rodzinne po raz kolejny...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Jestem na forum nowa, także proszę o wyrozumiałość:) Wiem, że tematów było już dużo na temat zasiłku rodzinnego, ale jakoś nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem dokładnej odpowiedzi na moje pytania. Otoż tak: Moja mama wyjechała do pracy do Włoch ok 2 lata temu. Mieszka i pracuje w Como w domu opieki. Zatrudniona jest przez kooperatywę. Ja tato i dwóch moich braci zostaliśmy w Polsce. Tato nie pracuje. Mama zatrudniona jest oczywiście legalnie na zasadzie własnej działalności. Uważamy, że jak najbardziej przysługuje jej zasiłek rodzinny na nas. Dodam, że wszyscy uczymy się. Dzwoniła do Rzymu do instytucji która się tym zajmuje, ale naprawdę prawie nic jej nie powiedzieli, żądnych konkretów jak to załatwić. Kooperatywa sądzi, że rodzinne jej sie nie należy co oczywiście uważamy za kłamstwo. Mama nie wie, gdzie ma się zwrócić we Włoszech i co zrobić, aby sprawa ruszyła do przodu. Koleżanka wydrukowała jej druk E401 ale nie wiemy czy ten jeden wystarczy i gdzie w ogóle powinna go złożyć. Można powiedzieć,że nikt nie chce pomóc w załatwieniu tego... Bardzo proszę o jakieś rady co powinna zrobić. Z góry bardzo dzikuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ach ci włoscy urzędnicy,koszmar,ja nie pojmuję jak ten kraj może funkcjonować z taką ignorancją urzędową.
Oczywiście że ma prawo do zasiłku-jeżeli ma pracę legalną i wy macie poniżej 18 lat. wasz tato musi iść d ROPS w waszym regionie i zapytać jakie dokumenty musi przedstawić aby mama mogła pobierać zasiłek i czy na druku E411(takowy jest potrzebny) potrzebny jest adres i pieczątka włoskiego zakładu(INPS).Gdyż ja musiałam taką pieczątkę posiadać,to były wymagania ROPS z Krakowa i nie mało miałam z tym problemów.Druk E411 pobiera się w INPS w mieście w którym mieszka wasza mama tam też powiedzą jej jakie dok.ma jeszcze przedstawić,musi część E411wypełnić i przesłać do ROPS,najlepiej zawieźć osobiśćie,wypełnia stona Polska to trwa ok 3 mies,i tu was uczulam odbierzcie dokumenty sami i albo jej zawieźcie osobiście albo przez kogoś.Moje były przesłane pocztą konsularną i..zaginęły.następnych parę mięsięcy straconych i nerwów dokumenty sie nie odnalazły ale na szczęście mogłam dostarczyć fotokopię ale chyba tylko dlatego że załatwiałam to za pomocą inspektora nadzorującego,dodatkowo zaciekłego związowca. wypłacą wam rodzinne wraz z zaległościami od kiedy mama pracuje ale nie wcześniej niż od 1.o5.2004.Wasza mama ma prawo także do tzw.detrazioni per i figli i tu musi wypełnić druk dla coop.A najlepiej zrobi jak uda się do INCA-patronatu CGIL oni jej pomogą wszystko załatwić gdyż na biurokrację włoską trzeba mieć czas,zdrowie i anielską cierpliwość. A ma czas 5 lat o upieganie się zaległego rodzinnego.
czekaj, jesli ty jestes w polsce to zasilek rodzinny na kogo niby ma byc?
wloskie panstwo ma utrzymywac twojego tate ktory mieszka w polsce?
bardzo Ci dziękuje:* prześle mamie Twoja odpowiedz. Jak będzie miała jeszcze jakieś pytania to napisze.. Ja slyszalaam ze to jest na dzieci które się uczą.. Ja mam 19 lat jeden brat 16 a najstarszy 23... ale wszyscy sie uczymy.. Jednak kiedy mama wyjeżdżała ja miałam 17. Więc wyrównanie chyba nam sie należy:) A ile wynosi taki zasiłek?Jak pomyśle ile to załatwiania to się załamuje:)
ja jestenm w Polsce ale mi chodzi o moja mamę To ona chce otrzymywać na nas zasiłek.
Tak, Kubusiu, włoskie przepisy na to pozwalają. :-)
nikt nie chce żeby tatę otrzymywało..proszę czytać dokladniej .. tylko żeby dali nam zasiłek który nam sie prawnie należy:)
To mama się załamie wy musicie tylko załatwić zaświadczenia ze szkoły i tato tzw.zaświadczenie w urzędzie meldunkowym że mieszkacie razem z nim,a także zaświadczenie że nie pobiera na was zasiłku.powyżej 18 roku mama może mieć detrazioni per i fili tylko wtedy jeżeli dzieci się uczą albo są na jej utrzymaniu tj.chyba max do 25 roku. nie wiem ile wynosi rodzinne bo jeszcze go nie biorę papiery są do stycznia w INPS i czekają jak pani je wciągnie w komputer,koszmar ale mnie jako samotnej matce(przedtem rozwiedziona a teraz wdowa)przysługuje ok.60 euro miesięcznie więc jest o co powalczyć biorąc pod uwagę 2 letnie zaległości a poza tym płacę podatki tutaj i mam do tego prawo, a moje dziecko może się uczyć w całej UE.
INPS moze wyplacac zasilek rodzinny ("assegno per il nucleo familiare") takze, jesli rodzina ubiegajacego sie nie zamieszkuje we Wloszech.
Dzieci nie moga miec powyzej 18 lat.
Wysokosc zasilku bedzie zalezec od Waszego dochodu. Najwyzszy to niecale 200 euro miesiecznie (190 iles), nastepny "schodek" to 156 euro miesiecznie.
Info jest na stronach www.inps.it .
kubusiu,wiaderko ty moje bez dna.Zasiłek rodzinny przysługuje na każde dziecko,nawet jak nie przebywa w danym kraju unijnym pod warunkiem,ze rodzic w tym kraju jest zatrudniony legalnie a w Polsce drugi rodzic nie pobiera polskiego zasiłku(albo-albo)
wiaderko bez dna to jestes ty (polka zauroczona super-przystojnymi wlochami) :-)
nie obrazaj sie.ja tak zawsze mówię do mojego Kubusia(nieraz nazwę go Kubełek,czasami Wiaderko),to taka pieszczota.A co do zauroczenia to pudło,nie kreca mnie
bierz przykład z infa.on nigdy nie obraza sie za gołego zajaca wyskakujacego z pokrzyw.
Kubuś , jestem zbyt spokojnym człowiekiem, żeby o takiedrobnoski się obrażać:-)
o!!!inf!!!!:>
kuba jest jeszcze bardzo młody i wszystko na powaznie bierze.A taki ZBOWid jak my potrafi się śmiac i zna sie na zartach.
>kuba jest jeszcze bardzo młody i wszystko na powaznie bierze
Diavolino, wypraszam sobie.:) Idąc tokiem twojego myślenia, powinienem babki z piasku stawiać.:)
proszę nie zaśmiecać wątku :)))))
Genio.Obrazasz sie w imieniu Kuby?Jesteś również nim?Ile jeszcze masz nicków?A co złego w stawianiu babek?W każdym drzemie dziecko.
Nie wiem, co ci odpowiedzieć, nie zrozumiałem cię.
Temat przeniesiony do archwium.