czy trudno zmienic prace z gosposi na....

Temat przeniesiony do archwium.
na recepcjonistkę lub pracownice sklepu?
jak myslicie....
nie znam jezyka włoskiego,ale zmamierzam opanowac postawy i jechac do pracy we włoszech jako pomoc domowa, natomiast praca ta ma być tylko tymczasowa (jednak długo w roli gosposi się nie widze) i pomoc mi opanowac jezyk w stopniu komunikatywnym....

mam pytanie:
Jak myslicie, czy opanuje na tyle jezyk że moge po tym czasie starac sie o prace np w sklepie lub jako recepcjonistka (znam angielski i francuski w stopniu komunikatywnym)....czy to jest trudne (jak jest z pozwoleniami o taką prace) i w ogóle mozliwie? i jakie są wynagrodzenia ?
dzięki za odpowiedz:)
pozdrawiam!
Wszystko jest mozliwe :) i wiele zalezy od twoich checi, zdolnosci i determinacji w nauce jezyka. Ja, gdy pierwszy raz przyjechalam do Wloch znalam 5 slow a po pol roku pobytu znalam jezyk na poziomie komunikacyjnym (choc robilam sporo bledow). Proponuje jak najwiecej czytac i ogladac TV, zeby sie osluchac z jezykiem. Powodzenia.:)
hej, dzieki za odpowiedz....
uważam, że mam zdolnosc i do języków-, a ponieważ mieszkałam już zagranicą to postanowiłam że teraz czas na j. włoski
a mozesz napisac mi czy z Włosi sa zyczliwi, np. gdy kupujesz coś w sklepie, gdy czegoś nie mozesz wytłumaczyć, to przedawca chetnie Ci pomoze?czy chca Cię zrozumieć, czy raczej traktuja Cię z góry, bo jesteś Polakiem? czy rejon Neapolu jest przyjazny?
i w ogóle czym się kierowac przy szukaniu pracy jakos pomoc domowa?byłabym Ci wdzieczna za odpowiedz :)
A nie lepiej najpierw poduczyc sie wloskiego i potem wyjechac? Jako pomoc domowa, w dodatku z zerowa znajomoscia jezyka bedzie Ci bardzo ciezko i masz duze szanse trafic na rodzine, ktora nie bedzie Cie dobrze traktowala.
Jak znasz j.francuski, to może wybierz się do Doliny Aosty? Tam na pewno francuski Ci sie przyda, a i nauczylabys sie wloskiego
>a mozesz napisac mi czy z Włosi sa zyczliwi< - nie znam wszystkich Wlochow, wiec nie powiem ci "tak, sa zyczliwi" ;) Ja spotykam zarowno zyczliwych jak i gburow, to nie od narodowosci zalezy ale od czlowieka. :)

Rejonu Neapolu nie znam, natomiast co do pracy, to stawialabym na przejrzystość ofert: jakie obowiazki wchodza w gre, jakie godziny pracy, jakie wynagrodzenie, jakie warunki mieszkaniowe i utrzymania (czy masz mieszkac i zywic sie przy rodzinie czy na wlasny rachunek), czy maja zamiar zalegalizowac twoje zatrudnienie (i w zwiazku z tym pobyt) itp. Generalnie, uczciwi pracodawcy nie maja problemow, zeby otwarcie o tym mowic i ustalic te warunki na wstepie.

Zwracaj tez uwage na roznice w ofertach jesli chodzi o nazwe zawodu szukanego pracownika:
colf, domestica, collaboratrice domestica, collaboratrice familiare, donna di servizio - pomoc domowa/gosposia
badante - osoba opiekujaca sie (np. starszym czy chorym czlonkiem rodziny)
baby sitter - opiekunka do dziecka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie