Aiutate mi. Grazie;)

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao tutti, mam problemy z serwerem, więc mam nadzieję, że nie dubluję wpisu;)
Od dawna mam kontakt z językiem, mówię dość dobrze, regularnie jestem we Włoszech, ale mam braki w wiedzy, robię czasem błędy. Chciałabym prosić o kilka praktycznych rad: jak przygotować się samodzielnie do CILS, może też ktoś mógłby mi przesłać testy. Będę wdzięczna.
Chciałabym utrzymać kontakt z "żywym" językiem, może ktoś chciałby czasem pogadać i skorygować moje błędy. A może znacie jakiś Włochów, takich na tzw. "poziomie"- najlepiej z Warszawy. Włoszki w brew pozorom też mogą być;)
Grazie mille. Biedronka
Nie znam żadnych Włochów, ale testy z roku 2002 i 2005 znajdziesz na stronie www.unistrasi.it Testy z sesji 2003 i 2004 są zebrane w "Quaderni CILS" (różne poziomy) do nabycia za ok. 70-90zł
Najbliższa sesja, na którą będziesz mogła się załapać, będzie w czerwcu.
Bardzo dziękuję:) A jak jest z tymi poziomami, tzn, który uprawnia np. do nauki w szkole, bo nie wydaje mi się, że jest sens robić "1". Chyba, że się mylę. Przepraszam, moja wiedza na ten akurat temat jest znikoma. Dzięki i pozdrawiam.
Kiedyś słyszałem, że uczyć można po zdanym egzaminie CILS 3. Ale nie jestem pewien, musisz gdzieś sprawdzić. CILS 1 albo 2 raczej robi się dla satysfakcji albo dla sprawdzenia się, ale dlaczego nie ;)?
dzięki. Tuttoc chiaro;) Saluti
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka