TELC czy CELI?

Temat przeniesiony do archwium.
Nie mam za sobą żadnych typowych kursów ani tymbardziej studiów italianistyki a, jedynie albo aż,2-letni pobyt we Włoszech i 4miesięczny nieudokumentowany kurs włoskiego tam. Zależy mi na jakimś certyfikacie (wszelkie papierki dzisiaj sie przydają;) tylko co wybrać? Teoretycznie wiem i o TELC i o CELI ale jak to wygląda w praktyce? Na który lepiej się decydować? czy można sie do niego przygotować samemu? i gdzie ich szukać, zwłaszcza CELI? czy ktoś mi powie?
Ja o TELC slyszalammalo,z tego wiem wieksza popularnoscia ciesza sie certyfikaty CELI (sa bardziej uznawane). Ja zawalam odmiane CELI - egzami CIC (wloski biznesowy) i forma egzaminu wyglada tak:

1. comprensione di testi scritti (czytanie ze zrozumieniem)
2. comprensione dell'ascolto - sluchanie
3. produzione di testi scritti - pisanie
4. competenza linguistica - gramatyka i wyrazenia
5. produziona orale - ustny

Osobiscie polecam kurs ze wzgledu na to ze taki kurs moze przygotowywac wlasnie pod egzamin czyli jak wypelniac testy, na co zwracac uwage, czas .. czesto rozwiazuje sie zadania z zeszlych lat, no i mozna porownac swoja wiedze z druga osoba. niby takie drbne rzeczy ale moga byc uzyteczne.
pozdrawiam
Spróbuj poszukać w Internecie - są książki z ćwiczeniami przygotowującymi do ezgaminów TELC. Można też znaleźć testy modelowe, do sprawdzenia, czy nadajesz się na dany poziom egzaminu. Ja zdaję w tym roku START. Słyszałem, że nie udostępnia się poprzednich testów TELC - trzeba skorzystać z testów modelowych i ćwiczeń.
www.sklep.telc.pl
Jeśli dobrze pamiętam to są 4 poziomy: A1 (START), A2, B1, B2...
Dzięki wielkie za podpowiedzi!!! a mam jeszcze pytanie do Umbryjki: gdzie robiłaś certyfikat CIC? może wiesz gdzie w Polsce mozna zdać CELI? wiadomo mi tylko o profi-lingua w wawie..
Certyfikat CIC robilam na Universita per Stranieri w Perugii (mieszkam w tych okolicach). Nie orientuje sie czy CIC moze byc tez przeprowadzany w Polsce choc podejrzewam ze tak.
CELI mozna zdawac jak najbardziej w Polsce. Mozna tez zdawac wszystkie poziomy (informowalam sie niedawno wiec informacja sprawdzona). W Polsce podejrzewam ze mozna zdawc w wielu miastach, trzeby by sie tylko poinformowac gdzie sa dane osrodki (dowiedz sie w insytytucie kultury wloskiej)
pozdrawiam aga
Gli esami per i Certificati di tutti i livelli, compresi i CIC si possono dare a Tarnow www.pwsztar.edu.pl ciao!
Jeśli chodzi o CELI to zadzwoń albo zajrzyj na stronę Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie, tam naprawdę pracują mili i uprzejmi ludzie, którzy udzielą ci niezbędnych informacji (wbrew temu co niektórzy tu wypisują).
a co zostalo tu takiego zlego napisane?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia