POMOCY!!!! PILOCI!! PILNE!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie
Ja raz jeszcze z prosba
bardzo bardzo prosze osoby ktore zdawaly egzamin z jezyka wloskiego dla pilotow o kontakt
Za 2 tygodnie czeka mnie taki egzamin i nie wiem czego mam sie spodziewac
jak wyglada taki egzamin?
Jakiego rodzaju sa testy?
Na jakie tematy bywaja rozmowy z komisja(tez sa podobno)
Bardzo Was prosze o pomoc
Moj mail [email]
Pozdrawiam
Aleksandra
Witaj:)

Co prawda ja nie zdawałam egzaminu z języka, bo mam certyfikat CELI3 i on zwalnia z tegoż egzaminu, ale podobno w Katowicach kiedyś na egzaminie była wymagana znajomość słownictwa "z branży" - trzeba było napisać reklamację do biura podróży, itp.

A tak poza tym mam do Ciebie pytanko:) Ja za tydzień zdaję egzamin na pilota i chętnie bym się od Ciebie dowiedziała, jak ot wygląda... Było tak strasznie, jak to wszyscy przedstaiwają, czy da się jakoś przeżyć;)?
Witaj:)
Ja egzamin na pilota zdawalam 6 lat temu..
Bylo latwiej niz myslalam.
Testy proste, raczej banalne pytania:), zreszta siedzialismy tak blisko siebie ze nawet "zerkalismy" do siebie
Z ustnego z tego co pamietam mialam przypadek smierci podczas wycieczki(jakie jest zadanie pilota, co musi robic i kogo zawiadomic), drugie mialam cos o stylach w kosciolach krakowskich a trzeciego nie pamietam..ale wiecej bylo strachu niz bylo warto:)
Napewno sobie poradzisz:):)
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia:)
Mam jeszcze jedno pytanie

znajomość słownictwa "z branży" - trzeba było napisać reklamację do biura podróży, itp.
Slownictwo domyslam sie turystyka , jakies hotele, wyjazdy, szukanie drogi itd... a co z ta reklamacja?
Mozesz cos wiecej powiedziec?
Przyznam ze jestem przerazona , boje sie ze sobie nie poradze:(
Dziekuje:)
Ja też zdaję za 2 tygodnie egzamin na pilota, nie boję się aż tak bardzo, bo kurs byl prowadzony bardzo profesjonalnie i wiem, czego sie spodziewac. Mam tez juz zalatwiona pracę jako pilot na wycieczkach do Wloch...ale czy musze miec certyfikat albo egzamin z wloskiego? czy to jest konieczne???? dajcie znac jaak macie jakies materialy na egzamin do przeslania. powodzenia wszystkim!!!
Musisz miec wpisany w licencje zdany jezyk.
Jesli Wlochy to wloski.
Zaczeli bardzo tego przestrzegac a za pilota ktiory nie ma egzaminu z jezyka biuro ktore go zatrudnia moze dostac kare.
z moich informacji wynika, ze do pilotowania wycieczki zgranicznej konieczne jest potwierdzenie znajomosci jezyka obcego, przy czym nie do konca zgodze sie, ze jesli to maja byc wycieczki do Wloch, to w ksiazeczke ma byc wpisany jezyk wloski. wprawdzie moje doswiadczenie z pilotowaniem siega 5 lat w przeszlosc (moze teraz przepisy sie zmienily, dobrze byloby, gdyby wypowiedzil sie ktos aktualnie pracujacy jako pilot) ale pilotowalam wycieczki do Austrii i do Wloch z potwierdzona w legitymacji znajomoscia jezyka angielskiego.
pamietam, ze nie nie mozna bylo doczekac sie zebrania komisji egzaminacyjnej dla jezyka wloskiego (wtedy wchodzily w gre terminy powyzej 6 miesiecy oczekiwania na zebranie takowej komisji)
pamietam rowniez, ze dla biura wystarczjacy byl wpis o j.angielskim, plus dodatkowo uwierzyli mi na slowo w moja znajomosc wloskiego:-)


wklejam wam tu adres strony forum gazety w. z wieloma przydatnymi dla pilotow url :
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27096&w=38349842

pzdr:-)
Zgadza sie:)
Zle napisalam.
Musi byc wpisany w licencje jakikolwiek jezyk obcy, niekoniecznie taki do jakiego kraju jedziemy.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia