fillologia włoska

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao!
ostatnio zainteresowałąm się studiowaniem filologi włoskiej. Jednak poszukałam w intenecie i nie znalazłam zbyt wiele. Czy moglibyście mi powiedzieć o co w tym kieruku chodzi? Co trzeba zdawać na maturze, żeby się dostać? Gdzie znajdują się dobre uczelnie i co można robić, poza byciem tłumaczem i nauczycielem?

Z góry dziękuję :)
Witaj, a skąd jesteś?
Zielona Góra
Hej ;) Ogólnie filologia włoska to coś odmiennego, coś nietypowego ;) Język przyjemny, melodyjny, śpiewny, jednak wcale nie taki prosty jakby się mogło wydawać. Kiedy już wejdzie się w te wszystkie struktury i pozna to wszystko 'od podszewki', język zupełnie inny niż to, co serwują nam przypadkowe rozmówki, dochodzi się do wniosku, że wiele pracy trzeba włożyć, żeby to opanować. Nie mniej jednak, sama nauka przyjemna. Poza tym ważne jest to, na ile interesuje Cię sama kultura Italii, bo o tym również będziesz się uczyła w dużej mierze. Nauka całkiem od zera na studiach nie nalezy do najłatwiejszych, ale jest bardzo opłacalna.
Co do tego co można robić po tym kierunku odmiennego niż nauczyciel czy tłumacz to oczywiście przewodnik, animator, jeśli będziesz zdeterminowana i przejdziesz odpowiednie kursy - praca czeka rónież w firmach włoskich mających filie w Polsce. Ogólnie, jest to kierunkek dość przyszłościowy i opłacalny. Jeśli masz smykałkę do języków i je 'chłoniesz', nic nie stoi na przeszkodzie.
Na maturze zapewne język polski rozszerz. i język obcy rozszerz. Dobre uczelnie to nie zawsze te osławione i renomowane...

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia