Catania- aquaparc

Temat przeniesiony do archwium.
Kochani, zbieram informacje :)

Ktos byl? Jakie wrazenia?

:-)
magia, znalazłam....ETNALAND to sie nazywa

http://www.multimediaitalia.it/skyliner250/etnaland.htm

http://www.etnaland.eu/
czesc.dla uscislenia etnaland nie jest w katanii ale sporo pod katania.najlepiej tam dojechac wlasnym autem.nie licz na komunikacje podmiejska gdyz chodzi wg tylko sobie znanego rozkladu.ja i moj facet zostalismy kiedys w szczerym polu gdyz ostatnie dwa autobusy nie przyjechaly sobie.ot tak po prostu.zreszta zaden autobus nie dojezdza do samego etnalandu chyba ze sie cos zmienilo w tym sezonie.w tym roku jeszcze nie bylam.autobus zatrzymuje sie na glownej drodze a pozniej jeszcze spory kawalek na piechote.
etnaland to trzy parki: zoo,park dinozaurow (makiety naturalnej wielkosci) i park wodny.drogo.
z moich informacji - 20 euro
jesli sie wybierzemy to samochodem:)

ale czy to nie jest przypadkiem jakies badziewie? jak myślisz Julie? pozdrawiam:)
hej ;-)Oj wydaje mi sie ze troszke wiecej niz 20 euro ale w tej chwili nie pamietam ile dokladnie.
Szczerze? Ale tak zupelnie szczerze? Przecietnie tam jest.Wlasciwie to jezdze to Etnalandu ogladac zwierzaki a poza tym sie tam nudze.No ale moge nie byc obiektywna gdyz moze to przez to ze bylam tam zbyt wiele razy i zwyczajnie mi sie przejadlo.
Zoo jest fajne.Jest tam moja ulubiona czarna pantera ktora jakis sprytny Wloch przywiozl
z Afryki jako...kociaka.I trzymal w domu!Pozniej sasiedzi sie pokapowali ze cos nie tak z tym kotkiem i wezwali policje no i pantera trafila do zoo.Jest bardzo przyjcielska.Poza tym sa tez konie uratowane przed rzeznia i wiele innych.
Park dinozaurow to kilkanascie makiet naturalnej wielkosci.Zadnych atrakcji poza tym w tej czesci.
W parku wodnym sa ze 2-3 fajne atrakcje jak dla mnie.Reszta to zwyczajne zjezdzalnie wodne.
A kiedy wybierasz sie na Sycylie????
Pozdrawiam.
hej, mam podobne wrażenia;) na osłodę dodam jeszcze, ze w kolejce na jeden zjazd czekasz i czekasz i czekasz a wrażenia chyba nawet nie sa warte tego czekania:) pewnie kwestia gustu, ale dla mnie zdecydowanie zbyt duzo ludzi ( ja byłam w sierpniu i być może to był mój błąd). Jeden jednodniowy pobyt wystarczy, później może się zacząć robić nudnawo (ja na caly dzień i tak przespałam tam na trawie jakieś 3 godziny:)tylko tą kolejeczką chętnie bym się przejechala..
czesc dziewczyny, fajnie, ze podzielilyscie sie swoimi wrazeniami!
razem z agatkaf wybieramy sie na poludnie it w sierpniu i zastanawiamy sie nad etnalandem. ich oficjalna strona, owszem, kusi :). juz widok wizualizacji tej jezdzacej kolejki jest niesamowity. ale moze faktycznie macie racje? bo jesli bilet wstepu kosztuje 20 eu, do tego doliczyc ok 10eu (?) skladki na paliwo+ zachciewajki lodowo- slodyczowe :) na miejsu, to bilans wychodzi kiepsko- 50 eu to minimum. lepiej juz chyba pojechac na wyspy liparyjskie... podobno tam jest pieknie.
i jeszcze stac w kolejkach na zjezdzalnie...hm... kiepsko..
ok, zobaczy się eheh czy będzie buona compagna del viaggio;)
Julie, biorę Magie pod pachę i jade na początku sierpnia na 7-10 dni do Reggio calabria....na Sycylie to raczej zrobimy kilka wypafdów, ale bez większych objazdówek
...zainteresowałysmy się tym parkiem, bo znajomi pytają czy sie z nimi zabierzemy na dzień wariacji...zobaczymy na miejscu czy tak, czy nie

na isole eolie bardzo mi zalezało, byłam tam raz i bardzo chciałam pojechac w tym roku...ale akurat w sierpniu bilety sa najdroższe, bo 54 euro, nawet w lipcu sa 10 euro tansze.........myślę, ze nie ma sensu robić planów...na miejscu się okaże gdzie wylądujemy
we Włoszech i tak nie da się nic zaplanować więc lepiej sobie odpuścić nerwy;-P
Wiesz agatka mysle ze najlepiej to samemu zobaczyc na wlasne oczy.Pojedziecie,zobaczycie a jak Wam sie nie spodoba to przynajmniej sobie powiecie "ok pojechalysmy zeby sobie wyrobic wlasne zdanie" ;-)))
O rany z tym czekaniem to prawda...Czeka sie w kilometrowych kolejkach na ten zjazd czasem w pelnym sloncu.
I jak juz sie zdecydujecie jechac to wezcie sobie zarelko we wlasnym zakresie bo ceny w srodku tez sa tam wystrzelone w kosmos.
agata, nie ma co sie w kosmos wytzelac :-).
wole sie wystrzelic na isole eolie- zdecydowanie bardziej mi na tym zalezy niz na slizgwakach do wody!!!!
niech eolie drza- nadjezdzamy :-)
wystrzelac*
magia, ja ciebie do niczego nie zmuszam...bedziesz chciala, to wystrzelisz gdize zechcesz..ja nie zamierzam nic teraz zakładać, bo i tak pójdę na żywioł
czy ja mowie ze zmuszasz ??????????
Agatko uważaj we Włoszech aby nie popaść w Tanoreksję czyli uzależnienie od opalania
inf. my juz obie w to popadlysmy ;-)
inf, taka rada bez żadnego linka???
wyszukiwarka zawiodła..patrz, a ostatnio tak ją skomplementowalam;)

co do słońca to jestem od niego uzalezniona, ale również od wiecznego dosmarowywania się wysokimi filtrami:)
z ostaniej chwili...w etnaladzie zamkneli zoo.jedyny powod moich odwiedzin etnalandu ;-((((( eh.zoo okazalo sie nierentowne.zrobia za to wiecej slizgawek.suuuper
acquapark -------x Belpasso!!! :-D
obecny przebudowany etnaland jest fantastyczny, mozna sie super zabawic...oczywiscie caly czas zjezdzajac ze slizgawek, cena? wg mie wcale nie jest wysoka, przeciez z czegos taki kolos sie musi utrzymywac, a za ta cene spedza sie tam caly dzien, poza tym rzeczywiscie mozna urzadzic sobie nawet piknik ze swoim zarelkiem na trawce, a potem choc by i sie zdrzemnac...
Temat przeniesiony do archwium.