rozprawka - pilne

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

pilnie potrzebuje rozprawki na temat wad i zalet poszczególnych środków transportu - wybrałem samolot, przygotowałem już sobie argumenty za i przeciw ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrać :/ może ktoś mógłby mi pomóc lub pisał już kiedyś coś podobnego
za:
-szybka podróż
-stosunkowo tanio
-niezastąpiony na terenach niedostępnych dla innych środków transportu (duże kraje np. Rosja)
przeciw:
-niebezpieczne dla kobiet w ciąży
-jet lag(nieprzystosowanie do zmiany strefy czasowej)
-niebezpieczne dla ludzi z problemami kardiologicznymi
Zasada: piszesz sam, ktoś może poprawi.
tyle to sam wiem, ale nazwa grupy to chyba "brak wkładu własnego"?
Tak, tyle, że nie chodzi tu o odrabianie prac domowych. Tu możesz podać piosenkę do przetłumaczenia, SMS do dziewczyny i takie tam...
To ja , a ja uważam że grupa jest jasno określona BRAK WKŁADU WŁASNEGO i nie ma co wnikać kto, co i w jakim celu tu pisze. Wedłu mnie mądrzejsze jest proszenie o odrobienie zadania domowego niż o tłumaczenie głupawych smsów.
Cytat: Margo49
Wedłu mnie mądrzejsze jest proszenie o odrobienie zadania domowego niż o tłumaczenie głupawych smsów.

Zgadzam się tylko połowicznie. Tłumaczenie głupich SMSów nie jest mądre. Znaczy, tłumaczenie może i mądre jest (zawsze się czegoś uczysz), ale ich pisanie jest głupotą (nawiązuję do wątku w którym to dziewczę pyta czego on nie ma czasu pisać...)
nie chodzi mi o to żeby ktoś odwalił za mnie robote, bo po prostu mi się nie chce tylko jestem w kiepskiej sytuacji kiedy mam mase ważnych rzeczy do zrobienia a ta rozprawka jest akurat ostatnią na liście a jest mi mimo wszystko potrzebna, żeby skończyć semestr. jeśli ktoś tego nie rozumie i nie chce pomóc to niech nie odpowiada na tego posta
donmatteo, straciles juz sporo czasu na pisanie tego posta. Napisz sam cos, a my to chetnie poprawimy.
A co do twoich argumentow to skad wytrzasnales, ze samolot jest niebezpieczny dla kobiet w ciazy??
Se la gravidanza non presenta alcuna complicazione, può viaggiare in aereo fino a 36 settimane senza dover esibire il certificato medico. A partire dalle 36 settimane di gravidanza è vietato effettuare viaggi in aereo.

Se aspetta più di un bambino, può viaggiare in aereo fino a 34 settimane senza dover esibire il certificato medico. A partire dalle 34 settimane di gravidanza è vietato effettuare viaggi in aereo.

Se la gravidanza presenta delle complicazioni, per i voli da/per i Paesi Bassi e Copenhagen deve essere in grado di esibire, in qualsiasi momento, un certificato medico scritto in inglese o olandese. Per i voli da/per Parigi-Orly le serve un certificato medico stilato in inglese o francese. Il certificato deve essere rilasciato entro sette giorni dalla partenza. A partire dalle 34 settimane di gravidanza è vietato effettuare viaggi in aereo.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia