italianistyka UJ

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 121
poprzednia |
Jak wam poszedl wczorajszy exam na fil. wloska na UJ?mnoze ktos kto zdawal czasem wchodzi na ta stronke?
Hej! ja zdawałam i szczerze to powiem że czarno to wszystko widze. ja zdwałam angielski i musze powiedzieć że listening mnie dobił! No ale cóż może za rok...Słówka były takie sobie, jedne wiedziałam a drugivh nie (słowotwórstwo w pełni hihi).Ale tak ogólnie to jestem zła bo test humanistyczny to troche inaczej miał wyglądać, przynajmniej tak mi się wydaje...W zagadnieniach nie było żadnej szczególnej lutury Włoch a tu nagle dają takie na examie, chyba coś tu jest nie tak. Gdyby napisali(tak jak na filologii hiszpańskiej) że jest cywilizacja włoska to ok, a tak to tylko sobie postrzelałam :(. A w dodatku tyle uczyłam sie obrazów i ich autorów a tu nic, dali tylko jeden :(. Już na nic nie mogę niestety liczyć. Może za rok będzie lepiej!
A Tobie jak poszło? Mam nadzieję że ok!
Pozdrawiam....
ja tez nie wierze ze sie dostane.zgadzam sie co do testu humanistycznego -ja z kolei uczylam sie dat powstania utworow i tego w tym roku tez w ogole nie bylo. listening-szkoda gadac...
oj, nie chca mnie chyba na te filologie:(
ahh no właśnie zapomniałam dodać tych dat powstania utworów-to chyba powtarzałam dzień w dzień! Ja byłam cały czas przekonana że bedzie taki test jak w tamtym roku.... a tu nie! Nie przejmuj się! Nawet jeżeli nie w tym roku to może w przyszłym nas zechcą na tej filologii.....Mam taką nadzieje :)
Pozdrawiam i życzę dostania się!
Oooooo......widzę,że nastroje po egz podobne........tragedia jednym słowem ......no nie dziewczyny???:(.....zawsze wydawało mi się,że znam angielski ,ale to co oni nam zrobili w tym roku......no cóż....pozdrawiam wszsytkim przyszłych i niedoszłych italianistów....;)ciao;)))0
witam ja też zdawałem, listening poszedł mi ciulowo tłumaczenia tak sobie a test humanistyczny był w****** w kosmos, tez sobie troszke postrzelałem ;) i rowniez czarno to widze. a wiecie moze kiedy bedzie ogloszenie lwynikow ??
Wlasnie dzwonilam-w poniedzialek......ale jesli o mne chodzi to sama wam moge juz liste zrobić........hehhee....mnie tam nie bedzie:/
a nie wiecie czy wyniki podaja przex telefon? nie chce mi sie jechac znow do Krakowa, ewentualnie po papiery, bo pewnie mnie nie przyjma...
hmm nie jestem pewna ale chyba Ci nie podadza... Ja zdawalam jeszcze na anglistyke na inną uczelnię i nie chcieli podac przez telefon i musialam pojechac zobaczyc. Ale nie wiem jak to jest na UJ... warto spróbować bo te panie w sekretariacie sa naprawde bardzo miłe!!! więc może akurat się uda. Mnie też pewnie nie przyjmą :(
Pozdrawiam....
i co ?? próbowaliscie się dodzwonic ??
ja właśnie dzowniłam.........buuu wiedziałam że tak będzie......pożegnałam się z miom ukochanym włoskim.........
ja tez sie pozegnalam...;?;(((((((fuck.....fuck.....fuck.......jade jutro do kraka zobaczyc co i jak i zlozyc dokumenty an AP.brrrrrrr................
ja tez sie pozegnalem :(
A ja się przywitałam!!! Zechcieli mnie wśród tych 25 szczęśliwców! Nawet się nie spodziewwałam !! HUrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Udało się:))))))))))))))
Ja tez sie dostalam!!!!!!! dzis mam urodziny wiec niezly prezent mi sprawil UJ. no to sie trzeba przeniesc do Krakowa!!!!i zaczac studiowac...
ja też zdawałam razem z Wami...i podzielam zdania...po tym listeningu straciłam wiare w cokolwiek, wrrrr >:[. Co do słowotwórstwa to chyba zrobią listę angielskich neologizmów utworzonych przeze mnie :P. Test humianistyczny - grzesieek_r bardzo trafnie się wyraził ;).A zdawałam jeszcze do Wa-wy i Torunia...na UMK po pierwszej cześci powiedzieli bye :/ a w Wa-wie wczoraj była druga częśc, i jeśli mam być szczera, to test humanistyczny na UJ to był pikuś przy tym z UW...POWARIOWALI!!! Zresztą, co to za limit przyjęć, 25 osób?? :\'((
No to spotkamy się w październiku! Ja też sie dostałam... też zdawałam angielski, najsmieszniejszy był listening, ciekawe czy ktokolwiek dużo z tego zrozumiał... ;)
a co do limitu przyjęć - zgadzam się z gatta, że jest to smieszne. mniej osób niz w mojej klasie w liceum...
Proponuję nawiązać jakiś kontakt zanim zaczniemy nasze boje w październiku. Dostałam Się i chciałabym poznać moich przyszlych towarzyszy niedoli...piszcie, amori miei [email]
Kochani, możecie powiedzieć dokładniej jak w tym roku wyglądały te egzaminy? Chodzi mi głównie o poziom trudności testu z angielskiego. Co obejmował i jak dokładnie wyglądał? W którą stronę poszli z tym testem predyspozycji humanistycznych? Czego mniej więcej dotyczyły pytania? Błagam Was napiszcie mi jak było! Będę wdzięczna za każdą najmniejszą informację!
Mój adres: [email]
Z góry wielkie dzięki!

Zamierzam zdawać za rok i właśnie na UJ. Wszystkim, którzy się dostali gratuluję :) a tym którym się nie udało mogę powiedzieć żeby się nie martwili i próbowali za rok, może spotkamy się na egzaminach :)

Pozdrawiam:)
Kolusia jak Twoja anglistyka mialas tym razem szczescie? . Tak jak wy jestem fanka Wloskiego i strasznie chcialabym sie dostac na ten kierunek dlatego blagam pomozcie wesprzyjcie mnie jakimis radami albo wskazowkami z egzaminow [email]
Dagiii, witaj! Ja zdwałam w tym roku na italianistykę na UMK. Dostałam się na oba (na UW troszkę zabrakło :(. Co do egzaminów - pisemny raczej pestka. Jeśli jesteś na poziomie post-FCE, zdasz bez problemu. Potem ustne... Hm, ja dostałam zagadnienia dosłownie parę dni przed (panie w sekretariacie grr). Lista jest dość długa. Mimo to, udaje się jakoś nauczyć - jestem tego najlepszym przykłądem :). Pytania często znacznie odbiegały od tych na zagadnieniach, ale tu trzeba było zachować zimną krew i pokazywać, że się wie. Jak chcesz \"podrzucę\" Ci tę listę. Pozdrawiam!
Hej Daggi! Tak z anglistyką mi lepiej poszło więc można powiedzieć że jestem już jej studentką :). Przynajmniej z tym mi się udało chociaż przygotowywałam się raczej do egzaminów na italianistyke, no ale trudno...Fajnie że masz egzaminy jeszcze przed sobą. Zawsze możesz się czegoś jeszcze nauczyć. Choć jest mi bardzo przykro i łezka w oku się czasem kręci, że się nie dostałam na italianistykę to czasem zaglądam na tą stronkę...Ahh żeby jeszcze tylko starczyło mi sił żeby zdawać za rok..... A co do egzaminów hmmm na pewno język obcy musisz znać bardzo dobrze. W tym roku dla mnie listening był kosmiczny.Może tekst nie było trudny ale sposób jego przeczyatnia był okropny. Co do części humanistycznej to z nimi nigdy nie wiadomo! Test był inny niz w tamtym roku, ale jedno jest pewne dużo czytaj o kulturze i historii Włoch. Na razie tego się nie ucz ale po prostu czytaj, bozawsze coś zostanie Ci w pamięci.. :)
Pozdrawiam gorąco i życzę dostania się!
hi kotikanna. z tego co wiem to na UW egzaminy wstepne trzeba zdawac z wloskiego na UJ dowolny jezyk.odpowiadaloby mi to poniewaz choc bardzo chce sie nauczyc tego jezyka to na razie jestem na 2 roku angielskiego w NKJO w czewie. wiec wstepnych z wloskiego nie zdalabym na pewno. z czego byly twoje ustne? troche sie zamotalam :) a moj adres podalam i wielkie dzieki z gory pozrawiem
Gratulacje Kolusia!! :) W jakim miescie jest ta Twoja anglistyka? Napisałam poniewaz jestem teraz na 2 roku angielskiego, tylko dlatego ze nie mialam mozliwosci pojsc na italianistyke. Ale caly czas mam nadzieje ze jednak jeszcze tam bede. Mój angielski ma tylko 3 lata wiec nie bede jeszcze taka stara. Poza tym,powiem szczerze przeraza mnie ten egzamin z kultury Wloch poniewaz w liceum nie ucza takich rzeczy a nie mam pojecaia jakie ksiazki mam czytac teraz, zeby nie czytac czegos nie na temat. Choc teoretycznie mialabym jeszcze 2 lata do tego egzaminu pytam sie was juz teraz bo rok chyba by mi nie wystarczyl!! :( Kolusia jesli chcesz odpisz mi na moj adres [email] pozdrowienia dla wszystkich papapa
Hej! Kotikanna czy i ja mogłabym prosić Cię o tę listę z zagadnieniami?
Jeśli znajdziesz chwilkę to oto mój adres:
[email]
Z góry dzięki bardzo!
Hej Elisa Day ja też mam zamiar zdawać na italianistykę na UJ w przyszłym, roku!!! - to mój główny cel( w tym roku nie dostałam się na UW). Nie wiem jaki Ty masz plan, ale ja mam zamiar uczyć się od września do tego egzaminu. Też mam problem z ustaleniem czego konkretnie się przygotowywać do testu humanistycznego. Wiesz może czy test ten składa się tylko z wiedzy o kulturze Włoch czy są też jakieś inne zadania?
Pozdrówko :)
Dziewczyny, obu Wam wysłałam na maila zagadnienia na ustny na UMK. A dla reszty zainteresowanych, w tym samym dziale na forum umieściłam całą tę listę. Pozdrawiam wszystkich, którzy wybiorą Toruń :).
ja za rok tez mam zamiar zdawac na italjanistyke na uj ale nie wiem czy sa zaoczne ? bo na dzienne nie amm czasu mozecie mi pooweidziec czy sa? dzieki
Na UJ sa wieczorowe,zaocznych nie ma-tyle,ze zajecia odbywaja sie w piatek,sobote i niedziele,co tydzien. Tak mozesz wyczytac na stronach UJ.
Wiec niby wieczorowe z nazwy,ale troche jak zaoczne.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 121
poprzednia |