WSF Wroclaw

Temat przeniesiony do archwium.
hej:) czy ktoś z was studiuje na wsf filologię włoską ? bardzo interesują mnie wasze opinie odnoscie szkoły i tego kierunku, jaki jest poziom, i czy trzeba znać włoski żeby się utrzymać?
Tak, najlepiej, jeśli znasz włoski, choć odrobinę.
O tyle łatwiej, że jest to filologia włoska od podstaw, więc historię Włoch, fonetykę, w pierwszym roku masz w języku polskim, ale...
Grupy są (przynajmniej w tamtym roku były) dzielone na od podstaw, średnio zaawansowanych i zaawansowanych i tak w tych od podstaw zapisał się chłopak, który maturę zdawał po włosku we Włoszech, dziewczyna, która we Włoszech mieszkała, etc.. były też inne, które podobno po włosku dopiero zaczynają się mówić, a jak się okazało, profesor która wykłada na WSF uczyła np. włoskiego w liceum. Tak więc sprawa wygląda tak. Na pewno, jeśli będziesz chciała się utrzymać, to dasz radę. W piątki były zajęcia dodatkowe dla chętnych, od drugiego roku mogłaś za darmo robić kurs na przewodnika wycieczek. Bierz wszystkie za i przeciw i zdecyduj. Jak utrzymasz się pierwsze pół roku, to później już będzie z górki.
jak to kobieta która zapisała się na początkujący włoski uczyła włoskiego w szkole? To chyba żarty. Już sobie wyobrażam jakie tam będą problemy. Szkoła podobno ma dobre opinie w sieci, ale obawiam się że trudno będzie z ludźmi się zgrać. Czy wybiera się ktoś o niewinnym wyglądzie a za to bardzo niepokornej duszy i naturze tak jak ja? Dajcie znać bo mam ogromną ochotę na integrację przed rozpoczęciem semestru. Czy wie ktoś jakie podreczniki są używane na zajęciach z PNJ i dlaczego tych zajęć jest tak mało. Jeszcze mniej jest włoskiego niż na kursie językowym. Pozdrawiam wszystkich tłumiących w sobie agresję i nieokazujących jej na zewnątrz!
Dziewczyna, która chodziła na filologię włoską i twierdziła, że nie mówi po włosku, okazało się później, że była uczona przez tą samą panią profesor w liceum, która wykłada na wsf.
Jeśli chodzi o ludzi i zgranie, to było naprawdę spoko :)

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia