Codice Fiscale

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem taki, że 7 lipca poszedłem sobie wyrobić Codice Fiscale i do tej pory mi nie przyszło ! ma ktoś podobny problem ? i kto ile czekał aż mu przyjdzie do domu ? :)
Chodzi ci o zielona, plastikowa kartę z codice fiscale? Jeśli masz prawo do opieki zdrowotnej we Wloszech, to po rejestracji w Servizio Sanitario Nazionale otrzymasz poczta niebieska kartę zdrowia (tessera sanitaria), która zastępuje kartę codice fiscale.

Jeśli natomiast nie masz prawa do opieki zdrowotnej, wcale nie jest powiedziane, ze zielona karta zostanie ci automatycznie wysłana - w momencie otrzymania codice fiscale dostałeś zaświadczenie o jego nadaniu, wiec jeśli koniecznie chcesz plastikowa kartę, radze wybrać się do Agenzia delle Entrate i zapytać, dlaczego jej jeszcze nie otrzymałeś (możliwe, ze nie zaznaczyli w programie odpowiedniej opcji).

Możesz tez, nie ruszając się w domu, wystąpić internetowo o wydanie duplikatu karty, która zostanie ci przesłana poczta:

https://telematici.agenziaentrate.gov.it/RichiestaDuplicatoWeb/ScegliModalita.jsp
w sumie miesiac czekania to normalka:) sprobuj tam zadzwonic, albo najlepiej pojsc, bo moze gdzies zgubili :) klasyk..
no i pamietaj ze oni wszyscy sa na urlpach teraz!
edytowany przez dorofire: 10 sie 2012
taaa...i jak Wlosi wroca pod koniec sierpnia to beda sobie o tych urlopach opowiadac i narzekac ze do nastepnego urlopu rok caly..tak ze na poczatku wrzesnia moze sie wezma do roboty..z reguly codice fiscale dawali od reki..kiedys potem dawali na kartce A4...i tym co nie mieli rezydencji..czyli tylko przyjzdzali na 1 mies do pracy czy 2mies..niedawali plastikowej zielonej karty...Nie jest ona az tak bardzo uzyteczna jak niebieska ,ktora okazujesz sie w aptece przy zakupie lekow na recepte.No chyba, ze Dee wie do czego sluzy zielona..wg mnie zielona to stary 'wymysl' bo potem wprowadzili niebieskie..a zielonych juz nie wydawali od chyba 2007/nie bylo na niej zadnej daty scadenza..A na niebieskiej jest data waznosci..do kiedy..:D

« 

Życie, praca, nauka

 »

Egzaminy