univ degli studi di perugia

Temat przeniesiony do archwium.
Moi Drodzy! czy jest na forum ktos kto studiuje na ww uczelni, najlepiej na wydz lettere e filosofia?? wlasnie borykam sie ze zgrupowaniem wsz potrzebnych materialow i wyborem kierunku- lingue czy mediazione... niestety na te kierunki accesso e' programmato... o niektorych kierunkach wyraznie sie mowi, iz sa egz wstepne ale np o med ling app curriculo traduzione e intrerpretoriato nic sie nie mowi, tak jakby wstepnych nie bylo... czy jest ktos bardziej poinformowany?? a moze ktos zechcialby podzielic sie wrazeniami ze studiow??
ach, bynm zapomniala... czy Ktos z forumowiczow mieszka w akademiku w perugii?? ciezko jest dostac miejsce?? bardzo prosze o odp...
hej!
ja właśnie wybieram się na ten uniwersytet. wcześniej byłam tam już na erasmusie przez pół roku;)
też jestem zainteresowana tymi mediazioni lingustiche i traktuje to jako alternatywę dla economia del turismo. jeśli chodzi o m.l. per l'interpretariato e la traduzione, to niestety na ten kierunek, na studia 1 stopnia już nie prowadzą naboru. co do pozostałych dwóch kierunków związanych z Mediazione Linguistica to rzeczywiście jest accesso programmato ale nie mam pojęcia co się zdaje i jak to wygląda. Jeden mój znajomy Włoch to studiuje i z tego co mi opowiadał to są to całkiem ciekawe studia, bo łączą elementy wiedzy humanistycznej z ekonomiczną;)
Jak chcesz sobie o wydziale LIngue e Lettere poczytać i o tym co on oferuje, to wejdz sobie na stronę wydziału: http://www.unipg.it/preslet/ Możesz sobie ściągnąć ze strony informator. Na stronie samego uniwersytetu też jest dużo informacji: www.unipg.it, albo po prostu napisz do nich emial. Odpisują zwykle z dnia na dzień. taka pani, która się nazywa Fabiola Bianchi zajmuje się studentami zagranicznymi (miałam okazję z nią się spotkac i porozmawiać) chętnie udzieli Ci wielu informacji. To jest do niej email : [email]

W przypadku akademików, nalezy złożyć podanie w ADiSU. To jest taki urząd który zajmuje się (uogólniając) sprawami socjalnymi studentów. Tam ubiegasz sie o miejsce w akademiku i wyżywienie które jest w ramach stypendium socjalnego i jest darmowe w większości przypadków. Na stronie www.adisupg.it/CIECM/ znajdziesz wszystko co i jak. Jeśli chodzi o warunki akademikowe....to Ci szczerze powiem że w polskich akademikach jest ładniej;)

Pozdrawiam;)
co do akademików, to niekoniecznie w Polskich jest ładniej.
tzn. wiadomo ze wszystkich nie widziałe, ale w Perugii Colleggio San Francesco a takze ten akademik na Via Faina są całkiem przyjemne.
heh ja mieszkałam w agrarii...i widziałam ładniejsze akademiki w polsce. co prawda jak tam byłam to się wzieli za jego remont;) ale i tak nie ma co wybrzydać. studiujesz w perugii moze??
nie, ale byłem tam na sokratesie.
na agrarii też bywałem czasem na imprezach :-)
Ja tez mieszkałam w Agrarii i wlasnie z powodu remontu musiałam się przenieśc do San Francesco.. Z tamtego okresu pamiętam jedną Kasię z akademika, Kashasa to Ty???
Jeśli kojarzysz slynne wowczas ottanta nove, to mieszkałysmy tam w tym samym czasie, hehe.
Jeśli chodzi o Agrarie to imprezy naprawde super;) Z warunkami mieszkaniowymi nie było wcale az tak zle. Niestety w pokojach nie było lodówek, w ogóle nie było lodówek, a w akademiku nie było żadnej kuchni. Duzym minusem było tez jej położenie, nic przyjemnego chodzić po ogrodzie botanicznym w nocy po ciemku, bo akurat lampy były wyłączone, ale i to sie dalo przezyc :)
W San Francesco warunki naprawde super. Tu juz była kuchnia, w kazdym pokoju lodowka,akademik praktycznie 5 min spacerkiem od centrum. Calkiem inny klimacik niz w Agrari, wszyscy sie znali, mieszkalo tam ok 25 osob.
Tutaj znajdziesz kilka fotek akademików:
http://adisupg.it/ciecm/Articolo.asp?IdArt=4162&IdCatNav=162

Zerknij koniecznie na fatebenefratelli, najnowoczesniejszy akademik w Perugi, oddany do uzytku 2 lata temu;)
Tutaj znajdziesz kilka fotek akademików:
http://adisupg.it/ciecm/Articolo.asp?IdArt=4162&IdCatNav=162

Zerknij koniecznie na fatebenefratelli, najnowoczesniejszy akademik w Perugi, oddany do uzytku 2 lata temu;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia