CELI 4 I 5

Temat przeniesiony do archwium.
witam:) mam pytanie do wszystkich, którzy zdali egzamin CELI 4 i 5: możecie napisac Wasze wrazenia, opinie? Co okazało się dla Was najtrudniejsze? co Was zaskoczyło?
i jeszcze mała prośba: jeśli ktoś ma materiały do tych 2 poziomów, to byłabym wdzięczna :)
cmochi
Ja jeszcze nie zdawałam CELI 4, na razie mam CELI 3. Też z chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej na temat tych egzaminów. Co daje CELI 4 czy 5? Są szanse by je zdać bez pobytu we Włoszech (czyli stykania się z żywym językiem na co dzień)?
Czesc madziu!
Ja tez mam zamiar zdawac egzamin Celi 4 albo 5. Ta niepewnosc w wyborze poziomu wynika z tego, ze jestem samoukiem i mam jeszcze drobne problemy gramatyczne i drobna niepewnosc co do podwojnych spolglosek. Moim atutem jest jednak to, ze mieszkam we Wloszech i mam juz ten jezyk i akcent bardzo dobrze opanowany. Mimo to musze przyznac, ze nie jestem w stanie zdecydowac sie na Celi 5, bo jest naprawde trudny, tzn. nie chcialabym zdawac egzamin tylko po to zeby go zdac ale przede wszystkim by zakonczyc go wzorowym rezultatem. Ceali 5 to cos wiecej niz dobrze opanowany jezyk, to jezyk na poziomie dziennikarskim i literackim; na egzaminach jest wiele cytatow wloskich dziennikarzy i pisarzy.
Jezeli jestes ciekawa ich zawartosci to odwiedz strone Universita' Per Stranieri Perugia:
www.cvcl.it
chcac ulatwic ci znalezienie tekstow:
kliknij na ESAMI... pozniej na PAST PAPERS...i wybierz poziom, ktory cie interesuje...(jest tez egzamin z czerwca 2005r)
Zycze ci powodzenia! Lub po wlosku:
In bocca al lupo! (odpowiada sie CREPI)
Ciao!
P.S. Odpowiedz odnosi sie rowniez do Makaa.
Bardzo Ci dziękuję:) na szczescie, to nie ja zdaję ten egzamin, tylko dziewczyna, z którą prowadzę zajęcia z włoskiego:)comunque grazie per le informazioni:)
cmochi

« 

Pomoc językowa