tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
31-59 z 59
| następna
owszem przyznajce ci racje wczesniej zwyszukiwraka bylo duzo latwiej sie porozumiec..po zmainie starego foru na nowe cos nie dzial tak jak wczsniej zacina sie nie podajer wszystkiego..wg mnie obecnier wyszukiwarka zachowuje sie jak osoba ogrniczona...ale kto i po co ogranicza nam dostep do zasobow fioletu.?..czyzby nowe oprogr..bylo nie tak perfekcyjne jak admin zakladal?...Wyszukiwarka dziala fatalnie ,ja wiele tematow z ost 5 lat ide szukac w google ..wpisuje slowa to co pamietam dana fraze i dodaje wloski.ang..i tak odzyskuje to co fioletowa nie chce zapodac mi :D
To źle,że chce walczyć dalej o tą miłość?! zawsze jest jakiś cień nadziei ,chce go wykorzystać.nie chce potem pluć sobie w twarz,że tego nie zrobiłam bo bałam się.Musze walczyć i chce.może dla Was to głupie,ale na prawdę go kocham.pomimo tego,że to się skończyło jakiś czas temu,chce żeby to wróciło.a Wy tak naskoczyłyście na mnie jakbym chciała kogoś zabić lub zabiła.
Cytat: tvb
kolega mnie prosił o przetłumaczenie tego na włoski,a ja nie bardzo wiedziałam jak to ma być
przetłumaczone!!!!

to w końcu kto się błaźni? Ty czy kolega?
bo wcześniej pisałaś że kolega prosił o pzretłumaczenie
teraz że Ty walczysz o miłość
Skoro dla Ciebie poniżanie się i żebranie, na dodatek w języku którego kompletnie nie znasz , to walka o miłość TO WALCZ ! WALCZ!
Twoje życie, Twoja sprawa.
Bo ja to bym sobie w twarz pluła jakbym kiedyś wspominała że facet tak mną zawładnął że posunęłam się do poniżania przed nim !
TO JEST POWÓD DO PLUCIA SOBIE W TWARZ A NIE TO ŻE SIĘ GODNOŚĆ ZACHOWAŁO GDY KTOŚ CIĘ NIE CHCIAŁ !
Teatr mam na wprost domu w soboty aktorzy uczniowie co sobote daja przedstawienie,na wprost drzwi mam tez piekny park i Osrodek Kult w ktorym sie odbywaj te przedstawienia..gratis..przez okres letni..robie dwa kroki i jestem w amfiteatrze..w parku .... sztuki sa wystawiane albo wewnatrz osrodka albo pomiedzy stolikami gosci siedzacych popijajcych coskolwiek
sztuka trwala 45 min byla wystawiana przez mlodych dopiero uczacych sie aktorow..wyszlam z domu o 21..i jeszcze czekalam 30 min na rozpoczecie bo zanosiulo sie nadeszcz i sztuka w rodzaju Zeliga odbyla sie na 1p Osrodka i trwala ok 50 min
sorry za literowki
a poza tym co za interrogatorio?..co sobote chodze do teatru
Cytat: tvb
To źle,że chce walczyć dalej o tą miłość?! zawsze jest jakiś cień nadziei ,chce go wykorzystać.nie chce potem pluć sobie w twarz,że tego nie zrobiłam bo bałam się.Musze walczyć i chce.może dla Was to głupie,ale na prawdę go kocham.pomimo tego,że to się skończyło jakiś czas temu,chce żeby to wróciło.a Wy tak naskoczyłyście na mnie jakbym chciała kogoś zabić lub zabiła.
....ja cie nie chce zabic ..ja cie popieram ,zawsze znajdziesz mnie na priv:D
Poniosło mnie jak poczytałam sobie że o szacunku gadasz... może niepotrzebnie mnie poniosło ...ale ja naprawdę jestem Ci życzliwa i chyba bardziej od Ciebie samej zdaję sobie sprawę że wirtualny świat za bardzo Cię wciągnął. Gosia, masz dobre serce, nie kreuj się w necie! Po co? Myślisz że kogoś interesuje jak rzucasz, niby mimochodem, o futrach, biżuterii, loczkach sroczkach i innych duperszwancach?
Ja np wiem że potrafiłaś dzwonić do osoby poznanej w necie i podnosić ją na duchu. Potrafiłaś załadować jej telefon gdy nie miała nic na koncie bo całą wypłatę musiała posłać do Polski. Potrafiłaś zrobić paczkę i wysłać nieznajomej na imieniny ...... taką Gośkę "znam" i cenię i bronię !
ale Sette pieprzącej o prawie do miłości osoby żebrzącej i płaszczącej się przed włochem NIE ZNIOSĘ ! i do tego dorzucającej mamrotanie o szacunku !
Złagodniałaś..i chwała Ci za to !
Ale nie głupiej na litość boską bo Ty nie umiesz być TAK głupia. Wychodzi Ci to cholernie sztucznie.

Cytat: tvb
To źle,że chce walczyć dalej o tą miłość?! zawsze jest jakiś cień nadziei ,chce go wykorzystać.nie chce potem pluć sobie w twarz,że tego nie zrobiłam bo bałam się.Musze walczyć i chce.może dla Was to głupie,ale na prawdę go kocham.pomimo tego,że to się skończyło jakiś czas temu,chce żeby to wróciło.a Wy tak naskoczyłyście na mnie jakbym chciała kogoś zabić lub zabiła.


przepraszam za wścibstwo ale skoro twierdzisz że byłaś w jakimś tam związku z włochem to oświeć mnie proszę ......W JAKIM JĘZYKU POROZUMIEWALIŚCIE SIĘ SKORO DZIŚ PROSISZ O PRZETŁUMACZENIE PROŚCIUTEŃTKICH SŁÓW i bez pomocy obcych ludzi nie jesteś w stanie przekazać mu że go nadal kochasz i zależy Ci na nim????? to skąd wiesz że to był związek? jak się porozumiewaliście? kurcze .....cholernie jestem ciekawa jak wygląda związek dwojga ludzi gdzie jedno gdy chce przekazać drugiemu że mu zależy na czymś prosi o pomoc ludzi na forum
Cytat: tvb
To źle,że chce walczyć dalej o tą miłość?! zawsze jest jakiś cień nadziei ,chce go wykorzystać.nie chce potem pluć sobie w twarz,że tego nie zrobiłam bo bałam się.Musze walczyć i chce.może dla Was to głupie,ale na prawdę go kocham.pomimo tego,że to się skończyło jakiś czas temu,chce żeby to wróciło.a Wy tak naskoczyłyście na mnie jakbym chciała kogoś zabić lub zabiła.

No nie najlepiej. To nie jest WALKA o miłość tylko ŻEBRANIE i nie o miłość tylko o zainteresowanie. Gdyby miał cię kochać to już by cię kochał a skoro "to się skończyło" to znaczy że go nie interesujesz a narzucając się w ten sposób możesz sprawić że najwyżej się tobą trochę pobawi, bo niestety namówić do miłości nikogo się nie da.

I nie dziw się takim komentarzom na forum. Ja tu krótko piszę ale już widziałam kilka wątków w których zdesperowane dziewczyny prosiły o tłumaczenie prywatnej korespondencji miłosnej i to najczęściej w tonie "proszę, błagam, wróć do mnie!" i po przeczytaniu kolejnego takiego wątku gdzie ktoś prosi o tłumaczenie takich poniżających tekstów to już się naprawdę robi przykro. Zwłaszcza, jak się poczyta też wątki poświęcone tematom takim jak "rozwody we Włoszech" albo "nieszczęśliwa z mężem Włochem" a i takich wątków jest trochę.

Poza tym mnie też bardzo interesuje odpowiedź na pytanie Margo - skoro już byłaś z tym facetem to po jakiemu rozmawialiście? Jak już koniecznie musisz się mu narzucać to rób to w języku który oboje umiecie i nie ośmieszaj się dodatkowo prosząc o tłumaczenie takich zdań.
edytowany przez Silva90: 06 lip 2011
To największa bzdura, że zawsze należy walczyć o każdą miłość. Walka o miłość ma sens jedynie, gdy to uczucie ODWZAJEMNIONE i kiedy obie strony o nią walczą. W przeciwnym razie to tylko walka z wiatrakami. Do tanga trzeba dwojga. Nie wiem, dlaczego niektórzy łudzą się, że jednostronne działania mogą odnieść sukces. W przypadku miłości źle ulokowanej, trafionej jak kulą w płot nie powinno się walczyć o miłość tylko jak najszybciej się odkochać dla własnego dobra. Brak kontaktu z obiektem uczucia pomaga jak najprędzej wyleczyć się z choroby miłości.

A tak na marginesie,też mnie dziwi, jak można być w związku z Włochem i ani bee ani mee w tym języku..:) Chyba że autorce wątku wystarczyła mowa ciała i chuć się z miłością pomyliła. Czy Wy w ogóle rozmawialiście kiedykolwiek bez tłumacza? No chyba że tworzyliście trójkącik, Ty, on i tłumacz, ale trzy osoby to już tłum w związku :)
Kayah
Za późno - tekst piosenki
Jak cicho tu
I jak ciemno
Choć wciąż echo brzmi
Jednej z burz
Nie wiesz co
Nie wiesz kto zaczął to
Ale jedno już wiesz na pewno
Bolesnych zbyt wiele padło słów

Świat zostaw w tyle jeśli ona
Wszystkim jest co dziś masz
Zostaw świat nim się przekonasz,
Że bez niej nic nie jest wart
Świat zostaw za sobą
Dumę schowaj
Biegnij za nią co tchu
A kiedy dogonisz weź w ramiona
Zanim będzie już
Za późno
Za późno

Nie czas by stać patrzeć w niebo
I nie czas by wciąż szukać win
To nieważne kto właśnie
Popełnił dziś błąd
Ważne jest na pewno,
Że wybiegła już stąd
Trzasnęły za nią drzwi

Świat zostaw w tyle jeśli ona
Wszystkim jest co dziś masz
Zostaw świat nim się przekonasz,
Że bez niej nic nie jest wart
Świat zostaw za sobą
Dumę schowaj
Biegnij za nią co tchu
A kiedy dogonisz weź w ramiona
Zanim będzie już
Za późno
Za późno
Tvb lepiej pozno niz wcale..:D
Piekna ta piosenka zawsze lubilam Kayah..ta piosenka bardzo czesto leci na RMF FM
chyba musze coś wytluamczyć.nie byalm w żadnym zwiazku z włochem.(to od tvb) .Wlaścicielka profilu 'tvb'nie jest polką,nie zna dobrze jezyka.do polski przyjechała do mnie,do swojego kolegi,z anglii na wakacje.chodziło to,iż moja sympatia ma słabość do jezyka włoskiego i dlatego chcialąm aby 'tvb'mi to przetłumaczyla na włoski.na jej profilu pisałem ja,co prawda w rodzaju żeńskim bo balem się ze mnie wyśmiejecie,po prostu.przepraszam za zamieszanie.

Kuba.
na dodatek trol
Wes sie zdecyduj wreszcie jakiej jestes plci,bo w tym zaklamaniu sie potracilismy eee?
hahaha Kuba.. :D nic nie zrozumiałam z tego, co napisałeś ale przedostatnie zdanie jest urocze :D koleżanka jest z Anglii i przyjechała do Ciebie i co dalej?
Cytat: Margo49
Silva90, ja non stop grzmię aby Polki się AŻ TAK nie poniżały ale dopóki znajdą się "życzliwi" chcący tłumaczyć tak długo idiotki będą żebrać o miłość i zainteresowanie włocha.
Cieszy mnie tylko jedno. MIanowicie to że nie tylko ja, osoba prawie 50 letnia, myślę w ten sposób. Jeżeli młode dziewczyny również tak myślą to nie jest źle.
Dlatego na litość boską NIE TŁUMACZCIE TAKICH KRETYŃSKICH TEKSTÓW ! Nie przykładajcie palca do poniżania się Polek ! Chcą robić z siebie idiotki niech nauczą się języka, tłumaczą ze słownikiem ..niech robią co chcą, na głupotę nie ma lekarstwa. Tylko niech robią to na własną rękę !! NIe pomagajmy w tym !

dodam jeszcze jedno ...nawet nick tvb mówi sam za siebie

zarejestrowała się jako tvb i prosi o tłumaczenie TAKICH trekstów dla kolegi..hahahha....to jest kpina z inteligencji naszej "fioletowej braci" ...


Jak dla mnie, to co napisałaś jest żenujące. Z całym szacunkiem, ale co złego w tym, że ta osoba kocha jakiegoś włocha? Gdzie żebra o miłość? Czy prosi o przetłumaczenie czegoś w stylu: "Proszę, nie odchodź, nie wyobrażam sobie życia bez Ciebie, okaż mi swoją miłość"? Nie, po prostu chce komuś wyznać miłość. A Ty wraz z całą masą innych ludzi zamiast pomóc krytykujesz, i robisz z tego taką aferę, jakby co najmniej ktoś Cię personalnie uraził. Trochę życzliwośći.
dla Ciebie żenujące jest to co napisałam ja, dla mnie żenujące jest żebranie o miłość u kogoś z kim nie umiem się porozumieć i kto mnie nie chce.
To jest forum publiczne, poruszając jakiś temat musimy się liczyć z tym że nie każdy zgadza się z opinią autora i wyrazi swoją, inną opinię.
Takie są prawa tego typu miejsc.
Będę życzliwa tam gdzie życzliwość jest potrzebna.

Konkretny użytkownik tvb zarejestrował się tylko po to aby sobie jaja robić, więc w tym wypadku moja reakcja była jak najbardzie uzasadniona.

Wiesz co to jest godność i poczucie własnej wartości?
Bo ja wiem......
Cytat: Margo49
dla Ciebie żenujące jest to co napisałam ja, dla mnie żenujące jest żebranie o miłość u kogoś z kim nie umiem się porozumieć i kto mnie nie chce.
To jest forum publiczne, poruszając jakiś temat musimy się liczyć z tym że nie każdy zgadza się z opinią autora i wyrazi swoją, inną opinię.
Takie są prawa tego typu miejsc.
Będę życzliwa tam gdzie życzliwość jest potrzebna.

Konkretny użytkownik tvb zarejestrował się tylko po to aby sobie jaja robić, więc w tym wypadku moja reakcja była jak najbardzie uzasadniona.

Wiesz co to jest godność i poczucie własnej wartości?
Bo ja wiem......

Margo, za szybko oceniasz ludzi.
Ja rozumiem twoje argumenty, natomiast nauczyłem się jakiś czas temu szanować innych ludzi.
Bo to co dla Ciebie, czy dla mnie jest bzdurą, dla kogoś może być naprawdę istotną sprawą.
Tak samo kwestia porozumienia, ok. Jak można kochać kogoś z kim nie można porozmawiać :-)
Ale róznie mogło być, wiesz jakaś wakacyjna miłość, dziewucha się zakochała i masz babo placek :)
Wiesz prosi o przetłumaczenie, bo nie zna języka, a chce komuś wyznać uczucie. Napiszesz zaraz pewnie, żeby w takim razie zaczęła się uczyć - masz rację.
Ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że medal ma zawsze dwie strony i nie znamy przyczyny, dla której ta osoba nie podjęła nauki. Powodów może być wiele, np. kwestie finansowe.
Do czego zmierzam. Nie mam zamiaru być obrońcą uciśnionych, tylko po prostu apeluję, żeby być dla siebie ludźmi, bo ta osoba potrzebuje pomocy w błachej dla Ciebie sprawie, a kiedyś Ty być może będziesz potrzebowała pomocy w kwestii, która dla kogo innego będzie śmieszna.
Szanujmy się nawzajem, pomoc drugiej osobie nie kosztuje wiele.
Paolo...zastanówmy się co oznacza pojęcie pomocy.
Jeśli osoba będąca w depresji i nie widząca sensu życia porosi Cię o pomoc w odebraniu sobie życia pomożesz jej czy też nie BO TY UWAŻASZ ŻE ŻYCIE JEDNAK MA SENS ?
ja nie wnikam w daną sytuację. Ja wypowiadam się tam gdzie ewidentnie widać że nie ma mowy o miłości tylko jest żebranie o zainteresowanie więc niby dlaczego mam pomagać pomóc tej osobie pogrążać się. Powiem więcej ...uważam że JA wyśmiewając taką sytuację, wskazując jej złe strony , bardziej pomagam tej osobie.
Znasz określenie "niedźwiedziej przysługi"?
ja do niedźwiedzich przysług ręki nie przyłoże



a teraz zmykam do garów


po wakacjach to się dopiero będzie działo......
dobrze że już będę w domku i nie będę miała czasu na moralizowanie i sprowadzanie na dobrą drogę zagubionych owieczek
Pozdrawiam serdecznie

aaaaa...i nie oceniam ludzi ! oceniam daną sytuację ! Do oceny ludzi nikt mi prawa nie dał, do oceny sytuacji prawo daje mi osoba pisząca na forum publicznym.
edytowany przez Margo49: 08 lip 2011
tu Kuba.nie robiłem sobie z Wam jaj.Ja po prostu chciałem o to walczyć,tylko tyle.Teraz ona wyjechała,nie mam pojęcia gdzie jest.na pewno nie w Polsce.myślałem,ze jak powiem jej to po włosku to coś choć troche zmieni.ona zna ten język.chciałem jej przez to pokazać,że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych...
pojechałem za nią na lotnisko.niestety samolot już odleciał
Przykra sprawa. Ale może lepiej się stało, ja myślę że nawet gdyby Ci się udało to bycie w związku gdzie o każde słowo i każdy gest trzeba "walczyć" jest trochę bez sensu, gdzie tylko Ty byś się dla niej starał i jej coś udowadniał... Ale nie załamuj się, tego kwiatu jest pół światu, znajdziesz lepszą, która Cię doceni ;)
Jesli nie zaiskrzyło pomiedzy Wami to trudno :) widocznie za mało czasu spędzaliście z sobą,lub zbyt serio z nią rozmawiałeś,kobiety lubią rozmowy z 'humorem',no przynajmniej ja lubię takich wesołych gostków :)czas leczy rany.co z oczu to z serca.
no wlaśnie między nami było dobrze.z tego co wiem to usłyszała jakies plotki na mój temat
Jesli miedzy ludzmi jest naprawde dobrze i kochaja sie (wzajemnie, a nie tylko jedna strona druga) to chyba slyszac jakies plotki powinni,albo je zignorowac albo w pierwszej kolejnosci sprobowac wyjasnic to z partnerem... wg. mnie jednym z najokrutniejszych sposobow rozstania z kims jest ucieczka. tzn unikam Cie, zapadlem sie pod ziemie ewentualnie wyjezdzam... oznaka zwyklego cholernego tchorzostwa i potraktowanie drugiej osoby jak niepotrzebna i zepsuta rzecz!
Temat przeniesiony do archwium.
31-59 z 59
| następna