poczta polsko-wloska

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!Czy ktos moglby mi doradzic,co mozna zrobic w sytuacji,kiedy dotarla do mnie otwarta przesylka?Oczywiscie czesc zawartosci zginela.Czy mozna jakos dojsc,kto ta przesylke otworzyl?Z gory dziekuje za odpowiedz!Pozdrawiam!
skad ?..skad przyszla przesylka?..otwartej absolutnie nie powinnas przyjmowac powinnas zrobic raban,poprosic o przyjscie przelozonego ,zorganizowanie malej komisji jako swiadkow i pokazanie im tego i zazadac spisania protkolu na poczcie o tym fakcie i od razu zadac odszkodwanai..kto otworzyl przesylke?..zlodziej..zapewne w rozdzielni listow i paczek..kiedys byl program IENE na ten temat pokazywali z ukrytych kamer jak kradna w rozdzielniach paczek i listow..jak okradaja przesylki
..dokladnie to IENE pokazywali rozdziilenie listow w Mediolanie..przesylki przywozone samolotami ,gdzie pracownicy poczty segreguja i rozsylaja po IT..tam byly otwierane kamera to wyraznie pokazywala...w suficie byly poukrywane kamery..nieuczciwi pracownicy zostali zwolnieni dyscypl.znaleziono przy nich skradzione rzeczy i gotowke..chyba nie obylo sie bez rozpraw sadowych w nastepnej kolejnosci
Przesylke otrzymalam z Polski,w sumie to byla koperta ta z bombelkami,odebralam ja od portiera,kiedy ja zobaczylam od razu zapytalam dlaczego jest otwarta?Otwarta byla na "zywca".Odpowiedzial mi,ze juz taka przyniosl listonosz.Pojechalam wiec dzisiaj na poczte,rozmawialam z kierownikiem.I nic z tego,bo kierownik chcial rozmawiac z tymze listonoszem,a okazalo sie,ze dzisiaj jest na wolnym,bedzie dopiero w poniedzialek.A ja w poniedzialek lece do Polski.Wracam dopiero za dwa tygodnie,za pozno,zeby cos z tym zrobic.I dupa!!!
od razu okresl wartosc zaginionej zawartosci..pamitaj byc zdecydowana..to byl polecony? czy zwykla?

,....Za utratę przesyłki poleconej lub jej zniszczenie można się domagać nawet do pięćdziesięciokrotności opłaty pobranej przez Pocztę Polską od nadawcy za traktowanie przesyłki jako przesyłki poleconej...jesli to polecony to spojrz ile PP pobrala za jej dostarczenie do ciebie i pomnoz to przez 50
zwykly prioritet,a zginelo 200 zl
..null..nic nie wskorasz..raz ze to zwykly/jaka kwota jest na znaczku???/ dwa,ze dyrektor PP Glownej Poczty w Warszawie jak sie raz do niego wybralam na rozmowe .. a propos przesylek IT PL , PL IT..bardzo mnie prosil bym wszystkim rodakom tlumczyla ze nie wysyla sie pieniedzy w kopertach i ze poczta za znikniecie pieniedzy z kopert nie ponosi odpowiedzialnosci...
to mialy byc pieniadze na bilety na pociag,zeby nie tracic wymieniajac euro na lotnisku...no to stracilam!hehehe
Wcale nie jest powiedziane ze ta paczka zostala otwarta we wloszech, jak kiedys dostalam paczke z polski otwarta al w plastykowym worku z napisem poczta polska, tak wiec otworzyla sie im w Warszawie ale ze nie interesowaly ich farby akrylowe, zostawili zawartosc w spokoju i zamkneli
no nie powiedziane,ale wlasnie jak dojsc gdzie ja otworzyli?moim zdaniem musialo byc gdzies to odnotowane ze jest otwarte
niby jest sposob na przeslanie kasy wkopercie owinicie jej wfolie aluminiowa potem wlozenie w otwierana kartke np z zyczeniami..sklejenie po bokach tej kartki tasma przezroczysta i znowu opakowanie jej w folie aluminiowa/spozywcza,potemkoperta jedna i jeszcze jedna...raz tak zrobilam ..drobna kwota...ale doszlo..Absolutnie nie wolno wysylac pieniedzy w kopertach..czasy kryzysowe zlodzieje maja dzieci a dzieci chca jesc... Wlasciwie to priorytetowy..gdyby nadawca slownie napisal na kopercie ..zadeklarowal wartosc.....np 200 zl..to by juz to inaczej wygladalo..Ty sie nawet nie przyznawaj ze tam byla kasa..powiedz ze cos innego wartosciowego to moze nie odrzuca reklamacji..wydaje mi sie ze tu poczta wloska jest wspolodpowiedzialna z poczta polska..i nasi maja prawo domagac sie odszkodowania od Wlochow..ale reklamacje powinien zlozyc w kraju ten kto nadal...Ty tylko rob raban tu...tak jak ci wyzej pisalam ...
kiedy mam robic ten raban?w poniedziale wylatuje,a jak wroce bedzie juz za pozno moim zdaniem
taa..masz racje..mozesz ugrac tylko wartosc znaczka/oplaty pomnozona przez 50..macie szanse musisz to umiejetnie tu rozegrac..musi byc gdzie adnotacje gdzie znienacka przesylka sie sama otworzyla...a jesli nie bedzie to musza sie do tyego ustosunkowac ......nie odpusc tego..okresl swoja wartosc na owe ...50 eu...
w kraju zrobcie ..skontaktuj sie z osoba ktora ci to wyslal niech zatrzyma dowod nadania listu...Ma to avizo?..wartosc oplaty razy 50.....o to mozecie powalczyc skoro priorytetowy..czyli polecony dawny...Nastepny raz piszcie juz zawsze slownie wartosc na kopercie ....tu powinnas cos podpisac zlozyc reklamacje... ale skoro lecisz...to jak wrocisz..to sie przejdz..bo to pomiedzy strona PL a IT troche potrwa ok 1 mies lub wiecej ..wiec mysle ze dasz czasowo rade....
dzieki Sette!uciekam lulkac,bo jutro o 5 musze wstac:(
osobiscie sama takie rzeczy robilam...:D..pisze to co wiem z autopsji
Cytat: SettediNove
w kraju zrobcie ..skontaktuj sie z osoba ktora ci to wyslal niech zatrzyma dowod nadania listu...Ma to avizo?..wartosc oplaty razy 50.....o to mozecie powalczyc skoro priorytetowy..czyli polecony dawny...Nastepny raz piszcie juz zawsze slownie wartosc na kopercie ....tu powinnas cos podpisac zlozyc reklamacje... ale skoro lecisz...to jak wrocisz..to sie przejdz..bo to pomiedzy strona PL a IT troche potrwa ok 1 mies lub wiecej ..wiec mysle ze dasz czasowo rade....

priorytetowy to zaden dawny polecony.priorytet, to list wysyłany w pierwszej kolejności, czas dostarczenia do nadawcy to maks 4 dni robocze ze granicę, 2 w kraju.polecony zaś to list który wysyłamy za potwierdzeniem jego nadania nie mieszaj więc w glowach ludziom sette udając znawczynię.
Za zaginięcie listu priorytetowego nie ma zadnego odszkodowania gdyż nie ma dowodu jego nadania.
Kolejna sprawa na której sette nie znasz się wcale a wypisujesz bzdury to wartość listu. co znaczy "piszcie wartość listu na kopercie" ? list wartościowy to taki którego wartość okreslimy wysyłając go i od tej wartości uiścimy oplatę.
polecam więc najpierw zorientować się aby potem nie wprowadzać nikogo w błąd sette.
slownie..wartosc listu musi byc wlasnoreczny dopisek nadawcy...pisze o liscie wartosciowym..o tym co wlozylam do srodka opis plus wartosc
nie sadze zeby ktoras w XXI wieku wysylala bez dowodu nadania pieniadze w liscie..musi byc dowod nadania..nie wykluczam w mym wpisie ze osoba ktora nadala ow priorytet nie ma dowodu nadania..forowiczka nie zaprzecza a ja piszac o tym co sama nadawalam..wypelnialam..pisalam na kopercie deklarujac wartosc pisze o sobie..zle mnie odebralas..pewnie jest chaos w mym wpisie i sie nie zrozumialysmy..a zreszta pojdzie forowiczka na poczte to sie wyjasni co ma robic lub nie ma sensu robic..bo 200 zl..wyparowalo i sie juz ich nie odzyska..ryzyko na wlasna reke..taki priorytet potrafi isc z PL i 9 dni..to nie wiem czy by mi sie chcialo czekac na kase tyle ..skoro sa przelewy bankowe/choc z PL do It sa drogie nie oplaca sie/ i Western Money Gram.wiem ze ona moze interweniowac tu a druga osoba nadawca tam w PL..w koncu i tak ktos z Poste It bedzie chcial z nia porozmawiac ,zapewne zdazy wroci na czas.Powiem tylko zerekalmacje skaldam wPl bo bardzo dlugo szly przesylki zPL do It powinny dochodzic w ciagu 3 dni..a trwalo to dluzej wiec szlam i pislam reklaamacje..Zapewniam Cie ze sie znam.....zreszta po paru razach sami wysylaja mi ankiety do domu..z zapytaniami co widze w zmianach na lepsze czy gorsze w funkcjonowaniu PP Zagraniczną przesyłką priorytetową może być: list zwykły, list polecony, przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością, kartka pocztowa, czasopisma
ok priorytet..dawny ekspres czy tez lotniczy... a nie polecony.... zlapalas mnie 1 slowko :D
:)
..a jeszcze nie spie bo czekam na extra film: Druga Strona Rzeczywistości (Second Sight) z Clivem Owenem..na Cielo Tv..zacznie sie po Archiwum X :D
streszczenie o co chodzi http://guidatv.ilgiornale.it/second-sight/cielo/scheda-telefilm/3[tel]/6180129/
mam taki przemyslenie co do wysylania pieniedzy. Skoro juz mamy ten XXI wiek banki w kazdej nawet najmniejszej dziurze i konta w nich ma prawie kazdy, to po co wysylac pieniadze poczta, nie mozna po prostu zrobic przelewu? Moze ja jakas glupia jestem ale ja to zalatwiam w ten sposob.
..to tak jakby sie wysylalo prezent zlodziejom..skoro lekarze ..urzednicy dostaja pieniadze w kopertach to zlodziej pracownik pocztowy sam sobie bierze z kopert:D. ..samoobsluguje sie ...:D Najtanszym sposobem dostrczenia szybkiej pomocy finasowej bliskiej osobie jest doladowanie konta na karcie kredytowej..pojscie do banku i wykonanie tej operacji..osoba zagranica wyciagnie sobie kase z bankomatu..czas oczekiwania to czas zaksiegowania na koncie kwoty pienieznej w polskim banku..czas zalezny od Centrum Kart Kredytowych..ksieguja codzien zawsze do 17ej ,w soboty do 14ej..po tych godzin. mozna smialo probowac wyciagnac kase z bankomatu :D
Posluchaj "wszystkoczerwone"nie jestes tu od tego,zeby mi doradzac jak wysylac pieniadze,a co do przesylki,to nie w tym problem,ze zginely pieniadze,rownie dobrze moglo zginac co innego.Problem jest w tym,ze kradna...i tu chcialam sie Was poradzic,co mam w takiej sytuacji zrobic?I nie czepiaj sie Sette,nie ma o co sie sprzeczac.Sette radzi mi dobrze!Trzeba robic raban!
fakt..''lapac zlodzieja''..ten okrzyk zawsze funkcjonowal...Wlosi musza szukac zlodzieja ..niech wiedza ze maja tam zlodzieji...wlasciwie to niewazne, ze to byl zwykly list priorytet/dawny eksperes/..stalo sie !....chodzi o zlodziejstwo..ten co ukradl te 200 zl/pojdzie do kazdego banku wloskiego i wymienia mu na 50 eu..kurs jest chyba po 4,15/ to ukradl zapewne duzo wiecej innym i dalej kradnie...w tyg 2 x zostalam okradziona..we wtorek klucze z glownych drzwi..musialam strazakow wzywac by mi drzwi otworzyli..w srode telefon..zglosilam na Polizia Postale ..jak namierza numer IMEI to mi dadza znac..a ze namierza to nie watpie..niecierpie zlodziejstwa...lato sie zrobilo zlodzieje wyszli a lowy..u mnie od 2 dni jest 27 stop...
nie cierpie..oddzielnie..sorki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe