czemu fioletowe????? :-))

Temat przeniesiony do archwium.
od lat sledze to forum i jego przemiany, jedna rzecz sie nie zmienila, kolor fioletowy, czemu akurat fioletowy? w jaki sposob ma sie to do wloch? :-)))
Może po prostu inne kolory były już zajęte... ;) Ja jestem na tym forum dopiero od roku, więc nie wiem jak się rozwijało, ale przypuszczam że kolejne fora językowe były tworzone kolorystycznie w takiej kolejności jak autorowi akurat przyszło do głowy, a że włoski nie jest najbardziej popularnym językiem to trafił nam się kolor oryginalny - filoletowy ;) Ale tak jest fajnie, zawsze można powiedzieć że coś jest "na fiolecie" i ładnie brzmi, inne języki nie mają takiego luksusu ("na zieleni" czy "na niebieskim" nie brzmi tak dobrze ;)).

... właśnie sprawdziałam jaki kolor ma forum niemieckiego. Ci to dopiero mają przerąbane ;) Może to wina mojego dosyć jaskrawo ustawionego monitora ale z tego co widzę mają tam śliczny, pudrowy róż ;P
Ja jestem na tym forum praktycznie od poczatku (z przerwami) i od samego poczatku pojawialy sie glosy protestow w sprawie fioletu. Kolor jak widac jednak pozostal no i teraz to chyba stal sie poniekad symbolem tego forum bo czesto mowi sie "na fiolecie". Na tym etapie to nie chcialabym juz by go zmieniano choc sam w sobie nie podoba mi sie.
tak to prawda, ludzie rozpoznaja to forum mowiac "na fiolecie", choc wiekszosc innych stron tego typu zazwyczaj jest w kolorach flagi wloskiej, a moze zamierzenie autora bylo wlasnie takie, aby ta strona byla wyjatkowa i zupelnie odmienna od reszty :-)
Ciao ! :)
jestem tu od jakiś 2 tygodni i fioletowy bardzo mi się podoba:P na innych podobnych stronach biały czerwony i zielony bardzo "gryzą" w oczy. a fioletowy nie przeszkadza tak bardzo podczas czytania. nie wyobrażam sobie siedzieć i czytać na tle flagi ;)

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia