ZASIŁKI RODZINNE NA DZIECI-ILE PŁACĄ?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 66
poprzednia |
WITAM wszystkich!!!!!!!!Ja równiez wybieram sie do Włoch jako pielęgniarka;obecnie jeszcze jestem w Polsce i załatwiam wyjazd przezINFOITALIĘ;proszę napiszcie w jakiej wysokości wypłacany jest zasiłek rodzinny przy umowie pracy na czas określony[zostawiam w Polsce dwoje nieletnich dzieci ]czy na męza który niema pracy w Polsce tez mogę dostawać rodzinne?????czekam na precyzyjne odpowiedzi
okolo 100 euro
Gonia,zajrzyj na " Forum dla pielęgniarek",jest tam dla ciebie informacja.Może ci się przydać.
Dzięki za stronkę;fajnie z twojej strony ze odpisałaś
Podaj proszę dokładny adres tej stronki!!to jest w tym sektorze czy zuoełnie inna strona?
Dlaczego mam nie radzić koleżance po fachu.Zwłaszcza,że ja też mam jechać.A po co samemu ponosić koszty skoro to może zrobić pośredniak(oni nie są pośrednikami.To coś w rodzaju kadry+coś w rodzaju urzędu pracy,zajmują się tylko angażowaniem pielęgniarek).Przeczytaj warunki kontraktu i pomyśl co zrobić.Czy warto ładować się w koszty jeśli mogą to zrobić inni.
A wiesz cos o posredniaku INFOITALIA?jA CHYBA ZDECYDUJE SIE NA JEJ USŁUGI I OFERTE SZKOLENIA;MAJA MI PRZYSŁAC ANKIETE DO WYPEŁNIENIA;JESTEM Z WOJ.KUJAWSKO -POMORSKIEGO ;A TY??
Basen bez Siostry!!!!!!!!odezwij sie!!!!!!!!
Jesteśmy z tego samego województwa i nasze izby wszystko wiedzą.Infoitaliki nie znam ale na forum dla pielęgniarek były krytyczne słowa na ten temat.Masz gg to bym do ciebie napisała,jak nie dziś to jutro.
Gonia,krajanko.jesteś tam?
Gonia.Jak nie chcesz pogadać na gg to możemy popisać na forum.Tylko,że do takich dyskusji lubią się wtrącać różne mąciwody,znajdziesz takich m.in.na "Forum dla pielęgniarek"(ale nie tylko,są zawsze tam gdzie pisze się o pracy pielęgniarek.Myślę,że są to głównie ludzie z innych agencji,które tylko wyciągają forsę w zamian nic nie dając) a poznasz ich po wulgarności i mataczeniu.
A skąd jest ta Infoitalica?Szukałam jakiś wiadomości na ich temat w internecie i nic nie znalazłam,nawet strony nie mają.Ja do Włoch miałam już wyjechać(po raz 1)w 2000 z jakąś agencją z W-wy,później ze Śląska,później z jakąś z Krakowa i dalej jestem w kraju.Wydałam tylko kupę forsy na telefony i znaczki.Dlatego już nie ufam polskim agencjom.Na kurs języka miałam też jeździć do Wrocławia a później do Krakowa.I wszystkie tłumaczenia,pozwolenia na swój koszt.Okazało się,że całkowity koszt mojego wyjazdu miał mnie kosztować wiele tys.zł.
moj nr gg to 87849366
sory!!pomyłka w numerze o jedna cyfrę;moj nr 8784936
Hej !!!!!!!!rodaczka z kuj-pomorskiego odezwij sie na gadu albo podaj swój nr tel.lub gadu;zaraz zadzwonie
Chyba ze masz SKAPEA w kompie to sie zdzwonimy ODEZWIJ SIE!!!!!A JUZ MI DAŁAS NADZIEJE ZE NIEBEDE SAMA Z WOJEWÓDZTWA......
jak córka wróci to mi wprowadzi twój nr i wtedy napiszę
który gg jest dobry,ten z jedną 6 na końcu czy z 2?
We Włoszech świadczeniami rodzinnymi dla legalnie zatrudnionych zajmuje sie INSTITUTO NAZIONALE DELLA PREVIDENZA SOCIALE AREA DELLE CONVENZIONI INTERNAZIONALI via Ciro il Grande 21 00144 ROMA www.inps.it.Na str.int.można znaleść formularze do wypełnienia.
Na strony instytucji zajmujacych się świadczeniami rodzinnymi mozna wejść ze strony www.ropstorun.home.pl
Wyjaśnienia i potwierdzenia druków z serii E 400 w sprawach świadczeń rodzinnych w UE otrzyma się Regionalnych Ośrodkach Polityki Społecznej
E401: zaśw.dotyczące członków rodziny,potrzebne wtedy gdy mieszkają w innym kraju niz osoba składająca wniosek.Powinien być składany i aktualizowany raz w roku.
E402: zaśw.potwierdzajace nauka ucznia czy studenta dla potrzeb przyznawania św.rodz.Druk potrzebny jest w krajach gdzie młodzież uczaca sie dostaje świadczenia dłużej niz inni,czyli :we Włoszech, Austrii, Belgii, Niemczech, Francji,Portugalii.
E403: zaśw.o przyuczaniu do zawodu
E404: zaśw.lekarskie dla potrzeb przyznawania świadczeń rodzinnych
E405: zasw.sumujace okresy zatrudnienia lub pracy na własny rachunek.Stosowany dla celów wypłaty swiadczeń rodz.w przypadku nastepujacego po sobie zatrudnienia w kilku państwach.
E407: zaśw.lek.aby dostac specjalny zasiłek rodzinny lub podwyzszyc jego wysokosc dla dzieci niepełnosprawnych.
E411: prosba o informacje dotyczące uprawnienia do świadczeń rodzinnych w państwach,w których mieszkaja członkowie rodziny.
Wszystkie formularze mozna znaleść na str.Ministerstwa Pracy i polityki Socjalnej www.mps.gov.pl ,w dziale"Żyć i pracować w UE"
Witam;dzieki za odpowiedz;nie wiesz czasem jakie dokumenty z Polski [przed wyjazdem]musze wziasc ze soba///???WIEM ZE AKTY URODZENIA DZIECI [CZY WYSTARCZA MIEDZYNARODOWE KTORE SA SKRóCONE ?CZY MUSZA BYC AKTY ZUPEłNE I PRZETłYMACZONE PRZEZ TłUMACZA??]NATEMAT RODZAJU TYCH AKTOW ZNALAZłAM WIELE SPRZECZNYCH INFORMACJI;PODOBNO TRZEBA TEZ WZIASC PRZED WYJAZDEM ZASWIADCZENIE Z URZEDU O ZAMELDOWANIU DZIECI W pOLSCE[NIE WIEM NA ILE TO JEST WIARYGODNE] PROSZE O POMOCC
w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w twoim województwie powiedza sie dokładnie jakie trzeba dokumenty.W USC i Ewidencji Ludnosci też wiedza jakie akty sa potrzebne.
Jeśli w Polsce masz zasiłek na dzieci to zabierasz ze soba zaswiadczenie o zatrudnieniu z zakł.pracy współmałzonka w Polsce,dowody osobiste obojga małzonków(musisz zapytac sie gdzies czy moze to być potwierdzone np.notarialnie ksero bo jak tu zostawic małzonka bez dowodu),oryginał odpisu skróconego aktu urodzenia dzieci i aktu małzeństwa(wiem,ze w USC daja za darmo),zaswiadczenie o zameldowaniu dzieci(wystawiają je urzędy miast i gmin,tez bezpłatnie),no i oczywiscie odpowiednie druki E o których pisałam wczesniej,druk E406 obowiazuje tylko we Francji.
pracując legalnie w Unii idziesz do instytucji właściwej do wypłaty swiadczeń w danym kraju lub tez złozyc dokumenty na rece swojego pracodawcy-na druku obowiazujacym w danym kraju.Urzad wypłacajacy swiadczenia wydaje druk E400,który odsyłasz do swojego kraju,np.współmałżonkowi.musi on zaniesc do Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim,tam gdzie są zameldowane dzieci.urzad ma 3 miesiace na sprawdzenie wniosku.mozesz zlecić przesyłanie dokumentów urzędom ale to są dodatkowe nawet 2 miesiace,lepiej jak sama sie tego podejmiesz a w kraju małzonek.Jeśli dziecko jest niepełnosprawne dostaniesz dodatkowy zasiłek pod warunkiem,ze ma orzeczony conajmniej umiarkowany stopień niepełnosprawnosci(przy lekkim dodatku nie dostaniesz).
W Unii zasiłek rodzinny dostaje każdy,bez wzgledu na dochód.jedynie w hiszpanii,tak jak w polsce są kryteria dochodowe.
Zasiłku nie dostanie pracownik,którego pracodawca z Polski oddelegował do pracy za granicą.
Dziękuje za informacje;czy to są wiadomosci o potrzrbnych dokum,z Polski które obowiazują we Włoszech?????A co jesli maz nie pracuje tylko jest zarejestrowany jako bezrobotny???
to sa dokumenty które trzeba zabrac z Polski.jeśli mąz nie pracuje to powinien miec zaswiadczenie z Posredniaka.najlepiej będzie jeśli dowiesz sie w ROPS przy Urzędzie Marszałkowskim właściwym dla twojego województwa.Zreszta dokładne wiadomosci są tez na str.Min.Pracy,stronka była podawana wyżej. W dzisiejszym"FAKCIE"jest też na ten temat.
Czy dokumenty Polskie musze przetłumaczyc na język Włoski.Gdzie ma udać sie pracodawca aby załatwić wszystkie formallnośći we Włoszech?Czy to jest IMPS?
W moim przypadku pracodawca zaakceptowal dokumenty po polsku, ja tylko podalam, ktora kwota co oznacza po wlosku. Nastepnie zlozyl wszystkie papiery do INPS i otrzymuje dodatek rodzinny. INPS to taki wloski ZUS.
Ale na pewno o wiele bezpieczniej byloby przetlumaczyc dokumenty na wloski u tlumacza przysieglego. Wysokosc dodatku zalezy od Twoich dochodow i ilosci czlonkow rodziny - na stronie INPS jest specjalna tabelka w excel, ktora to ilustruje.
Mozesz posiadac prawo nie tylko do dodatku rodzinnego (contrassegni familiari), ale takze do pomniejszenia placonego podatku (detrazioni). Twoj pracodawca powinien znac wszystkie szczegoly, bo to on jest odpowiedzialny za odprowadzanie podatku i ZUS (czyli we Wloszech INPS) od Twojej pensji.
Kama27, czy Twoja odpowiedz dotyczy mnie Kukisek.Bo jeśli tak prosze skontaktuj się zemna lub prosze o danie mi twego e-mail zeby na spokojnie opisać ta sprawe i dowiedzieć sie jak najlepiej.Jeśli możesz zobacz na drugi mój wpis oto on:

Pracuje we Włoszech mam kontrakt 3/3 tzn.3 misiace prazuje a trzy jestem w Polsce w tym czasie zastepuje mnie kolezanka na takich samych warunkach.w Polsce mąż bierzezasilek rodzinny z ZUSU.Czy moge starac się o branie zasiłku we Włoszech(mąż zrezygnował by z pobierania zasiłku w Polsce).Jakie dokumenty i skąd musze załatwić aby starać się o branie zasiłku we Włoszech?Czy pod czas mojego 3 miesiecznego pobytu w Polsce zasiłek był by wypłacany?Gdzie dowiem sie czegoś więcej.
Diavolino-pomóż i doradz.

Pracuje we Włoszech mam kontrakt 3/3 tzn.3 misiace prazuje a trzy jestem w Polsce w tym czasie zastepuje mnie kolezanka na takich samych warunkach.w Polsce mąż bierzezasilek rodzinny z ZUSU.Czy moge starac się o branie zasiłku we Włoszech(mąż zrezygnował by z pobierania zasiłku w Polsce).Jakie dokumenty i skąd musze załatwić aby starać się o branie zasiłku we Włoszech?Czy pod czas mojego 3 miesiecznego pobytu w Polsce zasiłek był by wypłacany?Gdzie dowiem sie czegoś więcej.

Czy dokumenty Polskie musze przetłumaczyc na język Włoski.Gdzie ma udać sie pracodawca aby załatwić wszystkie formallnośći we Włoszech?Czy to jest IMPS?Gdzie znajde ewentualne dokumenty które mogę skopiować lub ściagnąć z internetu proszę o link.Z góry DZIĘKUJE
Jeśli pracujesz legalnie to o rodzinne dla twojego dziecka występuje pracodawca.
Okres oczekiwania na załatwienie sprawy moze trwac nawet kilka miesięcy bo dokumenty krąza Włochy-Polska-Włochy.Jeśli pracujesz na czarno to rodzinnego we Włoszech nie dostaniesz.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 66
poprzednia |

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa