CELI 4 - czerwiec

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! czy ktoś zdaje CELI 4 w czerwcu???
Ja zdalam celi 4 w ostaniej sesji, w listopadzie 2012. Jestem na swiezo :)
Ciao Julie :) jak miło że odpisałaś.Gratuluje!!! początkowo i ja myślałam o listopadzie ale ostatecznie przełożyłam na ten czerwiec, i wtym roku zmierzę się po raz pierwszy z egzaminem CELI. gdzie zdawałaś w PL czy w Italii? byłabyś tak miła podzielić się się doświadczeniem? ;) ja strasznie sie obawiam prova d'ascoloto dlatego że nie mam pojęcia jak to wygląda... czy pytania masz przed sobą w czasie czytania tekstu czy dopiero potem bo ja w zyciu nie zapamiętam całego tekstu żeby potem wstawić brakujące wyrazy szok!!! pozdrawiam serdecznie. Aneta
Czesc Aneta, tutaj masz linka do poprzednich egzaminow. http://www.cvcl.it/Mediacenter/FE/CategoriaMedia.aspx?idc=104
W sprzedazy sa rowniez ksiazki przygotowujace do egzaminu,dolaczone jest do nich CD, takze mozesz przecwiczyc ascolto. Tutaj masz np ksiegarnie wysylkowa http://www.italicus.com.pl/book.php?id=1112
Coz, ja CELI 4 zdawalam w Katanii, a CELI 3 w Warszawie. Mam bardzo negatywne wrazenie z egzaminu w Katanii. Zgubiono moje arkusze egzaminacyjne i musialam zdawac jeszcze raz w kolejnej sesji, poniewaz egz uznano ze niebyly. Nie moglam sie nawet odwolac. Zreszta napisalam o tym watek.
Jesli chodzi o sam egz to moze nie jest super trudny, ale bardzo przeladowany. Masz niewiele czasu na poszczegolne zadania. Sa tez pkty ujemne za niektore zadania. Czyli czasem lepiej nie odpowiadac niz strzelac.
A jesli chodzi o ascolto to arkusze masz caly czas przed soba i mozesz na biezaco uzupelniac.W pierwszym zadaniu stawiasz uslyszane slowa, w drugiej masz okreslic czy dane info pojawilo sie w tekscie czy nie. A w trzecim zadaniu uzupelniasz tabelke odpowiednim info. Pierwsze i drugie zadanie wysluchujesz dwukrotnie, natomiast trzecie tylko raz takze musisz uzupeniac na biezaco. A gdzie bedziesz zdawac?
Czesc Julie. :) Dziekuje Ci bardzo za informacje :) sei molto gentile. tak tak teraz Cie kojarze, czytalam twoja histore ehhh nie do pozazdroszczenia. Dlatego zdecydowalas sie zdawac w warszawie? lepiej nie ryzykowac raz jeszcze ;) ja mieszkam w Bolonii wiec bede prawdopodobnie zdawac egzamin w Modenie, bo najblizej. przejrzalam juz strony z testami i zamowilam ksiazke w ksiegarni ( juz miesiac na nia czekam) ostatecznie tak jak mowisz chyba zamowile przez internet bo sie nie doczekam... jak rozwiazywalam testy z poprzednich lat to natknelam sie na jedno zdanie "Il candidato ha un minuto di tempo a sua disposizione per scorrere brevemente i test proposti
nel fascicolo. Le prove sono tratte da programmi radiofonici della RAI." dlatego pomyslalam ze w czesie czytania nia moge uzupelniac tekstu.. ale rozwialas na szczescie moje watpliowosci :) Dziekuje.

ps. no to teraz pozostalo Ci tylko zmierzyc sie z CELI 5 ;) Pozdrawiam

« 

Egzaminy

 »

Kultura i obyczaje