Ustalenie dochodu osiągniętego we Włoszech.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie. Proszę osoby zorientowane o pomoc. Chodzi mi o informację, jak można ustalić we Włoszech dochód osiągnięty w ostatnich pięciu latach. Chodzi o osobę z mojej rodziny, która zakończyła pracę (ok. 7 lat) w różnych miejscach we Włoszech i nie ma kompletnych dokumentów. Gdzie można ją skierować (pewnie do jakiegoś włoskiego urzędu skarbowego), żeby dostała potwierdzenie osiągniętych dochodów w tym okresie. Potrzebne jest to do wykazania w Polsce przed Urzędem Skarbowym tych właśnie dochodów. Będę naprawdę wdzięczny za pomoc, gdyż sam nigdy nie byłem we Włoszech, a osoba o którą chodzi jest wiekowa i nie radzi sobie już tak dobrze. Oczywiście może osobiście złożyć odpowiednie wnioski we Włoszech.
Paola?
Włoski odpowiednik ZUS - Krajowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych (INPS) tu moglaby ci Jacku dopomoc Paola81 lub Deelayah moze napisz na jej mail ,na adres [email]
Szczerze mowiac, ja bym skontaktowala sie z Agenzia delle Entrate... Powinni miec wszystkie informacje (co roku dostaja dane od pracodawcow z mod. 770)... Podejrzewam, ze, przynajmniej na razie, trzeba sie zglosic osobiscie lub ewentualnie skontaktowac telefonicznie...
ja tez mysle ze najlepiej isc do INPS, osobiscie albo z delagacja na pismie i dokumentami osoby zainteresowanej. Wiekszosc dokumentow, wyciagow czy zaswiadczen jest tez dostepna on-line.
INPS? Hmm... Ja, na chlopski rozum, wykluczylam INPS, bo, skoro kaze swoim klientom (niektorym co roku) wypelniac RED, to chyba znaczy, ze nie ma danych nt. dochodow (innych niz emerytura, disoccupazione, mobilità, maternità... itp.)... Mah!!!

Moi klienci, ktorym byly pracodawca nie dal CUD lub innej certificazione np. dei compensi ricevuti a titolo di collaborazione occasionale (bo np. firma juz nie istenieje itp.) przychodza z wydrukiem z SERPICO (skrot od servizi per il contribuente, czyli "supermozg" Agenzia delle Entrate).
Domyslam sie, ze trzeba sie pofatygowac osobiscie, beda chcieli potwierdzic tozsamosc (wiec lepiej od razu isc z kopia dowodu osobistego) i na pewno trzeba bedzie cos zaplacic (marca da bollo lub/i oplata za usluge - za pomoca mod. F23) oraz wypelnic jakis formularz. Tak to zazwyczaj dziala w Agenzia delle Entrate...

Ale skoro duzo spraw w INPS mozna zalatwic online, to nie zaszkodzi sprobowac :)...
Online?:D tu Jacku masz INPS online http://www.inps.it/portale/default.aspx
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia