celi we włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do wszystkich, którzy zdawali lub będą zdawać egzamin CELI. Mianowicie chciałabym wiedzieć czy do zdania takiego egzaminu należy zapisać się na jakiś kurs czy też wystarczy uczyć się samemu?
Ja obecnie przebywam we Włoszech i korzystając z okazji chciałabym podejść do takiego egzaminu ale nie wiem od czego zacząć.
Jeżeli ktoś byłby w stanie rozwiać moje wątpliwości to proszę o odpowiedż.

Z góry dziękuje..
do tych egzaminów przygotowują szkoły państwowe w moim regionie są nazywane CTP, są to szkoły popołudniowe i wieczorowe, płaci sie tylko ubezpieczenie parę lat temu to było 15 Euro plus egzamin 50,00. mozna też przygotowywać się samemu i podchodzić do egzaminu indiwidualnie.
wklejam link ze wszystkimi ctp we wloszech:
http://fc.retecivica.milano.it/parliamo%20di%20RCM/RCM%20dalla%20A%20alla%20Z/I%20Sacri%20Testi/0041BAFA-70E903AC?WasRead=1
a powiedzcie mi jak to jest w praktyce,czy np.dla przyszlego pracodawcy wazny jest fakt,ze mamy taki egzamin,czy srednio go to obchodzi, poziom bieglosci jezykowej moze sprawdzic na rozmowie kwalifikacyjnej?! wlasnie zastanawiam sie czy zdawac egzamin w lipcu i czy faktycznie mi sie we wloszech do czegos przyda,czy to tylko taki picus na wode. Druga sprawa-jesli chce podjac studia podyplomowe-cy ten swistek jest mi potrzebny? czekam na wasze komentarze.
bosko, na liscie oczywiscie nie ma zadnej szkoly z alto adige. bolzano jak zawsze jest zacofane
Witam. W praktyce to Cie sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej ale zalezy gdzie chcialabys pracowac, ja mam zdany CELI5 i szukam pracy i jest latwiej moim zdaniem, poniewaz w biurach pracy wysla Cie na rozne bezplatne kursy. Przepraszam ale nie mam polskich znakow.pozdrawiam i zycze powodzenia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka