tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |
"Si nonnema tenava 'o cazzo, 'a chiammavamo nonno"-chodzi mi o to zdanie.czy mogłby mi to ktoś przetłumaczyć?
To zdanie jest z książki "The food of love" przez Anthony'ego Capellę. (Nie znam ani książki ani autora: znalazłem dzięki Google).
Jest w tej książce przypis na dole z tłumaczeniem: ‘if my grandmother had a dick, we would have called her grandpa’, czyli: gdyby babcia miała fiutek, to byśmy nazywali ją dziadek. Potrzebne mi tłumaczenie dlatego że 1) nie jest po włosku ale po neapolitańsku/sycyliańsku/ktotowieńsku 2) Myślę, że nawet po neapolitańsku nie jest poprawnie napisane.

Bardziej popularna (i mniej wulgarna) wersja jest: Se mia nonna avesse le ruote sarebbe una carriola. Gdyby moja babcia miała koła, to byłaby taczką.
Kiedy dwie osoby rozmawiają razem i jedna mówi wiele razy "gdyby...gdyby...gdyby..." druga osoba może powiedzieć takie przysłowie, w sensie "Dosyć tego! To absurd!"

Jak u nas "gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem" ;)
edytowany przez Silva90: 05 lip 2011
jak po włosku było by 'mam nadzieję,że wiesz ze cie nadal kocham'
Spero che tu sappia che io ti amo ancora.
a jak bedzie' szkoda,że mi nie wierzysz.tym razem było by inaczej'
tvb ..... troszkę godności !!!!
spero che tu lo sai che ti amo ancora
tvb..masz piekny nick..:D
Gośka, zwariowałaś ? przetłumacz jej niech napisze ....spier...tego kwiatu to pół światu ! a nie jakieś żebranie o miłość !
spero che tu lo sai che ti amo ancora - nie chce byc chamska, ale po "spero che" uzywamy trybu congiuntivo :)

Margo, rzeczywiscie, mamma mia, niektore dziewczyny mnie przerazaja...
Sette bo następnym razem jak będę w Trento wytargam Cię za uszy ! NIe przykładaj ręki do ośmieszania się naszych rodaczek ! Potem dywagują co o polkach sądzą włosi ? co mogą sądzić ? że jesteśmy ostatnimi kretynkami i idiotkami !!
kolega mnie prosił o przetłumaczenie tego na włoski,a ja nie bardzo wiedziałam jak to ma być
przetłumaczone!!!!
edytowany przez tvb: 05 lip 2011
ależ nie musisz się tłumaczyć. Rób co chcesz .....tylko potem nie narzekaj że jesteś przez faceta źle traktowana. Mężczyzna tylko tak daleko się posuwa na ile Ty mu pozwolisz...jeśli sama się nie będziesz szanowała to i facet Ciebie szanował nie będzie.Prawda stara jak świat !!
Nooo..ale to kolega chciał aby mu przetłumaczyć ...hmmmm.....
dzięki za pomoc ;/
Kolega.... a co, kolega to gej? Prosze, nie ponizaj sie.
Może nie gej... ale jakoś nie wydaje mi się prawdopodobne żeby kolega prosił o przetłumaczenie takich tekstów i to kogoś, kto nie zna włoskiego. Ale jeśli mimo wszystko to kolega to niech sam tu napisze i się trochę poponiża a nie ty to robisz "za niego" (bo też jakoś w jego istnienie nie wierzę).

Podpisuję się pod prośbą gosiBG.
Silva90, ja non stop grzmię aby Polki się AŻ TAK nie poniżały ale dopóki znajdą się "życzliwi" chcący tłumaczyć tak długo idiotki będą żebrać o miłość i zainteresowanie włocha.
Cieszy mnie tylko jedno. MIanowicie to że nie tylko ja, osoba prawie 50 letnia, myślę w ten sposób. Jeżeli młode dziewczyny również tak myślą to nie jest źle.
Dlatego na litość boską NIE TŁUMACZCIE TAKICH KRETYŃSKICH TEKSTÓW ! Nie przykładajcie palca do poniżania się Polek ! Chcą robić z siebie idiotki niech nauczą się języka, tłumaczą ze słownikiem ..niech robią co chcą, na głupotę nie ma lekarstwa. Tylko niech robią to na własną rękę !! NIe pomagajmy w tym !

dodam jeszcze jedno ...nawet nick tvb mówi sam za siebie

zarejestrowała się jako tvb i prosi o tłumaczenie TAKICH trekstów dla kolegi..hahahha....to jest kpina z inteligencji naszej "fioletowej braci" ...
edytowany przez Margo49: 06 lip 2011
e tam, dajcie jej spokoj, szkoda nerwow. niech sobie wrzuci w google to tlumaczenie bedzie na poziomie tekstu do tlumaczenia.
nikomu nie mozna odmowic milosci..kazdy ma do niej prawo..niewazna plec wazne uczucie i szacunek w zyciu codzinnym..tu na forum tez
Sette, Tobie się z upału chyba pomieszało coś.
A co ma wspólnego miłość z żebraniem o nią u kogoś kto jej nie chce? NIe widzisz różnicy? Bo ja widzę.
miłosc kieruje nami,naszymi czynami..kieruje nami tez glod uczuc..osoba w depresji sama nie wie co czyni ,nie nalezy jej ganic ,smagac slowami bo wedy cierpi bardziej nalezy jej podac pomocna dlon i wspolczuc....zreszta pisanie o milosci jest piekne..Nawet sama Biblia jest przepelniona slowami milosci..ale czy ktos ja czyta i stosuje to co jest w niej zapisane?..nie widzi sie tego na swiecie..moze w sektach po praniu mozgu czuja sie kochani...W zyciu trzeba walczyc o wszystko dopoki jest szansa nalezy walczyc i nie popuszczac..Make love, not war
Sette, ceniłam w Tobie to że miałaś własne zdanie, bywałaś kontrowersyjna i nie oglądałaś się na to co o Tobie myślą inni. BYŁAŚ SOBĄ. Po zawieruchach na forum i po zebraniu opierdzielu od wielu osób gadasz zupełnie innym głosem. GADASZ POD PUBLICZKĘ ABY TYLKO MÓC ISTNIEĆ NA FORUM. Niepodoba mi się takie postępowanie. Wielokrotnie podkreślałam że zawsze jesteś sobą. Teraz nie jesteś. Ale aby istnieć na forum wcale nie musisz wypisywać aż takich bzdetów. Byłaś tu, jesteś i pewnie będziesz ...ale na litość boską przestań gadać "pod publiczkę"
żeby było jasne ..ja nie ganię prawa do miłości. A wiesz co to jest prawo do miłości? Np ..ja kocham Ciebie, Ty kochasz mnie a wszyscy wokół nas krytykują, zabraniają i "przemawiają do rozumu" że tak nie wolno, że tak jest be ..itp a my się kochamy, mamy do tego prawo i mamy w dupie co myślą o tym inni...
albo...Łapicki lat ponad 80 żeni się z dziewczęciem 25 letnim. Wszyscy krytykują ale oni chcą tego ślubu czy to się komuś podoba czy nie I MAJĄ DO TEGO PRAWO !
Ale na litość boską Sette nie nazywaj prawem do miłości żebrania o czyjeś zainteresowanie i narzucania się tam gdzie nas nie chcą.
Bo to nie jest prawo do miłości. Ani walka o miłość. Bo jak świat światem nikt nikogo na litość nie złapał.
Ośmieszanie się nie ma NIC wespólnego z miłością. Jest pożałowania godnym stanem z którego powinniśmy się jak najszybciej wyplątać bo donikąd nas nie doprowadza.
kazda milosc POZOSTAJE w nas..nawet jesli zwiazek sie zakonczyl..moim skromnym zdaniem..kazda osoba moze przypomniec o sobie ex partnerow ex mezowi..wiesz ja nadal sie kocham...Przeciez to nic zlego!..zostal skrytykowana bo poprosila o tlumaczenie na wloski...a po wlosku te slowa brzmia chyba piekniej niz p o polsku..tonie zebranie to tylko przypomnienie powrot w myslach do minionych pieknych chwil i wiara, ze wszystko mozna naprawic, bo sie dojrzalo,przemyslalo popelnione bledy..nie krytykowalabym za tak dojrzala postawe..przeciez widac ze to dorosla osoba, nie dzieciuch miejmy szacunek dla wszystkich bo kiedys zabraknie nam dla nas samych..nie zamierzam sie sprzeczac...ale podoba mi sie postawa forowiczki Tvb
..poczulam do niej sympatie....
ja też nie mam zamiaru się kłócić. ABSOLUTNIE NIE! ale ponieważ wspomniałaś o szacunku ... pozwól że Cię zacytuję ... miejmy szacunek dla wszystkich bo kiedys zabraknie nam dla nas samych..

pięknie to napisałaś ..aleeee....gdzie był Twój szacunek do innych gdy odsyłałaś nowe osoby do wyszukiwarki dodając złośliwie "to ten prostokącik na prawo.NIE GRYZIE!"
gdzie był Twój szacunek gdy prowokowałaś i traktowałaś innych z góry. dodam że ja do dziś z TĄ wyszukiwarką dogadać się nie umiem.
Przecież wiesz dokładnie że kopę ludzi usunęło się z tego forum aby nie być narażonym na Twoje złośliwości. Gosiu, do diabła ! nie gadaj o szacunku bo sama go do innych nie miałaś.
ja to mam wrażenie że ktoś się podszywa pod Sette bo aż tak dwulicowym być to aż nieprawdopodobne.....
Dodam coś jeszcze ...może nie powinnam ale dodam ... grzmisz na ludzi że mają nie podejmować pracy za grosze, że pracują za 600 € .... a tymczasem gdy szukałam pracy dla koleżanki to właśnie Ty podsyłałaś mi nieaktualne propozycje z netu właśnie z pensją 600€....NA CZARNO !
Ja zbyt wiele szumu wokół siebie na forum nie robię jaka to cacy nie jestem ....ale Krysia jutro lub pojutrze przyjeżdża do pracy , 30 km odemnie, za 1000 €, na dokumentach a więc 3 pensje dodatkowe będą....i to JA jej załatwiłam tę pracę.
Gosia, czułam do Ciebie sympatię.... ale widzę że czułam sympatię do sztucznie wykreowanego wizerunku który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Pogubiłaś się już i miotasz się w wirtualnym świecie który sobie stworzyłaś.
Gosiu .... jesteś uzależniona i gubisz się w tym wszystkim ....nawet pisząc że idziesz do teatru po 2 godzinach już pisałaś kolejny post...teatr był zamknięty czy zrezygnowałaś z wyjścia.
Kreując jakiś fałszywy swój wizerunek trzeba bardzo uważać aby być wiarygodnym...trzeba bardzo uważać co się pisało, i pamiętać CO się pisało...
to tyle....sorry...musiałam .... bo w sumie to szkoda mi Ciebie Gosiu....
przepraszam, ze tak ni w 5 ni w 9 Margo... mialam sie przypomniec o neapol :)
jutro będę się z nią widzieć więc porozmawiam. Jak coś konkretnego mi powie to dam znać, jak nie to poproszę aby wśród znajomych w Napoli rozpuściła "wici". Zobaczymy, może się uda. MIejmy nadzieję że się uda.
pzdr
odsylanie do wyszukiwarki nie bylo zlosliwe ,nigdy..bylo logiczne..wystraczy uzyc oczu a nie palcow..niczym slepy ..do klikania...a poza tym po c oma stac i kurzyc sie owa wyszukiwarka..Admin po cos ja tu umiescil..istna koplania wiedzy.....i dobrej zabawy..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |