praca dla położnej weWłoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,
czy możecie mi powiedzieć, gdzie można nałatwiej znaleźć pracę dla położnej? dostałam uznanie kwalifikacji zawodowych we Włoszech (położna) i rozpoczęłam poszukiwanie pracy w zawodzie.
Na jakich stronach mogę znależć oferty pracy w tej dziedzinie?
z góry dziękuję za wszelka pomoc
Zosia
czyli studiowalas w uniwersytet 3 lata?
Cytat: MascalzoneLatino
czyli studiowalas w uniwersytet 3 lata?

A jakie to ma znaczenie, skoro uznano jej kwalifikacje zawodowe?
da come aveva scritto si può presumere che abbia una "qualifica" di qualche corso mentre invece ci vuole una laurea triennale. Tutto qui, per quello ho chiesto se ha un titolo di studio universitario, cioè se ha studiato 3 anni...anche per capire se magari l'avessero presa in giro su "corsi" di qualificazione che non servono a nulla.
Ma no... Ha scritto che il suo titolo ("qualifica professionale" come lo ha chiamato lei) di ostetrica è stato riconosciuto in Italia...
Cytat: zosia1234
Na jakich stronach mogę znależć oferty pracy w tej dziedzinie?

Niestety 99% tylko konkursy publyczne... nie wiem czy "clinica privata" czy "azienda sanitaria"...
Znaladlam te oferte: "10/09/2013 | Bergamo | Vitality village onsport
Ostetrica
Ricerchiamo un Ostetrica da inserire nei corsi neonatale e gestanti per la stagione 2013/2014 . Il presente annuncio è rivolto ad ..."
to ogloszenie prywatne
Witajcie!Interesuje mnie głównie praca położnej w północnych Włoszech/Toscania,Liguria,np.Bolzano/.Jak wiecie mój tytuł jest uznany w Italii ,chciałabym znaleść interesującą pracę w ładnym miejscu i rozpocząć nowe ,interesujące życie.W moim życiu nastał czas na zmiany.Zosia1234.
w Szwajcarii placa okolo 6.000chf/mc. Pracowac tam i mieszkac we wloszech. Sa dwie mozliwosci, jak znasz po francuski lub niemiecku, mozesz w Canton Vallese (zarabiaja lepiej niz Ticino). Jak znasz tylko po wlosku, no w Canton Ticino.

Canton Ticino: Locarno, Ascona, Bellinzona, Lugano
Canton Vallese: Sierre, Visp, Brig

ewentualne Basel czy Genevre ale musisz mieszkac w Francji lub Niemcy

Bolzano?...moze byc, ale dla moja opinia trudna mentalnosci. Tam jest juz "Austria" :)...jak wolisz tam, mozesz Bolzano, Brunico.

http://www.bachecalavoro.com/cerco_lavoro_italia,%20svizzera,%20uk,%20germania/ostetrica/1.html

PS: we wloszech musisz konkurs publiczny. (prywatnej nie!)...calkiem swiat jest tacy sam, aby miec publiczny praca musisz dac twoja kocia, lub placic oraz znak kogos !

Ti do un consiglio! Prova in Svizzera e abita in Italia!!
Zosia, nie chce Cie zniechecac, ale we Wloszech strasznie ciezko znalezc prace w zawodzie pielegniarki. Dalam ogloszenie o pracy dla poloznych i pielegniarek anestezjologii i dostaje maile non stop, nie spodziewalam sie, ze w Italii jest tak mega ciezko teraz, a najgorsze, ze wiekszosc mlodych ludzi po studiach pracuja jako kelnerzy, bo nie ma dla nich pracy w szpitalach. Jakbys chciala do Australii to daj znac, tam potrzebuja :)
Pozdrawiam
srednio na1 miejsce jest ok chetnych 500 pielegniarek,do konkursu staja osoby z calej It

ale probuj! :D

http://it.jobrapido.com/?w=ostetrica&r=auto&utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=ADWORDS_IT_JOB_SEARCH_BMM&utm_agid=4989337508&utm_kwid=432[tel]
Cytat: MascalzoneLatino
w Szwajcarii placa okolo 6.000chf/mc. Pracowac tam i mieszkac we wloszech. Sa dwie mozliwosci, jak znasz po francuski lub niemiecku, mozesz w Canton Vallese (zarabiaja lepiej niz Ticino). Jak znasz tylko po wlosku, no w Canton Ticino.

Canton Ticino: Locarno, Ascona, Bellinzona, Lugano
Canton Vallese: Sierre, Visp, Brig

ewentualne Basel czy Genevre ale musisz mieszkac w Francji lub Niemcy

Bolzano?...moze byc, ale dla moja opinia trudna mentalnosci. Tam jest juz "Austria" :)...jak wolisz tam, mozesz Bolzano, Brunico.

http://www.bachecalavoro.com/cerco_lavoro_italia,%20svizzera,%20uk,%20germania/ostetrica/1.html

PS: we wloszech musisz konkurs publiczny. (prywatnej nie!)...calkiem swiat jest tacy sam, aby miec publiczny praca musisz dac twoja kocia, lub placic oraz znak kogos !

Ti do un consiglio! Prova in Svizzera e abita in Italia!!

Szwajcarzy chyba 2 lata temu nalozyli limit Polakom..tzw kontyngent,mozebyc tylko wydanych naszym rodakom ok 1 tys rocznie pozwolen na prace
http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/wiadomosci/szwajcaria-nie-uwolni-rynku-pracy-dla-polakow
Temat przeniesiony do archwium.