Jak zacząć?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Bardzo zależy mi na nauczeniu się języka włoskiego, gdyż wkrótce mam zamiar wyjechać do Włoch.
Czy mógłby ktoś doradzić mi, od czego zacząć naukę tego języka?
Z góry dziękuję :) Serdecznie pozdrawiam.
Cytat: princess500
... od czego zacząć naukę tego języka?

...najlepiej od początku ... (żartuję)...życzę powodzenia!!!
(:
Cześć. Zacznij od zakupienia dobrego samouczka oraz gramatyki w ćwiczeniach. Podpowiedziałabym jakie konkretnie, ale nie wiem, czy to nie będzie potraktowane jako reklama. Zacznij od fonetyki, wszystko powtarzaj za lektorem. Ucz się całych fraz, a nawet krótkich tekścików na pamięć. Kiedy uda Ci się już opanować podstawy niezbędna będzie też praktyka, więc wtedy warto wziąć się za konwersowanie z kimś, kto zna włoski. W moim przypadku ta metoda się sprawdza. Im więcej znam struktur gramatycznych i słownictwa tym łatwiej mi budować zdania. Dodam, że znam 3 inne języki i uczyłam się tą właśnie metodą. I wcale się nie wykosztowałam.
Dobrym pomysłem jest kurs online, ja miałam ESKK. Do tego dostałam jeszcze audiobooka, który pomógł mi osłuchać się z nowym językiem, akcentem itp.
powodzenia. ja najbardziej lubie uczyc si ejezykow obcych ze sluchania :)
Cześć! ja od jakiegoś tygodnia używam programów do nauki słownictwa na Fiszkotece https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/wloski
są obrazki, przykłady, wymowa, łatwo zapamiętać kolejne słówka. Pozdrawiam :)
czy wlsoki ejst bardzo ciezki do nauki? w porownianiu np do hiszpanskiego?
czy wlsoki ejst bardzo ciezki do nauki? w porownianiu np do hiszpanskiego?
Cytat: kaja1107
czy wlsoki ejst bardzo ciezki do nauki? w porownianiu np do hiszpanskiego?

...widać, że język polski też ejst bardzo ciezki, nawet dla Polaków...aż przykro!
(:
Temat przeniesiony do archwium.