Obrona pracy magisterskiej we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś wie jak wygląda obrona pracy magisterskiej we Włoszech? Zależy mi na w miare dokładnych zasadach. Np w Polsce wystawia się ocene z egzaminu podczas obrony, z samej pracy i dodatkowo uwzględnia się średnią ocene z egzaminów. Wszystko w skali np 2-5, pozniej oblicza sie średnią, czasami z wagami. Szukałem takich informacji w internecie, ale wszystko co znalazłem przez pół dnia, to tylko to, że maksymalnie można uzyskać 110 pkt. Zbieram takie informacje dla wszystkich krajów w UE, takie dostałem polecenie od szefa. Bardzo prosze o pomoc.
No to nie znajdzeisz dokładnych informacji co do Włoch, bo na każdym uniwersytecie punktacja jest nieco inna.

TZN:
do obrony przystępuje się z pewną średnią, którą obolicza się w ten sposób:
[(średnia wszystkich ocen) : 30] * 11 = średnia wyjściowa do obrony

Do tej średniej dodaje się punkty z obrony, te punkty na każdym uniwersytecie są różne: u mnie np. można było dostać 3. Po dodaniu punktów z obrony wychodzi końcowa ocena.

Ocena końcowa jest komunikowana od razu na obronie, bo komisja zna już średnią wyjściową.
Średnią wyjściową liczy się wszędzie tak samo (x:30*11)
Madonna :-) to straszne ... a ja jadę studiować do włoch :-)
Dlaczego? To bardzo proste :)
Dziękuje za informacje, a jaką mają skale ocen?
ILECKA no wiesz ja jestem przerażony samym tym że będe mieskać w Italii już nie mówiąc o tym że nie wiem wogóle jak wyglądają studia we Włoszech :-( czy wogóle na Sienie jest jakiś Egzamin wstępny??
1-30
1-17 ocena niedostateczna
18-30 ocena dostateczna i wzwyż
Z tego wzoru i informacji, ze z obrony mogles dostac 3 pkt, mozna sie domyslec, ze skala jest do ok 6. Dobrze kombinuje? A skad sie wziela informacja o maksymalnej liczbie punktów - 110 ?
Włoscy profesorowie nikogo nie jedzą, nie musisz się przerażać.
Nie wiem, czy NA SIENIE są egzaminy wstępne, to zależy co chcesz studiować. Wejdź na stronę uniwersytetu i poczytaj.
A skad sie wziela
>informacja o maksymalnej liczbie punktów - 110 ?

Sorry, ale nie rozumiem.

3 punkty za obronę, to u mnie było max
Czy zle myslalem, ale jesli ktos mial srednią 30, to wyjsciowo mial [30:30]*11, czyli 11 pkt, plus 3 to maksymalnie mogles dostac z egzaminu 14 pkt?
O 110 pkt wyczytalem gdzien na innym temacie tego forum.
Nie nie nie! Sorki! 2 Razy zjadłam 0!

Wzór jest taki: x:30*110, albo x:3*11

na końcu powinno być 110 a nie 11 :) o rany ale ze mnie gapa!
Czyli cos z tym 110 jest. Ostatecznie mogles wiec dostac 113 pkt, ale generalnie te 3 punkty z samej obrony sa mało ważne. Czy w tych 3 pkt, jest tez ocena samej pracy? A do dyplomu wpisuja liczbe punktow?
Tak, ale jak się podchodzi do obrony ze średnią 110 to oceny z obrony się nie sumuje.
W tych 3 była też obrona z pracy.
Nie wiem, czy do dyplomu wpisują ocenę, bo ja dopiero dostanę pergamin (nie dyplom) za 2 lata :D:D:D:D hahahahahahaha

PS. Jestem rodzaju żeńskiego ;)
*ocena z pracy :) hehehe coś dzisiaj mi nie idzie pisanie ;)
Bardzo mi miło! Ja niestety jestem rodzaju męskiego, więc pewnie stąd moja pomyłka. Bardzo dziękuje za pomoc!
;)
Nie ma za co :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Studia językowe