italianistyka UJ sesja zimowa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!
Zapewne znajdą się tutaj studenci italianistyki z UJ. Jako że ja również studiuję ten kierunek tylko, że eksternistycznie(1 rok) chciałam się zapytać jak samopoczucie przed sesją. Ja jestem nieźle spanikowana, przyznam, że do nauki wzięłam się parę dni temu, bo dopiero co skończyłam sesję we Włoszech. Może dlatego mam stracha, bo np. program do wstępu do nauki o języku wydaje mi się chaotyczny, jakoś nie mogę znaleźć wszystkich haseł w książkach które są w programie. No i ta historia... nigdy jej nie lubiłam :)

Podzielcie się wrażeniami przedegzaminowymi...

iwona
a z kim masz jezykoznawstwo, tzn u kogo amsz egzamin?, u pani m??:)
tak! ty tez?
zastanawiam sie czy nie pozyczyc sobie notatek od kolezanki z UW, pewnie bedzie tam cos podobnego...
Ja się do egzaminu z językoznawstwa uczyłam z książki " Językoznawstwo ogólne" Edward Łuczyński, Jolanta Maćkiewicz
Bardzo fajnie napisane. Polecam
witajcie :))
czy moge was prosic o male tlumaczonko bardzo mi na tym zalezy
witaj..pewnie sie domyslisz kim jestem,powiem tylko jedno mysle o Tobie tak jak dawniej i nigdy nie zapomne...

z gory dziekuje j
ciao, sicuramente indovini chi sono, voglio dirti soltanto che ti penso come prima e non ti dimenticerò mai
dziekuje Ci bardzo :-)
nie nie, aj rok temu na szczescie mialam z kim innym....., wiec wkuwaj slowo w slowo z jej wykladow...i nie ucz sie z zadnych ksiazek...., bo ona podobno Tylko ZE SWOICH wykladow daje...i wszystko slowko w sloweczko.,..powodzenia!x
dzieki, mam 2 inne ksiazki, ale mi sie nie podobaja, sprobuje tej ktora podalas:)
no to leze, studiuje eksternistycznie, i niestety na jej wykladach moglabym byc tylko duchowo...
egz u pani m jest DOKLADNIE z tego co pojawilo sie na zajeciach, sprobuj moze skontaktowac sie z kims z pierwszego roku, czasem pojawiaja sie tu na forum, pierwsze pytanie jest zawsze z tej klasyfikacji jezykow (indoeuropejskie, romanskie itd) potem cos o szkolach jezykoznawczych (strukturalizm/dystrybucjonizm itd) i na koniec zawsze cos z historii jezyka wloskiego (bembo, accademia della crusca, dante, faszyzm itd) moze chociaz ktos ci poda liste zagadnien... saluti e in bocca al lupo!
dzieki wielkie za informacje, ale nie znam nikogo z italianistyki z UJ. moze rzeczywiscie kogos tutaj uda mi sie poznac. wiesz co, ona dala mi program dosyc szzcegolowy, ale problem w tym, ze nie moge tego wszystkiego w ksiazkach znalezc, czyli na jedno wychodzi bo i tak tego nie mam i tak... jutro zobacze ta ksiazke ktora mi juz ktos wyzej podal...
jesli masz program to postaraj sie przerabiac material wg tych punktow bo u niej to juz tak jest ze zawsze wiadomo czego sie spodziewac... tzn pytania sa zazwyczaj sformulowane tak jak podpunkty w zagadnieniach, pamietam ze ona polecala encyklopedie jezykoznawstwa, jezykoznawstwo milewskiego, lyonsa, jak mi sie jeszcze cos przypomni to sie odezwe:))
wielkie dzieki!!
cześc
ja jestem z pierwszego roku:) moge podać ci dokładnie które rozdziały z których książek robiliśmy jeśli chcesz
pozdrawiam:)
o tak, bardzo bym cie prosila:) jesli to nie problem:)
będę pisać skrótami,bo masz spis lektur,prawda?
z Bednarczuka zrobiliśmy podział języków, pochodzenie języków romańskich i ich charakterysytykę-bez szczegółów gramatycznych tylko ogólne informacje,słownictwo,historia itp. o jezyku włoskim mieliśmy też osobny wykład
z Milewskiego-dzieje językoznawstwa od starożytności do młodogramatyków
z Fisiaka: szkoła kazańska, de Saussure, szkoła praska, strukturalizm amerykański
o generatywizmie i kognitywizmie był wykład i nie musieliśmy nic czytać:)
potem Lyons-kategorie gramatyczne(s.300-343), jak dla mnie najgorsze
z Weinsberga czytaliśmy o językoznawstwie wewnetrznym i zewnetrznym
ostatnio mielismy zadanego Anusiewicza(s,6-16,43-64),ale jest trudno dostępny i chyba nikt tego nie ma
pozdrawiam:)
spadlas mi z nieba, dziekuje slicznie, juz sie wybieram do biblioteki. mam nadzieje ze sie zobaczymy na egzaminie, chyba ze juz zdawalas...
:)
ok, egzamin ze wstepu do języka poszedl, tzn nie poszedł, ale nic to.
póki ci porozmawiajmy o egz. ze wstępu do literatury:

czy również i na tym egzaminie mam się spodziewać nowości z wykładów? czy ta pani ma raczej inną metodę?:)
wydaje mi się,że inną:) wszystko co przerabialismy jest podane w programie kursu i można te zagadnienia znaleźć w lekturach. to czego w nich nie ma to włoskie odpowiedniki różnych terminów, rymy i metryka włoska. ten egzamin będzie-chyba-znośniejszy niż poniedziałkowy.
powodzenia
no to sie ciesze... nawet tematyka nie jest zla...
hej alessandra, a moglabym cie prosic o kontakt na gg? albo na maila?
moj gg to 8964341, [email]
jesli oczywiscie chce ci sie:) zadalabym ci pare pytan ...
Witam! Ja rok temu byłam na pierwszym roku (rok studiowałam) teraz studiuję inną filologię, też na UJ, ale studia mi nie odpowiadają i chciałąbym wyjechąć do Włoch. Z tego co napisałąś domyslam się, że tam studiujesz, jeśli miałabyś czas to może mogłybyśmy wymienić się informacjami... Jakby co to pisz: [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka