Erasmus w Neapolu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam !
Wybieramy się wraz z koleżanką na Erasmusa do Neapolu . Czy jest ktoś to był tam własnie na Erasmusie i mógłby się podzielić wrażeniami i może jakimiś radami ?
Pozdrawiam :)
Byłam w Neapolu tydzień... mieszkalam u znajomych wlochow.. i powiem Ci, ze oni mnie pożądnie nastraszyli.. Bali sie ze mną wychodzić na ulicę.. Mowili, ze jest baaardzo niebezpiecznie dla obcokrajowcow..
Neapol ma wśród Włochów chyba najgorszą reputację jeśli chodzi o bezpieczeństwo na ulicach, czystość, komunikację miejską i tak dalej, i tak dalej. Lokalny dialekt jest niezrozumiały też dla Włochów. Idealne miejsce dla miłośników mocnych wrażeń.
Bez przesady. Wszystko zależy od dzielnicy. Dla mnie Neapol jest super (unikając tych niebezpiecznych dzielnic oczywiście), nie jest może najczystszy i zadbany, ale ma swój urok i jest wyjątkowy. Do tego nad morzem plus Wezuwiusz zawsze na horyzoncie :) dialekt nie zrozumiały na początku, ale po jakimś czasie nawet Gomorrę można bez napisów oglądać :P
Ja Neapol polecam
Widzę że zdania są podzielone :) ale to chyba jak do każdego miejsca . Chyba trzeba sie przekonać na własnej skórze . Ale spotykam sie z kolejną opinią że jest tam niebezpiecznie, więc coś musi być na rzeczy :)
Ja też jadę do Neapolu na Erasmusa. ;)
A może ktoś mógłby polecić jakieś dzielnice, ulice, zakątki dobre do mieszkania? (z dobrym dojazdem do Fuorigrotty)
A na jaką uczelnię się wybierasz ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia