Ja, on i moje dzieci

Temat przeniesiony do archwium.
Rozstałaś się z partnerem ale nie chcesz spędzić reszty życia w samotności? Nie martw się "tego kwiatu jest pół światu", no chyba, że jesteś samotną matką...

Jesteś młoda, atrakcyjna i zadbana. Wydawałoby się, że wszystko jest OK. Okazuje się jednak, że wcale nie jest tak pięknie jeśli masz dzieci. Nasza internautka, która tak właśnie siebie opisuje, ma problem ze znalezieniem mężczyzny, który pokochałby nie tylko ją ale także jej dzieci i potraktował poważnie związek.

Seks zamiast odpowiedzialności
Mężczyźni podświadomie czują, że związek z kobietą, która ma dzieci nie będzie tak beztroski, jak z wolną kobietą. Matka przede wszystkim ma mniej czasu, musi także myśleć o przyszłości swojej i dzieci, nie podejmie ryzykownych kroków.

Panowie boją się także ciągłej obecności w życiu ich nowej rodziny biologicznego ojca dzieci, który zawsze będzie miał decydujący głos w sprawach dotyczących jego dzieci. Poza tym wielu mężczyzn nie chce brać na siebie odpowiedzialności za wychowywanie nie swojego potomstwa.

Michał - samotny trzydziestolatek przyznaje, że nie związałby się z kobietą, która ma dziecko, bo... to byłoby dla niego dużo większe obciążenie finansowe. Poza tym nie wie, czy potrafiłby pokochać dziecko innego faceta.

Jak w amerykańskim filmie

Są jednak tacy panowie, dla których matka z dzieckiem jest dobrą partią. Nie wszyscy faceci szukają kobiety tylko do łóżka, istnieją tacy, którzy myślą o poważnym związku i rodzinie.

" Myślę, że jak facet jest normalny, odpowiedzialny i ma poukładane w głowie to wie, na co się decyduje wchodząc w związek z samotną matką i nie przeszkadza mu to, czy dziecko jest jego, czy nie. Jeśli mężczyzna pokocha kobietę, to i dziecko chyba jest w stanie pokochać' - pisze na forum Gość.

- Spotykam się od kilku miesięcy z kobietą, która ma dziecko z poprzedniego związku. Przyznaję, że kiedy się o tym dowiedziałem, troszkę się wystraszyłem, ale postanowiłem spróbować. Ustaliliśmy z Kingą, że jej syna poznam dopiero po jakimś czasie, w przypadku, gdyby nam nie wyszło, mały w ogóle o niczym by się nie dowiedział. Polubiliśmy się z jej synem. Teraz - jesteśmy z Kingą razem ponad rok - planujemy ślub, jej syna traktuję, jak moje dziecko.

Takich mężczyzn jest więcej, a facet, który mówi, że kocha kobietę ale nie jest w stanie zaakceptować jej dzieci po prostu nie dorósł do bycia w związku. Bycie partnerem kobiety, która ma za sobą nieudany związek i dziecko z pewnością nie jest łatwe - trzeba po prostu być Bardzo Fajnym Facetem i włożyć dużo wysiłku w budowanie rodziny, żeby temu sprostać.

A.P.
"Rozstałaś się z partnerem ale nie chcesz spędzić reszty życia w samotności? Nie martw się "tego kwiatu jest pół światu", no chyba, że jesteś samotną matką..."Infusiu,na moje rozeznanie to nie brak chetnych panów, tylko brak zaufania ze strony "samotnej matki" może stanowić przeszkodę do blyskawicznego wicia nowego gniazdka.Męzczyźni są OK i wcale nie aż tak się boją ;-)Samotne matki bardzo często są zaradne,odważne i bynajmniej nie marzą tylko o tym, by na kimś się uwiesić.Nie zgadzam się z tym,ze są skazane na samotność
Ja niedawno poznałem mężczyznę typu heteropolitan który związał się z samotną matką i są szczęśliwym związkiem. D
Dzieci zawsze wnoszą dużo radości i szczęscia do szarej codziennosci.Dzieci nadaja pełniejszego znaczenia słowu "rodzina". Moje dziecko to połówka mnie wiec jesli facet tego nie rozumie to af#**$lo :P
.....giusto? :D

« 

CafeItalia