List z prośbą o autograf

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam
Jestem kolekcjonerem autografów i miałbym wielką prośbę, żeby ktoś pomógł mi przetłumaczyć poniższy wzór na język włoski.

Drogi Panie X

Nazywam się Mateusz Soliwoda, mam 18 lat i mieszkam w Piastowie. Piastów jest małym miastem leżącym niedaleko stolicy Polski - Warszawy. Sportem interesuje się już od wielu lat, a moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna. Niedaleko mojego miasta, swoje mecze rozgrywa klub piłkarski Znicz Pruszków, którego jestem kibicem. Od ponad trzech lat zbieram piłkarskie autografy. Moja kolekcja liczy jak na razie ponad 1400 podpisów. Kolekcjonowanie autografów jest naprawdę wspaniałym hobby. Bardzo proszę, aby podpisał Pan wysłane przeze mnie zdjęcia i odesłał je do mnie. Jeśli nie byłoby to problemem, proszę także, aby dorzucił mi Pan podpisane zdjęcia, pocztówki od siebie. Chciałbym, żeby autograf tak znakomitego piłkarza jak Pan zasilił moją kolekcję. Do listu dołączam także zaadresowaną kopertę. Dziękuje za przeczytanie mojego listu. Życzę Panu dużo zdrowia oraz szczęścia. Pozdrawiam serdecznie i oczekuję na odpowiedź!

Z poważaniem

Mój adres:

Za każdą pomoc będę naprawdę bardzo wdzięczny. Dodam tylko, że język włoski jest mi całkowicie obcy, a zawsze lepiej napisać do piłkarza list w jego ojczystym języku :)
Gentile Signore X,
Mi chiamo Matuesz Soliwoda, ho 18 anni ed abito a Piastów. Piastów è una piccola città che si trova vicino alla capitale di Polonia, Varsavia. Mi interesso dello sport da tanti anni e la mia disciplina preferita è il calcio. Vicino alla mia città le partite gioca la squadra Znicz Pruszków alla quale tifo io. Da più di tre anni colleziono gli autografi dei calciatori e la mia raccolta conta ormai più di 1400 firme. Secondo me raccogliere gli autografi è un fantastico hobby. Le chiedo, perciò, a firmare le foto allegate e rimandarle a me. Se non fosse un problema chiederei pure ad aggiungere delle sue foto firmate e qualche cartolina. Vorrei che l'autografo di un calciatore così bravo come è Lei fosse aggiunto alla mia collezione. Con la lettera invio anche la busta adressata.Grazie mille per leggere la mia lettera.
Le faccio tanti auguri ed aspetto una Sua risposta!
Distinti saluti

Il mio indirizzo:

Pozdrawiam! (daj potem znać, czy Ci odpowiedział :D )
edytowany przez maddalenaw: 17 cze 2011
tfu, będzie:
Le chiedo, perciò, di firmare le foto allegate e rimandarle a me. Se non fosse un problema chiederei pure di aggiungere delle sue foto firmate e qualche cartolina.

« 

Kultura i obyczaje