Słownik tematyczny - koniec etapu I

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 303
poprzednia |
uff, pierwszy etap za nami, oto kolejne:

1. przenoszenie haseł (z wszystkich języków) do odpowiednich kategorii - stworzyłem specjalną stronę, gdzie w wybranej kategorii wyświetlają się wszystkie hasła w tej kategorii ze wszystkich języków - istotne jest przeglądanie polskich haseł i ocena czy znajdują się w dobrej katerorii, jeśli nie - należy przenieść polskie hasło ze wszystkich języków do poprawnej kategorii

2. łączenie/podział kategorii - już połączyłem "Samolot", "Lotnisko" i "Podróżowanie samolotem", proszę o zgłaszanie w tym wątku takich połączeń lub podziału kategorii na dokładniejsze (jeśli jest np kilkaset haseł w kategorii i można je rodzielić)
ciao Lukar, proponuje zrobic jeden folder na: "Przedmioty szkolne Przedszkole Przybory szkolne Rodzaje szkół Stopnie naukowe Szkoła wyższa" i zatytulowac go SZKOLNICTWO
dostęp do panel do przenoszenia haseł dałem na razie paniom: deelaylah, trishya, To_ja, bocconcino, kasia z milano (zgłoszone chęci pomocy oraz wielce aktywny i widoczny wkład w tworzenie słownika :-)

oto adres:

https://www.ang.pl/slownik2.php

W razie pytań proszę pisać w tym wątku
jak wolicie fiolecik to dziala tez adres: http://www.wloski.ang.pl/slownik2.php
Jeśli nie jest się pewnym do której kategorii przenieść hasło a na pewno nie pasuje ono do obecnej kategorii należy je przenieść do kategorii "Do przydzielenia" - to taki magazyn haseł niepasujących do kategorii i czekających na poprawny przydział

link do tego magazynu:
https://www.ang.pl/slownik2.php?gid=1096
na przykład przeniosłem tam większość haseł ze Zmysłów
O, wlasnie mialam o to pytac. Mam jeszcze jedno pytanie: czy przenosic tez hasla nie zatwierdzone. Na przyklad jest idiom w Obuwiu, niezatwierdzony, nie wiem czy poprawny. Poprawny czy nie, przeniesc go do Idiomow? ( ja bym przeniosla).
pod tym nowym linkiem nie ma rozróżnienia na hasła zatwierdzone lub nie

oczywiście przenosic w takim przypadku jak napisałaś
...chyba, ze przenoszac niezatwierdzone wejdzie w zatwierdzone - jak to dziala?
przenoszą się takie jakie były, czyli przenosisz zatwierdzone to pozostaje zatwierdzone, przenosisz niezatwierdzone to pozostaje niezatwierdzone

teraz istotne jest wyczyszczenie kategorii z niepasujących haseł, kolejny etap to poprawa konkretnych haseł w kategorii tylko z poprawnymi hasłami
Dobrze
Dziewczeta, czy "zyc" nalezy do "Codziennych czynnosci"? Bo ja juz powoli glupieje.
no juz takie glupoty to wykasowuj, haha
Zycie to glupota? Pocieszylas mnie - nie glupieje ( choc to tak do konca nie wiadomo).
oczywscie, ze to nie glupota:-)
Lukar, (oj, bedziesz Ty mial ze mna) problem: w liscie wszystkich hasel jest slowo "zyc" ( czynnosci codzienne), wchodze w te czynnosci by to wykasowac, a tam nie ma slowa. Mozliwe, ze to ktos juz zrobil, tyle ze nie ma koordynacji miedzy Kategoria - Wszystko? Jasno napisalam? Zaraz ide spac, bedziesz mial spokoj.
no latwe zadanie to nie jest z tym przenoszeniem...:-)
Lukar wybieraj, albo bede sie pytac co 5 minut, co gdzie umiescic, albo wierzysz w moj zdrowy rozsadek?;-)
jak na razie to rozgryzam czy czebula i czosnek to sa ziola aha i jeszcze nagietek?:-)milego wieczoru..
Nagietek, mysle ze tak. Cebula i czasnek tez, choc na tej zasadzie mozna by tez dolaczyc czarny bez ( robi sie przeciez jakies lekarstwa z tego). W ziolowych sklepach ( i w Polsce i tu ) sa preparaty z tych roslin. A lipa?
ZIOŁA, bot. ogólna nazwa obejmująca jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne
Czyli i cebula i czosnek i nagietek.
no ale cebula to raczej nie jest ziolo, tak na zdrowy rozum:-) a wedlug encyklopedii pwn nagietek to roslina ozdobna...wiec ? mam na mysli, ze gdy otworzylam te pogrupe (ziola) to natychmiast zgrzytnely mi takie pozycje jak nagietek, wrzos i zlocien...rosliny zielne ok tylko co maja wspolnego z zywieniem? mysle, ze trzeba tam zostawic tylko to, co rzeczywiscie odnosi sie do ziol, np.lipa jest stosowana do naparow itp, czyli ok, zreszta pewnie jest rowniez w drzewach, no ale z chryzantemy raczej naparu sobie nie zrobie:-)
Lipa nie, bo to ma byc roslina zielna JEDNO lub DWU letnia ( haslo pwn). Nagietek jest stosowany przy chorobach serca - ziolo ( chyba ze mi sie cos kopie, ide w google).
wrocilam: Nagietek lekarski Calendula officinalis, jednoroczna roślina leczn. i ozdobna z rodziny astrowatych
ja mam jedną rade-nie mozna sie tak rozdrabniac...ja bym nie wiedziala gdzie czego szukac...naprawde, nie lepiej po prostu ROSLINY? niech sie nikt nie oburza, wiem, ze ja tam sie nie angazowalam wiec moze nie mam prawa glosu w tej sprawie, ale wydaje mi sie, ze malo kto bedzie wiedzial ze ziola to tylko jedno- i dwuletnie rosliny, albo cos podobnego... :)
Jak bedziesz chciala wiedziec jak powiedziec nagietek po wlosku to sobie wpiszesz nazwe i Ci wyswietli, a jak ktos bedzie chcial pare ziol, to sobie wejdzie w ziola i bedzie mial.
A Ty siedzisz w Ziolach w Zywieniu? Bo ja mowie o ziolach leczniczych. Nagietek do zywienia nie pasuje. Po mojemu powinny byc Ziola Aromatyczne ( przyprawowe) i Ziola lecznicze ( w Medycynie). moze w trzecim etapie sie utwozy taki poddzial.
aa...chyba ze tak :) dzieki
no wlasnie To_ja w zywieniu, dlatego mnie te chryzantemy i chmiele tak nie leza:-)
No, chmiel, dlaczego nie? Niemcy bardzo go lubia w kuchni ( w postaci plynnej).
Dobranoc
Lukar, jeszcze prosba - dalbys link do tego slownika z opcja do przenoszenia w naszym slowniku, zeby mozna bylo wchodzic szybciej? dzieki:-)
dobranoc wszystkim..
dodałem bezpośredni link.

co do cebuli czy czosnku to wrzucamy takie coś do warzyw myślę... tam gdzie na zdrowy rozsądek by się szukało tego hasła (ja na pewno w Ziołach bym nie szukał...)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 303
poprzednia |