CELI4-listopad 2007

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z Was będzie podchodził teraz do CELI4?Albo może, kto już zdawał, mógł by mi posłużyć radą? Mam mnóstwo wątpliwości natury technicznej, a ponieważ nie chodzę na żaden kurs przygotowujący, nie mam skąd zaczerpnąć informacji. Przepraszam z góry może za trywialne pytanie, ale jak to jest z tym liczeniem słów?Czy ja je sama muszę numerować?Numeracja dotyczy wszystkich przyimków, zaimków, spójnkiów, partykuł? A może oni to wszytsko tłumaczą na początku, w ten sposób problem z głowy!
Pawianek jak chcesz to ci pomogę z tym
Dzięki bardzo, bo kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać. Juz wystarczająco są stresujące te ich teksty, a tu jeszcze musi byc ładnie, zgrabnie i trafnie:-)To może tak jutro się jakoś skontaktujemy?tymczasem.Pa!
Pawianek jak Ci nie przeszkadza ktoś do pomocy po 8 klasach o tak słabych umiejętnościach językowych to jestem chętny do pomocy:
http://www.wloski.ang.pl/nie_typowa_prosba_24392.html
No cóż, zaryzykuje i zdam sie na Ciebie:-)W przykładowym tekście, jak ten, mógłbys mi wskazać, które słowa powinny być liczone:


Quando l'amore fra due esseri umani assume caratteristiche riconducibili al romanticismo (struggimento, comunione, affetto, passione anche fisica), questo viene definito amore romantico, per distinguerlo dal sentimento d'affetto verso i membri di una famiglia o verso altri esseri umani, o anche tra esseri umani e animali domestici.

Il termine amore viene anche utilizzato per definire l'intensa passione per qualcosa (un'attività, un oggetto), o come forma di dedizione totalizzante a un'ideale, per es. spirituale o religioso.

Il gesto della condivisione disinteressata di qualcosa di proprio con un altro, è solitamente inteso come un gesto d'amore.

Dzieki bardzo:-)
Pawianku a używasz czasem wyszukiwarki z tego forum:
http://www.wloski.ang.pl/CELI4_13978.html
Pawianeku podaj adres skrzynki
Pzryjęłam Twoją reprymendę z pokorą i przyznać się muszę szczerze, że choć wyszukiwarka nie jest mi obca, jednakże na pewno jej nie nadużywam:-)Od dzisiaj zacznę z niej korzystać skrupulatnie!!!!Tymczasem podam moejgo emaila: [email]
Pawianek dobrze to ci zaraz odpisze
Info, a ja to jeszcze chcialabym sie o te ustne zapytac, bo ich nigdzie znalezc nie mogę. A nigdzie nie znalazłam..bynajmniej żadnych konkretów. Tylko nie krzycz, bo ja to już zastraszona!:-)
Ale tak poważnie, prośba do wszystkich - jak wygląda ustny CELI4?????
Info, widziałam, że wyraziłeś również chęć pomocy w znalezieniu mieszkania w Rzymie, tak?To mój email jest aktualny!
Wysłałam Ci emaila.
Pawianek ja tez ci wysłałem
No to chyba tego , na którego ja Ci pozniej odpisałam:-)Czy tak?
Pawianek jutro Ci dokładnie wszystko opiszę
Ok, nie chciałabym byc upierdliwa, bo to nie leży w mej naturze!Miłego wieczoru, np. można mecz pooglądać:-)
ciao anulka!
Benvenuto GUCCIO!
Come sei gentile scimpanzè!
>Ale tak poważnie, prośba do wszystkich - jak wygląda ustny CELI4?????


tutaj pisałam jak wyglądał ostatni czerwcowy ustny celi4...
pzdr:)

agatkaf 19 Cze 2007, 23:22 odpowiedz
a i jeszcze dzisiaj ten orale...nietrudne, bo osoby w komsji w razie jakbys się zgubił, to podtrzymują rozmowę zadając dodatkowe pytania

1 dwa obrazki, ktore nalezy porownac i potem z tego rodzi sie jakas tam minidyskusja

2 tabelki lub wykresy z danymi, ktore nalezy zinterpretować i omówić, to też przeradza się w rozmowę

3 artykuł, który nalezy streścić,a potem na ten temat troszkję z paniami porozmawiać, zazwyczaj te tematy trzeba przełożyc na polskie realia ...ja miałam tekst o graficiarzach, który wcale nie był prosty, więc zostawiłam go na koniec, a zaczęlam od łatwych obrazków, a okazało się, że z tymi ŁATWYMi obrazkami się zaplątałam i coś bez sensu mówiałam, a z kolei z artykułem poszło gładko....także nie ma reguły:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Ogłoszenia