Proszę mi to przetłumaczyć

Temat przeniesiony do archwium.
Witaj Victorio. Bardzo chcę sprowadzić Dominikę do Polski. Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby ją nie zagrzebywali z powrotem. Teraz jest najlepsza okazja. Za 5 lat czy 10 lat nie wiadomo, co się wydarzy. Proszę Boga, aby wszystko się powiodło po mojej myśli i Dominika mogła wrócić do nas. Jak będzie jeszcze w trumnie , to można te trumnę włożyć do metalowej i tez przewieźć do Polski. Bardzo proszę o to. Dziękuję za zdjęcia. Dzieci są urocze. Masz dla kogo żyć. Gratuluję tobie i twojej żonie. Dlatego pytam jak żyjesz, czy ci ciężko, czy jesteś szczęśliwy, bo chcę pomóc. Nie odtrącaj mojej pomocy i kontaktu ze mną, bo nigdy w życiu nic nie jest pewne. Myślałam, że zainteresujesz się Polską , bo tu jest bezpiecznie, a świat stoi przed rewolucjami, kataklizmami i wojną. Włochy znajdą się w niebezpieczeństwie za sprawą muzułmanów, Europa też. Kataklizmy, wojna i głód. Czasy ostateczne, Apokalipsa, antychryst. Musimy pozostać wierni Jezusowi Chrystusowi. Dom w Kisielowie jest remontowany. Na razie nie ma kto w nim zamieszkać. Obok jest ziemia, która wyżywi.Czy nigdy nie myślałeś, aby zamieszkać np. w Polsce. Ja bym ci pomogła.W ogóle ci pomogę, jak będziesz potrzebował. Dominika jest już w rękach Boga, ale nam tu na ziemi nie będzie łatwo, bo świat zmierza do katastrofy.Dobrze jest mieć bliskie osoby. Kontakt utrudnia język , ale jest do nauczenia. Chciałabym , abyś mi odpowiedział na ten list. Niezależnie od tego, co zadecydujesz podaję do siebie kontakt, w razie jakiejś potrzeby lub problemu.Pozdrawiam.