CELI 2/3 - ustny

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam pytanie do osob, ktore zdawaly egzamin CELI.

Czy ktos moglby mi napisac jakie zagadnienia wchodza w czesc ustna? i na czym ta czesc ustna dokladnie polega? Prawdopodobnie bede przygotowyac kogos do CELI 2/3 a nie moge nigdzie znalezc takich informacji. Chodzi mi o program/ spis zagadnien głównie na czesc ustna ale rowniez przydaloby sie na czesc pisemna (gł. zagadnienia gramatyczne i jakie formy moga pojawic sie na pisaniu wlasnego tekstu)
Witaj,
zdawałam Celi 3.Część ustna składała się z 3 tematów na kt trzeba było przygotować wypowiedź.zaraz po wejściu dostałam do ręki materiały i miałam kilka minut na przygotowanie(5min może więcej).I czysta kartkę na ewentualne notatki.
Wg mnie ustny sprawdza swobodę wypowiedzi i ich poprawność oczywiście.
Pozdr
dzieki za odp :)

czyli nie ma jakiegos zakresu zagadnien, ktorych dotyczy?? moze trafic sie kazda dziedzina?? czy przypomina to moze bardziej mature? ze dostaje sie materialy na dany temat (np. rodzina) i trzeba o tym mowic?
Zakresu zagadnien nie ma. Ogòlnie powiedzialabym "z zycia". Ale mysle, ze i tematy maturalne poruszaja mniej wiecej wiekszosc zyciowych tematòw. Oczywiscie zalezy tez od poziomu CELI- im wyzej, tym bardziej wyszukane tematy, to logiczne. Ja podczas CELI mialam na obrazku scene koronowania Miss, tekst byl o niekonwencjonalnym protescie przeciw bezrobociu, a dialog- scenka u dilera samochodow (chcesz kupic samochòd, ale nie wiesz jaki, wypytujesz o szczegòly faceta). Tak wiec, jak widzisz, te trzy tematy nie maja ze soba absolutnie nic wspòlnego.
Poszukaj w ksiegarniach ksiazek do CELI. Oprocz cwiczen z czesci pisemnej zawieraja tez zestawy do ustnego.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa