dzieci

Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna
xxxvalentina jeżeli chcesz możesz do mnie napisać maila: [email] Pozdrawiam serdecznie Joachim
xxxvalentina nie wiem czy słyszałaś o tym przypadku:
omenda Miejska Policji w Zielonej Górze prowadzi poszukiwania za :

Giuseppe Massimo Natale ( Ob. Włoch)ur. 19.07. 1961 r Bella zam. Catanzaro- Viale E. Mole 53/A oraz Gaia Natale c. Giuseppe ur. 12.06.2002r.







Giuseppe Natale może poruszać się samochodem osobowym m-ki Opel Corsa koloru szarego o nr rej. CZ 417133 ( rej. włoska).

Osoby mogące pomóc Policji w ustaleniu miejsca pobytu zaginionych prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze tel. 3252112, 3252100 lub najbliższą jednostką Policji tel. 997.
http://www.lubuska.policja.gov.pl/kwp/layout/set/print/serwis_informacyjny/aktualnosci/komunikat_policji
Wiec czasami tez uważajcie na swoje dzieci.Pozdrawiam iżycze miłego tygodnia
nie zanm tego pana z tego miasta. na szczescie. staram sie uważać na dziecko bo jeszcze długo będzie mnie prześladowało widmo że ktoś zabierze mi dziecko ... bardzo dziekuję za info. drogi Info
Witajcie..

Kurcze to wszystko troche mnie przeraza...Właśnie złożyłam pozew do sądu o uznanie ojcostwa oraz alimenty od Pana szanownego ex milanese....
Tak jak sadzilam czeka mnie niezla przeprawa....
Ufffaaaa...no cóż wszytkim w podobnej sytuacji życzę powodzenia i bede informowac o mojej sprawie.
A wróciłam do Polski w 4 m-c ciąży.
Aneczka, napisz jak ci sie uklada z maleństwem, moj ma juz 10 m-cy!

moj mail: [email]
Od przyszlego roku rusza ponownie Fundusz Alimentacyjny w Polsce,bedzie mozna uzyskac na dziecko ok 500 zl.Warto sie poinformowac...
Mówie ci Domi10 NIE MARTW SIĘ! Sama przez to przeszłam i wiem, że idzie się do tego przyzwyczaić.D
Witaj Domi10 trzymam za Ciecie kciuki, będzie dobrze ;) ...
Prywatni detektywi - z ich usług coraz częściej korzystają osoby, które nie mogą wyegzekwować alimentów od byłych współmałżonków, którzy przed płatnościami uciekli za granicę, pisze "Życie Warszawy".
dalej »



- Takich przypadków jest niestety coraz więcej - mówi Beata Mirska ze stowarzyszenia "Damy Radę". Widać to po liczbie osób szukających pomocy. Trzy lata temu w sprawie tzw. alimentów transgranicznych do stowarzyszenia zgłosiło się ok. 50 osób, w tym roku odnotowano już ponad 500 takich przypadków.

Podstawowy problem to ustalenie miejsca pobytu uchylającego się od płatności rodzica. - Dlatego matki nie mają wyjścia i zwracają się do zagranicznych biur adwokackich i detektywistycznych o pomoc. Odzyskiwanie alimentów z zagranicy to dziś niezły biznes - mówi Anna Szul-Szywała z portalu "Kobieta i Prawo". Pomoc zagranicznych agencji jest bardzo skuteczna, ale niestety droga.

Z pomocą rodzicom ma przyjść nowe unijne rozporządzenie, nad którym pracuje europarlament. - Ułatwi ono odzyskiwanie alimentów - wyjaśnia Genowefa Grabowska (SDPL), europosłanka, która nadzoruje prace nad przepisami. Zakładają one m.in., że w każdym kraju UE powstanie osobny urząd, który będzie namierzał dłużników alimentacyjnych. Nowe przepisy mogą wejść w życie już w 2008 roku.
cieszę sie że powstają jednostki które umozliwiają ściganie zagranicznych dłużników . bo na razie w sądach rozkaładają rece jak przychodzi do pytania kiedy dostanie się pierwsze alimenty i tak mija czas .... i płynie , płynie
Wiecej zaradnosci mile panie zycze wam z serca,jak poznajecie kogos interesujacego poznajcie i jego numer konta,nazwe i adres banku.to wazne ,w razie wpadki,w razie zmiany humoru partnera...by wskazac komornikowi nr.konta z kad mozna sciagac alimenty.Myslcie przyszlosciowo.
Prezydent podpisał ustawę, przywracającą Fundusz Alimentacyjny
13:55 08.10.2007
poniedziałek

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę, przywracającą Fundusz Alimentacyjny. Z Funduszu będą mogły korzystać osoby, które nie mogą wyegzekwować zasądzonych alimentów, a dochód w ich rodzinie nie przekracza 725 zł na osobę.

Alimenty z Funduszu mają być wypłacane do wysokości 500 zł. Ustawa poprawia także wzmocnienie ściągalności alimentów i zastąpienia egzekucji komorniczej egzekucją administracyjną, prowadzoną przez naczelnika urzędu skarbowego.


REKLAMA Czytaj dalej



Ustawa, przyjęta przez Sejm 7 września, ma wejść w życie w październiku 2008 r.

Fundusz Alimentacyjny, z którego korzystało ok. 530 tys. osób, został zlikwidowany 1 maja 2004 roku, wraz z wejściem w życie ustawy o świadczeniach rodzinnych. Wywołało to wiele protestów kobiet i doprowadziło do skierowania jeszcze w 2004 roku do Sejmu obywatelskiego projektu ustawy przywracającej Fundusz. Obecna ustawa stanowi połączenie projektu obywatelskiego z 2004 roku i poselskiego z 2007 roku.

Ustawa o świadczeniach rodzinnych z 2004 roku wprowadziła dodatek dla osób samotnie wychowujących dzieci, niższy niż świadczenia z Funduszu. Natomiast w 2005 r. Sejm uchwalił ustawę o dłużnikach alimentacyjnych; wprowadzając dla osób, które mają zasądzone alimenty - zamiast dodatku, zaliczkę alimentacyjną.

Obecnie zaliczka alimentacyjna wypłacana jest w przypadku bezskutecznej egzekucji zasądzonych alimentów, gdy dochód na osobę nie przekracza 583 zł na osobę i wynosi 170 zł na dziecko (w rodzinie z dwojgiem dzieci), w rodzinach z trojgiem i więcej dzieci nie może przekroczyć 120 zł na dziecko.
pisze sie SKAD;P
ufff,dla pewnosci wkleje kawalek,

a wiesz gapilam sie na to i cos czulam,ze cos jest nie tak,czulam niepokoj..wiedzialam ze cos zrobilam zle,ale ostatnio mam niezwykle ciezko z koncentracja, cud ze jakos funkcjonuje,doslownie koncentracja mi zdekoncentrowala,dzialam na jakies 30 procent swoich mozliwosci,ale dzialam,funkcjonuje pomalutku.Za duzo mam stresow ,to mnie zzera totalnie.Potrzebuje wypoczynku bo sama widze ,ze ze mna jest nie najlepiej,lapie sie na tym.Dzieki Kasiu.Postaram sie lepiej kontrolowac.
hmmm,zdekoncentrowana to Ty raczej nie jestes,droga Stokrotko,bo inaczej bledow innym bys nie wytykala:P

pomimo Twoich problemow czujna jestes i tyle,o!

prosze...i pamietaj,ze cala przyjemnosc po mojej stronie:)
Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia