na szkode wlasnego dziecka....obnizajc poziom jego zycia poprzez nie egzekowanie tego co sie dziecku nalezy ze strony ojca .Niezrozumiala niezradnosc tej osoby jest nie dopojecia
..mogla latami korzystac z Funduszu Alimentacyjnego
http://alimenty.wieszjak.pl/egzekucja-alimentow/264870,galeria,Nowe-przepisy-ulatwia-egzekucje-alimentow-z-zagranicy.html
bardzo fajna tabelka
http://alimenty.wieszjak.pl/alimenty-za-granica/265554,Ile-wynosza-alimenty-dla-dziecka-w-Niemczech.html
wynika z owej tabelki, ze w Niemczech sad by zasadzil ponad 500 eu alimentow na 17 letn chlopca
kobieta odeszla od ojca dziecka jak synek mial 12 lat...Czy mam obliczyc podlug tej tabelki ile kasy odpuscila tatuskowi przez te 5 lat...??wyjda tysiace w euro
Faktycznie Siette podalas mi konkretne informacje ....dzieki ci za to.
Swoja droga nie dokladnie wszystko napisalam ....masz racje co do alimentow sa przyznawane na sprawie rozwodowej .Problem w tym , ze sad oddal pod jego opieke syna , twierdzac , ze w polowie roku szkolnego dziecko nie moze zmienic srodowiska tak drastycznuie .Wyrazil ta decyzje na podstawie badan psychologicznych syna , z ktorych wynikalo ze dziecko jest jednakowo silnie uczuciowo zwiazane ze mna jak i z ojcem (mimo ze on nie wyrazal checi zabrania syna) Alimenty przydzielono mnie . Po dwoch miesiacach od rozprawy zadzwonil ( byl juz zwiazany z inna ktora ma swoich dzieci 3) ze sobie nie daje rady .Po tygodniu syn byl u mnie .I tu musze powiedziec ze sad sie pomylil .Syn poszedl do wloskiej szkoly w kwietniu znalazl przyjaciol i dostal promocje do nastepnej klasy. Wowczas moj eks mieszkal w polsce tam alimenty przyznaja na kwote 400 zl przy jego zarobkach albo i mniej bo wziol pod opieke jej dzieci. O swoich zapomnial zupelnie . Corka ktora obecnie ma 26 lat chciala go podac o pozbawienie praw ojcowskich wzgledem siebie .A ja nie chcialam wiecej miec z nim nic do czynienia ...uniosalm sie duma, honorem .Przez te 5 lat mieszkal w Polsce ze swoja nowa rodzina w tym samym miescie co corka - nie kontaktuja sie .Nie bede wszystkich szczegolow opisywac bo nie ma sensu.Od 3 miesiecy jest w Niemczech i teraz syn poprosil go o kupienie czegos co mu potrzebne ...odmowil .Przez 5 lat zadnego prezentu juz nie wspomne o pieniadzach , mimo iz syn co wakacje jest w polsce u dziadkow a jego rodzicow.To babcia z dziadkiem zazenowani zachowaniem syna rekompensuja braki ojca podczas wakacji .Masz racje Siette moja wina, zaluje ze unioslam sie honorem twierdzac ze nic od ch...a nie chce.Moze teraz uda mie sie cos wywalczyc .
A co do nicku to kurde wszystkie co wymyslilam byly zajete ...juz bylam wkurzona ich wymyslaniem
czyli co..przysposobil dzieci swej partnerki?..drugiej zony?..to go absolutnie nie zwalnia zlozenia na swego potomka...powiem ci ze uzywajc psychologi..logiczne jest, ze mezczyzna nie placi kobiecie z ktora jest jego dziecko..bo chce ja ukarac za jakies zaszlosci ..On cos ma do Ciebie.
Corka nie da rady pozbawic go praw ojcowskich wzgledem siebie ..niestety twe dzieci sa skazane w przyszlosci legalnie wg prawa polskiego ze gdy ten tatus znajdzie sie w niedostaku bedzie mial prawo zadac alimentow na siebie gdy bedzie w niedostatku.Sprawa jest dosc zawila..jak i samo zycie jest zawile..Sprobuj powalczw It..Sprobuj powalczyc tz w Pl musisz ustalic kto jest prawnym opiekunem syna..muszisz wyciagnac z kufra wyrok rozwodowy i zwrocic sie do tego sadu, ktory wydal wyrok w I instancji..... ale rzeczywiscie masz racje i mozesz zamiast 400 eu w Itali otrzymac 400zl polskich w kraju Obawiam sie ze sad wloski zechce dokladnego tlumczenia wyroku sadu polskiego aty tam nawet nie figurujesz jako prawny opiekun..pogmatwalas sobie zycie...A masz tylko rok czasu do dnia 18 urodzin syna..potem to juz tylko ON bedzie wladny pozywac ojca o srodki na utrzymanie..Wiec znajdz adwokata z patrocinio gratuito...szuka sie go tak jak opislam...z listy...w sadzie ,w pokoju dla adwokatow ..w godzinach urzedowania sadu ..najlepeij kolo 9 rano...i we wrzesniu:D
sorry zaliterowki..ale mysle.,ze lapiesz o co chodzi...muszisz wiele rzeczy prawnie wyprostowac..eks w kraju na podstwie dokumentu rozwodowego to i pewnie jako prawny opiekun pobieral zasilek na dziecko, heh...
Tak wiem ze musze najpierw zalozyc sprawe o przyznanie mi syna co akurat nie jest problemem bo jest ze mna od 5 lat za zgoda swego ojca .Ex musial wczesniej isc do szkoly i podpisac osobiscie oswiadzcenie ze zabiera syna i przekazuje go mnie. Natomiast syn gdy ukonczy 18 lat pisze oswiadczenie w ktorym ustala mnie pelnomocnikiem .
Skontaktowalam sie juz z adwokatem mam dolaczyc dokumenty (akt rozwodowy od dawna mam przetlumaczony).Zobaczymy co da sie zrobic.
Jeszcze raz ci dziekuje .Buzka
A jednak nie wszystko czarne jest czarne a biale biale ....Sette.....zycie pisze rozne scenariusze.....nie doszukuj sie u wszystkich kantow...wiecej zaufania do ludzi...a naigrywanie sie z czyjegos nazwiska (jesli to nazwisko) lub chociazby nicka nie jest chyba na najwyzszym poziomie.....Pozdrawiam
Fidelia nigdy nie przyszloby mi do glowy naigrywac sie ze slawnej historii o Sherlocku Holmesie i dr.Watsonie..ci 2 zawsze wystepowail w parze!..to byla zawsze jedna z moich ulubionych ksiazek i dzieki niej i innym slawnym powiesciom kryminalanym..potrafie odnalezc zlodzieja moich dobr czy rozwiazac brudna historie kryminalana...wlasnei droga laczenia faktow czy dedukcji..juz kika razy wzbudzilam podziw wsrod "profesjonalistow od przestrzegania prawa"..nie chwalac sie zbytnio :D
Alice wg mojej znajomosci prawa..praa poskiego ..po skonczeniu 18 lat twoj syn nie bedzie mogl ustanowic cie pelnomocnikiem..to jest wg naszego prawa wykluczone ..mozejedynie powalc cie na swiadka...Obecnie ty..jako matka maloletniego mozesz --masz prawo byc pelnomocnikem nieletniego a nawet oskarzycielem posilkowym w sprawie karnej przeciwko eks o nieplacenie alimentow Oskarzyciel posilkowy to jakby drugi prokurator w procesie karnym

http://prawo-karne.wieszjak.pl/strony-procesu/97141,Kto-moze-byc-oskarzycielem-posilkowym.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oskar%C5%BCyciel_posi%C5%82kowy
..literowki..wg prawa polskiego..tak napisalam..Przeciez i wIT osoba 18letnia jest juz dorosla ..na dodatek wIt do wszystkiego jes potrzebny adwokat..wiec mama w zaden sposob nie moze by w It pelnomocnikiem

Przyklad z googli http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo-rodzinne/czy-matka-w-sadzie-moze-reprezentowac-syna.html

Alice jak poszperasz w google tak jak pisalam na wstepie to znajdziesz duzo interesujacych info..no chyba, ze wolisz zebym to ja "uzywala netu"..jak to mowi sie o mnie na forum heh..:D
..uwazam ,ze alimenty to "dobro dziecka"..jakby jego maly majteczek wlasny..ktorego nigy nie nalezy go pozbawiac...unoszac sie honorem,to byl blad...jakbys odkladala latami na kupke byloby tego sporo..wlasnie dla dziecka..na start zyciowy:D
Temat przeniesiony do archwium.