jakie ksiazki polecacie do poczytania in italiano

Temat przeniesiony do archwium.
jakie ksiazki ostatnio przeczytaliscie i wam sie spodobaly ??
ja jestem w trakcie czytania ; Tre metri sopra il cielo , nie jest to ksiazka o glebokiem tresci ale przeczytac mozna ..
Ja teraz czytam "Senza sangue" dwie historie z przeszłości i przyszłości które łaczy jedno - .... Znalazłam tę książke również po polsku, więc moge sobie jeszcze sprawdzić czy zrozumiałam:) Książka jest cienka, krótka i ciekawa:) nic nie odstraszy oprócz passato remoto:)
to zmierz sie z ''Pielgrzymem'' Coelho:)jakos przebrnelam:)z ''Kodem da vinci''bylo o wiele latwiej.mozna sie duzo nauczyc czytajac po wlosku,nauczyc poprawnie,bo nistety czesto sie zdarza ze sami Wlosi robia bledy...
Tylko mnie nie zlinczujcie: ja polecam "I promessi sposi", jedna z moich pierwszych lektur wloskich, baaardzo mi sie spodobala :) (fakt, że jest tak długa, że jak czytałam koniec nie pamiętałam już co było na początku, ale to tylko wina mojej pamięci:P)
1. Z ciekawosci, kupilem wlasnie dzisiaj "Le avventure del Capretto Scemetto". Kornela Makuszynskiego. Niesamowity ubaw. Polecam nie dla kultury ale dla zabawy.
2. "Gente sul ponte" Wislawy Szymborskiej w przekladzie Pietro Marchesani. Jest to tomik w dwoch jezykach. Warto sie sprawdzic.
Polecam 'Va dove ti porta il cuore' Susanny Tamaro, 'Le citta invisibili' Italo Calvino. Ktos czytal? Polecam tez Fabio Volo, jak wam sie spodoba Susana Tamaro to Fabio Volo tez. Za 'Promessi Sposi' zabieram sie i zabrac sie nie moge!
ja tez polecam "VA DOVE TI PORTA IL CUORE" jestem w trakcie czytania i bardzo mi sie podoba...to moja pierwsza ksiazka po wlosku:)))))baci:)
Ciaornrozpaczliwie poszukuję Słownika Prawniczego Włosko-Polskiego, wyd. ABCrnnakład się wyczerpał, więc w księgarniach już o nią trudno,rndzieki za odpowiedzi [gg]
a ja jestem w polowie "Le Avventure di Pinocchio" poziom trudnosci B - 1200 slow ;))
Nawet fajna ksiazka;)
S . Tamaro -Fuori
Quattro storie che non perdonano
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia