Bezplatne kursy jezykowe

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 146
poprzednia |
Chcialabym sie zapyatac dowiadczonych osob a dokladnie osob, ktore sa we Wloszech i spotkaly sie kiedys albo same chodzily na kursy organizowane przez szkoly jezykowe lub Comune…chodzi mi o kurs jezyka wloskiego dla obcokrajowcow…raczej bezplatne albo w przystenych cenach Mieszkam pod Mediolanem w niewielkim miasteczku, mam carte do soggiorno… a nawet dorobilam sie residenza i carty d’identita i bardzo chialabym podciagnac sie z wloskiego. Tylko nie wiem nawet jak szukac..patzrymalam na stronie commune I nic takiego nie znalazlam L
Idz do najblizszej biblioteki i tam popytaj. Ja tez mieszkam w malym miasteczku i tak wlasnie przez przypadek sie dowiedzialam. Tyle tylko, ze zazwyczaj sa to kursy od zera i jesli juz cokolwiek umiesz to one Ci nic nie dadza. Sa bezplatne. Moze w Twoim rejonie sa tez dla zaawansowanych ( tu u mnie to za male miasteczko na takie). Nic nie jest potrzebne, zaden dokument; zapisujesz sie i chodzisz.
Pozdrawiam
Ja chodze na taki kurs w Rzymie. Sa roznie poziomy, zalezy jak Ci pasuje. Za kurs musisz zaplacic symbolicznie 10€ i jezeli jestes z Unii, to musisz pokazac jedynie ID lub paszport.
Sa to kursy dla imigrantow ...
Napewno w Milano jest ich tak samo duzo jak w RZymie (prawie przy kazdej szkole podstawowej) !!!
Pozdrawiam
dziekuej bardzo dziewczyny ....postaram sie napasc jakas szkole :-) moze cos znajde...albo biblioteke to faktycznie dobry pomysl :-) Jeszcze raz dzieki
czesc zalesia czy mozesz prosze dac mi adres szkoly do ktorej (ulica kod pocztowy itd;) chodzisz na bezplatny kurs wlloskiego w roma i telefon chcialabym zadzwonic i popytac kiedy mozna sie zapisac itd....ja z londynu chce sie przeniesc do roma szlifuje wloski i chce do szkoly tak ze z gory dziekuje
PS: MOZE JESZCZE ktos ma adresy jakichs szkol gdzie sa darmowe kursy wloskiego dzieki
Może moja podpowiedź to już musztarda po obiedzie ale innym się przyda. Takie bezpłatne kursy często organizuje włoski Caritas. W mieście, w którym mieszkam odbywają się od października do marca.
ja chodziłam na bezpłatne kursy językowe w Neapolu organizowane przez Filcams CGiL ,ale wiem że takie bezpłatne kursy byy organizowane przez Caritas.Kursy te były organizowane na różnych poziomach a prowadzący byli bardzo uprzejmi
czy wiecie cos o innych miastach????
ja znalazlam takie strony odnosnie kursow:
Milano
tu nie ma cen, moze warto zadzwonic i zapytac?:
http://www.lingueincomune.it/root/Lingue/infoLingua.asp?lingua=3&nome=Italiano%20per%20Stranieri

tu oplata 20 €
http://www.ctpheine.it/stranieri.html

tu: kliknac na mapie Milano, jaka dzielnica nas interesuje i potem wybrac kurs, ktory nas interesuje , podaja opisy kursow i siedziby:
http://www.ctpheine.it/stranieri.html

tu info o kursach dla cudzoziemcow w jezyku angielskim w formacie PDF (trzeba sciagnac)

http://www.ihmilano.it/2liv.php?cid=74&lingua=it

tu znow organizator kursow, bez info o cenach
http://www.axura.com/ihteamlingue.it/pagina.htm?paginaID=46

tu natomiast jest strona z wszystkimi mozliwymi info dla cudzoziemcow w Mediolanie:
http://www.comune.milano.it/webcity/documenti.nsf/0/1DE9189F629F2896C12569A5005C6A40?opendocument

----
pzdr:-)
agatkaf, jakie dokladnie miasta cie interesuja?
pzdr:-)
ALLO TRISHYA! MERCI!
prawde mowiac troche mi glupio bo moglam to zrobic sama a ty juz wszystko znalazlas o milano....zadalam to pytanie bo myslalam ze ludzie maja jakies bezposrednie informacje

mnie poza milano (dlatego baaardzo dziekuje za te informacje!) interesuje poludnie..najchetniej calabria lub sycylia ale tam w tym balaganie mam wrazenie ze trudno cos takiego znalezc

poza tym ja nigdy wczesniej nie slyszalam o takich kursach i ciekawa jestem jak to wyglada....rozumiem ze sa kursy na roznych poziomach czyli tez dla zaawansowanych (czy raczej tylko dla poczatkujacych?)
ide do nich z paszportem (zasw. ze jestem w ue) place symboliczne 20e i juz? zapisuja mnie na kurs????
czy potrzebne sa jeszcze jakies dokumenty ze tam mieszkam czy pracuje czy cokolwiek innego?
mhm...ja w zyciu we wloszech nie robilam takiego kursu, moze znajda sie osoby, ktore to przechodzily i podadza ci szczegoly, co do oplaty to w przypadku jak wyzej 20€ na stronie masz info, ze trzeba wplacic na poczcie na podstawie druczku...generalnie mozna wyluskac wiele informacji na tem temat ze stron internetowych, a dopiero w przypadku watpliwosci np zadzwonic, albo wyslac maila z pytaniem (lepsza druga wersja:-) )
z tego, co pobieznie przczytalam, to poziomy sa rozne, ale to pewnie tez zalezy od organizatora...
zaraz jesli znajde chwile to poszperam nt sycyli i calabrii:-)
znalazlam jeszcze taka stronke z linkami do roznych mozliwych instytutow organizujacych kursy jezykowe dla cudzoziemcow:

http://www.murst.it/universita/studenti/stranieri/imparareitaliano.htm
swietna strona..juz dodalam do ulubionych....DANKE TRISHYA!
Z tego co podala Trishya:

http://www.unipr.it/cgi-bin/cla/access.cgi?ID=lingue_ol/stud/italiano.htm#dizionari

Trzeba wejsc na: Leggere, i ja potem weszlam na: "La posta" - ciekawe cwiczenie.
Chodzę na kurs włoskiego we Florencji - opłata wynosi 5 euro za miesiąc. Zajęcia odbywają się codziennie po 2 h. Wiem, że istnieje kilka takich centrów kulturalnych, w których uczą wolontariusze. Jeżeli kogoś to interesuje, chętnie podam adresy.
pewnie! bardzo prosze podaj...
sa rozne poziomy grup czy to tylko kursy dla poczatkujacych?
Jest kilka poziomów, ale niestety różni ludzie przychodzą, uczęszczają w kratkę itp. Nie zawsze też nauczyciel jest nauczycielem z wykształcenia. To są kursy dla wszystkich imigrantów. Obiecuję opisać więcej wieczorem lub podaj maila, bo teraz muszę zmykać, pzdr
[email]
ale mysle ze wiecej ludzi byloby zainteresowanych takimi kursami wiec moze lepiej napisz cos tutaj
dzieki...pzdr
A MOZE WIECIE CZY TAKIE KURSY SA ORGANOZOWANE W CZMERINO?????????? BARDZO PROSZE O POMOC !!!!
CHODZI MI O CAMERINO MIASTECZKO W REGIONIE MARCHE.....DZIEKUJE ZA ODP.
Forzaviola, jeśli możesz, to podaj adresy, też jestem zainteresowany - szukam jakiegoś kursu dla mojej przyjaciółki na wakacje, której niestety nie stać na pełnopłatny kurs w renomowanej szkole językowej we Włoszech (3[tel]euro/m-c - zgłupieli, a gdzie mieszkanie, jedzenie iw ogóle ?). Z góry dzięki
Ja chodzilam na bezplatny kurs dla cudzoziemcow na Sycylii w Catani sa trzy poziomy.Z tego co pamietam to bylo na ulicy Museo Biscardi 16
anna26 dlugo chodzilas na ten kurs?? przez jaka instytucje byl organizowany? catania coraz bardziej mi sie podoba...
Wiec kurs podstawowy i sredniozawansowany trwaly po trzy miesiace a dla zawansowanch kolo pieciu niewiem dokladnie bo bylam juz na tym ostatnim i musialam przerwac z braku czasu wiem napewno ze daja jakis dokument o skonczeniu i wiem ze istnieja jakies inne kursy bo dziewczyny chodzily na obydwa rano i popoludniu Jak chcesz wiedziec cos wiecej to jest moj numer [gg] to podam ci numer do pani ktora jest w Catani jest ona tlumaczem przysieglym i dowiesz sie od niej wszystkiego bo ona zna wszystkie szkoly
Forzaviola, bardzo zalezy mi na kontakcie z Tobą - mam kilka pytan nt. tego kursu we Florencji. Proszę, odezwij się na mojego maila:
[email]
Bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam :)
Mam niestety przykrą wiadomość: bezpłatne kursy we Florencji trwają od października do czerwca. A to adres szkoły, w której 40 h kurs włoskiego (po 2 h dziennie, od pn do czw) kosztuje 120 euro. Il centro "G. La Pira" via De' Pescioni 3, 50123 Firenze, [email] Kursy zaczynają się 19 czerwca i 31 lipca. To jest najtańszy kurs, jaki udało mi się znaleźć.
Agatkaf i magnolliana, już wysłałam Wam na maile adresy szkół i różnych centrów we Florencji i okolicy, gdzie prowadzą bezpłatne lub prawie bezpłatne kursy włoskiego, powodzenia
witajcie:), marzy mi się wyjazd do Italii..., chciałabym podszkolić język a uczestnictwo w kursie byłoby rewelacyjne. Moze mogłabyś umieścić adresy tych szkół tutaj na forum, byłabym bardzo wdzięczna
pozdrawiam wszystkich italomaniaków :)
forzaviola...jestes bardzo pracowita i kompetentna dziewczynka!
jestem pelna podziwu bo w sporzadzenie tego zestawienia musialas wlozyc duuuuzo pracy......dziekuje serdecznie za tak dokladne informacje!
mysle ze trzeba bedzie je wykorzystac....
wielkie buziaki i powodzenia we florencji!!!
AG
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 146
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia