Slub koscielny we Wloszech

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 150
| następna
"Na tym koncze moja dyskusje z Toba." Mam taka nadzieje :):)
Genio! To liscik do Ciebie :Wojowniczki za bardzo doslownie, jako misje zyciowa, przyjely maksyme swojego guru:"Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia...":):):)
...i ruszymy z posad bryłę swiata a nad truchłem starego, dumnie załopocze tęczowa nasza flaga :)))))))))))
=o= to ma byc znowu sloneczko dla Ciebie :):):)
dziękuje i odwzajemniam =o= :)
Arrivederci w niedzielę wieczór, kurcze aż żałuję :)
Genio! Mysle, ze ten artykul moze Cie zainteresowac: "Ateiści i agnostycy włoscy w cieniu San Pietro". Rozmowa z F. Paolettim z UAAR
Autor tekstu: Agnieszka Zakrzewicz
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5020
Pozdrawiam.
ciao wszystkim:)))

widze ze rozwinela sie tutaj ciekawa dyskusja podczas mojej nieobecnosci..
bylam chora, a w domu nie mam jeszcze internetu:(((

Aha, chcialam wytlumaczyc dlaczego pisalam ze mam spoko ksiadza. Napisalam tak w odpowiedzi do kasi z milano, bo ona napisala ze ma kursy tylko w okreslonych terminach, a u mnie jest tak ze idzie sie do ksiadza i ustala sie z nim termin i nie ma problemow. Tylko o to mi chodzilo. Nie pisalam ze nie chce isc na ten kurs, po prostu nie bede miala problemow z data!!!

Oczywiscie trzeba zalatwic wszystko (dokumenty, kurs, itd) jak nalezy, bo bez tego ani rusz:)))

Dzieki za wszelkie informacje
Cześć margomarge, jak tylko dojadę z pracy do domu, zaraz sobie przeczytam. Pozdrawiam :)
Lulli! Widzisz jaka sie tutaj wojna rozpetala pod Twoja nieobecnosc! :)Stosowanie skrotow myslowych na forum moze powodowac niezrozumienie badz bledna interpretacje.
W kazdym razie zycze Ci powodzenia przy zalatwianiu wszelkich formalnosci.
Witam znowu po dłuższej przerwie. Ten artykuł to prawdziwa perełka:))))
Rzeczywiście, trudno o większy idiotyzm. To smutne, ale ci disgraziati naprawdę myślą, że eliminując wartości chrześcijańskie, coś im jeszcze zostanie w garści. Sami nie prezentują nic, oprócz negowania wartości, sądząc, że stanowi to wartość samą w sobie.
Wiedzialam, ze Ci sie spodoba Genio! :):):)
Jasne, chociaż czasami trudno uwierzyć, że istnieją ludzie myslący w ten sposób, dobrowolnie wybierający zło. Widać wyraźnie na tym przykładzie, że komunizm, faszyzm, wszechogarniające całą Europę lewactwo i "szalejąca tolerancja"mają w gruncie rzeczy jeden główny wspólny cel swojego istnienia: zniszczenie religii i zastąpienie jej własnymi pseudowartościami.
Wiesz, ja nie sadze, by bylo to budowanie pseudowartosci. Jesli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniadze. Paru kolesi robi niezla kase, a gromadza pozniej wokol siebie grupe oszolomów, ludzi slabych psychicznie, badz z jakimis traumami z dziecinstwa.Zauwaz, ze zalozycie "kosciola scjentologicznego" L. R. Hubbard powiedzial, ze jesli chcesz zrobic biznes, to zalóz nowa religie.
Kim jest wlasciwie zalozyciel tejze sekty? Marnym pisarzyna drugorzędnych ksiazek z gatunku „science-fiction”. Na scjentologii zrobil kase.
A jasne, jasne. Dla twórców "nowego świata" te ich wartości też są "pseudo". Chodzi w sumie tylko o kasę a reszta jest tylko przykrywką dla maluczkich.
Wiez, jak taki John Travolta, Tom Cruise lub Demi Moore, nie wiedza co juz robic z pieniedzmi i szukaja nowych podniet w zyciu, to mnie nie wzrusza, ale zal mi wlasnie tych zagubionych maluczkich, co wpadaja w szpoty oszolomow. :(
mialo byc: "wiesz"
Margomarge, nie wiem, czy zarejestrowałaś się na tamtej stronie, ale gdyby tak, to podaj proszę mi mailem swój nick lub nazwisko, którego tam używasz. Nie chciałbym, nawet przez przypadek pokłócić sie z Tobą (oczywiście merytorycznie i konstruktywnie) :))))

Mój mail:
[email]
Genio! Nie, nie zarejestrowalam sie na wskazanej stronie. Taki ze mnie wolny ptaszek z charakteru, troche buntownik, dusza artystyczna. :)Wiesz jak to jest z tymi artystami... ;)W Polsce nawet nie mialam i nie mam telewizora, bo polityka doprowadzala mnie do bialej goraczki. Tak sobie teraz od czasu do czasu poczytuje co tam pisza pod wskazanym przez Ciebie adresie www.
No, to przynajmniej nie dojdzie między nami do spięcia :))
ciao:)

Zaczelam zalatwiac dokumenty potrzebne na slub konkordatowy we Wloszech.

No i te co sa potrzebne do Kosciola juz mam i ksiadz powiedzial, ze jest ok:)) Mam brac slub w lipcu 2008, ale akurat bylam w Polsce i zalatwilam sobie z mojej starej parafii Certyfikat chrztu, gdzie jest tez adnotacja o bierzmowaniu i o tym ze nie ma wpisow w ksiegach o moim malzenstwie (ksiadz wpisal tez date komunii, ale ponoc nie jest potrzebna).
Jestem zameldowana we Wloszech od kilku lat (w Polsce juz nie) i jak pytalam sie ksiadza w Polsce czy musze robic zapowiedzi w starej parafii to powiedziel mi ze nie, bo robi sie w tej parafii gdzie jest sie zameldowanym. No i lepiej dla mnie, bo nie musze znowu jezdzic, zeby zalatwiac jakies dodatkowe formalnosci:)))

Poszlam tez do Comune i musze przyniesc nulla osta al matrimonio....
I mam wlasnie pytanie odnosnie tego dokumentu. Chodzi mi o to czy wpisuja w tym dokumencie "paternita i maternita", bo babka powiedziala ze to ma byc. No i czy mozna ten dokument przetlumaczony juz przeslac do Konsulatu/Ambasady zeby mi dali pieczatke???
Dokument ten ma zalatwic mi moj brat, i zastanawialam sieco mu bedzie potrzebne, moze np. jakies dane mojego przyszlego meza czy cos innego....

Jak ktos juz to zalatwial to bede wdzieczna za odpowiedzi.
Ciao.
witam Cie Margomarge.
dziex za wyczerpujacy wpis:)-faktycznie ulatwil mi zrozumienie zawilej biurokracji Polsko-Wloskiej
mam jednak dwa pytania co do kwestii:
1. jak dlugo sa wazne dokumenty wystawione USC w Polsce i w jakim czasie musza zostac przetlumaczone i podbite pieczatka w Ambasadzie?
2.w jakim czasie od owej pieczatki nalezy zawrzec zwiazek we Wloszech?(6 czy 3 mc)?

Z gory dzieki za odpowiedz.
pozdro.
hej!mam pytanko, 29 marca biore slub koscielny, nulla osta wzielam 17 grudnia, a wiec dzis ksiadz do mnie zadzwonil i powiedzial ze musze miec nowy dokument (z konsulatu)bo inaczej nie da mi slubu :( pytanie brzmi czy po ogloszeniach w comune jest jakis okreslony termin zawarcia zwiazku?slyszalam ze jak sie daje dokumenty do comune i maja sie odbyc ogloszenia jest czas od tygodnia po ogloszeniach do 6 miesiecy ze mozna wziasc slub.moja nulla osta traci waznosc 17 marca, moze wiecie co moge zrobic???mam nadzieje ze jasno wszystko napisalam, ale jestem strasznie wkurzona i mozdzek mi nie pracuje :(
Z tym kursem to zalezy od ksiedza. Moj nic nie mowil o zadnym kursie i udzielil nam slubu... O spowiedzi tez nie wspomnial :/ Przed sama msza, zapytal czy podchodzimy do komuni:( Mialam wrazenie ze ksiadz nie traktowal nas powaznie, ale slub dal :))
hej:)
Ja wlasnie mam zalatwiac ten dokument o zdolnosci do zawarcia zwiazku malzenskiego. Dzwonilam do Ambasady Polskiej w Rzymie i powiedzieli mi ze oni to zalatwiaja w 2 miesiace. Nie mam jak jechac do Polski bo mam malutkie dziecko wiec zalatwie to przez Ambasade. Dokument ten jest wazny 3 miesiace od daty wydania.
Ja jak poszlam do ksiadza to on chcial tylko dokument od mojego ksiedza z Polski no i ten o odbytym kursie przedmalzenskim. A do Comune jak poszlam to powiedzieli ze chca wlasnie to nulla osta al matrimonio no i akt urodzenia ten na formularzu miedzynarodowym. No pani w Comune powiedzial mi ze po zloeniu dokumentow mam 6 miesiecy na zawarcie zwiazku malzenskiego, ale w Ambasadzie powiedzieli mi ze dokumen jest wazny tylko 3 miesiace. No i kolezanka co brala slub we Wlosszech to tez mi potwierdzila ze 3 miesiace.
A nie mozesz wziasc slubu w Comune wczesniej niz koscielny?? Nie wiem moze tak nie musialabys robic od nowa tego dokumentu.
Aha, a jak zalatwialas to nulla osta, w Polsce czy we Wloszech??
hej!juz mam za soba te wszystkie parodie wloskie :) nulla osta zalatwialam w polsce, wzielam z urzedu potem przetlumaczylam u bieglego + apostile.a co do slubu to prawda jest taka ze po zlozeniu dokumentow do comune o ogloszenia masz czas od 8 dni do 6 miesiecy zeby wziasc slub.wiec nie musze brac ani slubu cywilnego wczeniej ani zalatwiac nowego dokumentu.ehh czasem rece opadaja, bo kazdy mowi co innego.w comune sie smieli z ksiedza ze takie bzdury oglasza, jakby pierwszy raz slubu udzielal.normalnie powinno to przebiegac tak, ze powinnas dac wszystkie dokumenty ksiedzu, potem on powinnien przeslac do comune twoje dokumenty + prosba o ogloszenia cywilne.tak mi powiedziano w comune.my zrobilismy to sami, wzielismy te prosbe od ksiedza + dokumenty (nulla osta, akt urodzenia+ paszport) i dalismy facetowi z urzedu.a po slubie koscielnym ksiadz zawiadamia juz ich sam, ze sie odbyl slub.:)
Ciesze sie ze udalo ci sie wszystko zaltwic.
Ja czasami nie moge wytrzymac jak ide do jakiegos biura we Wloszech, bo zawsze maja jakies problemy, nawet jak im przyniesiesz wydrukowane ustawy i bedziesz pokazywac czarno na bialym to i tak im cos nie gra.
Mi ksiadz sam powiedzial zebym poszla do COmune i sama zalatwila wszystko. On tylko zobaczyl ten dokument z parafii w Polsce i zaswiadczenie o odbytych naukach przedmalzenskich i koniec.
Ja jade do Rzymu zalatwic nulla osta. Musze tylko zadzwonic tam i dokladnie sie zapytac co im jest potrzebne i gdzie mam sie zglosic, zeby nie wyszlo tak, ze przyjade i czegos nie przywioze.
Pozdrawiam. Aska.
hej asia!Zycze powodzenia :D w zalatwianiu spraw, na stronie ambasady jest napisane co musisz zrobic, nie musisz tez jechac po to osobiscie mozesz wyslac dokumenty.tak przynajmniej wczesniej bylo, jak ja chcialam wziasc z konsulatu.ale bylam w Polsce to sobie sama zalatwilam ..... moze ci sie to przyda:
Osoby zamierzające uzyskać zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za pośrednictwem Wydziału Konsularnego oraz osoby, którym zaświadczenie to wydaje Konsul, składają następującą dokumentację:

odpis skrócony aktu urodzenia;
w przypadku osób które zawierały wcześniej związek małżeński - dowód ustania małżeństwa, czyli: odpis skrócony aktu zgonu poprzedniego małżonka, lub odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o jego rozwiązaniu lub unieważnieniu, lub odpis prawomocnego orzeczenia sądu polskiego o unieważnieniu małżeństwa lub ustalającego nieistnienie małżeństwa;
pisemne zapewnienie, o braku znajomości okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, zgodnie z Art. 54, ust 1, pkt. 2 cytowanej ustawy; (załącznik Nr 2)
podanie o wydanie zaświadczenia (do właściwego USC lub Konsula w Rzymie) (załącznik Nr 1)
Opłata konsularna za przygotowanie dokumentacji, wydobycie zaświadczenia z polskiego USC wynosi 36 euro, wykonanie tłumaczenia na język włoski 30 euro i o ile osoba zainteresowana wnosi o odesłanie na wskazany adres 8 euro.

Osoby, które uzyskały zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą bez pośrednictwa Wydziału Konsularnego, powinny zgłosić się w celu uzyskania uwierzytelnionego przez Wydziału Konsularnego tłumaczenia.

Opłata konsularna za sporządzenie i uwierzytelnienie tłumaczenia: 30 euro.

Opłata za sporządzenie przez Konsula zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa: 96 euro
Wiesz dzwonilam do ambasady w Rzymie i pani powiedziala mi ze musze byc osobiscie. Dzwonilam w grudniu, teraz zadzwonie aby sie jeszcze razu upewnic. Fajnie by bylo gdybym nie musiala tam jechac, bo mam miesieczna coreczke i nie chce jej tak wozic ze soba.
Moze jak ladnie poprosze to uda mi sie listownie to zalatwic. W USC w Polsce to mi powiedzieli ze osobiscie trzeba byc. Ja chcialam zeby mi brat to zalatwil, no ale nie wyszlo.
Jak juz zadzwonie i sie wszystkeigo dowiem to napisze.
Hej:)
W zeszly piatek bylam w Konsulacie polskim w Rzymie. Trzeba byc oczywiscie osobiscie bo trzeba podpisac im dokumenty przed panie konsul. Wypelnilam 2 formularze i zaplacilam 36 euro i to koniec formalnosci. Mam zadzwonic po miesiacu zeby zapytac sie czy maja juz moje dokumenty. Jak juz je bede mieli to mam zrobic przekaz na 38 euro na adres konsulatu i oni mi zrobia juz tlumaczenie, poswiadczenie i odesla do domu.
To by bylo na tyle formalnosci. Teraz mam nadzieje ze zdaza mi to wszystko zrobic do czerwca:)
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 150
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie