Padova- przyjaciel potrzebny od zaraz!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Chciałabym spróbować popracować przez wakacje we Włoszech. Wiem- zaraz dostanę całe litry zimnej wody na głowę, że tam kryzys i czeka mnie tylko bieda i wegetacja. Nie mozna tak mówić, wiele Włochów jednak tam jakos żyje i co by było, gdyby wszyscy pouciekali?
Zostałaby goła ziemia i stado rozpasanych krów?! Nie chodzi mi, żeby się wzbogacić na tym wyjeździe, ale żeby tam pomieszkać i pobyć. Dodam, że mieszkam w jednym z polskich miast, który jest na 3 miejscu jeśli chodzi o bezrobocie. Ja tu mam 1, 500 zł pensji i 800 zł alimentów , wynajmuję też mieszkanie i wychowuję 2 dzieci sama. Jakoś nikt nie umiera z głodu i wszystko jest na czas opłacone ( opieka mi nic nie dokłada, bo mam za dużo wg polskiego państwa). Wyjazd planuję na poczatek bez dziec ( będą pod opieką mojej mamy). Jakoś nie przemawiają do mnie argumenty, ze tam sobie nie poradzę, przecież tu tez nie mam LUX i też jest dobrze. Znam język włoski, skończyłam go na studiach, co prawda 8 lat temu ( mam 31 lat) ale rozumiem co do mnie się mówi i sama wysłowie się zrozumiale dla Włocha. Była w zeszłym roku we Włoszech 5 dni sama i dawałam sobie radę językowo. Pracuję teraz w firmie spedycyjnej i znam dodatkowo angielski. Chciałam szukać pracy przez strony internetowe, ale tam w większości przypadków trzeba podawać CODICE FISCALE, więc pracy lepiej szukac już na miejscu. Szukam zatrudnienia w płn Włoszech. Może ktos już mieszka tam i doradzi gdzie najlepiej szukać albo będzie chciał się zaprzyjaźnić ze mną gdy będę już po włoskiej stronie. Chciałabym poznać kogoś, Polaka w płn Włoszech, zeby mieć na miejscu przyjaxną duszę, która służyłaby radą i informacją.
edytowany przez anias25: 02 mar 2014
Witam,
ja mieszkam w Asti , Padova troche daleko ale jak byś już tu sie zjawiła to z przyjemnościa sie z tobą spotkam i pomoge w ramach możliwości :)
Dziekuję bardzo, każda informacja i pomoc będzie potrzebna. Mam nadzieję, że znając język włoski
będzie mi łatwiej znaleźć pracę. Dziękuję bardzo.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie