wypadek

Temat przeniesiony do archwium.
w piatek byl tragiczny wypadek spowodowany przez Polaka pomiędzy Wenecją a Triestem, http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=523341 .Berlusconi zabral cala kase jaką przydzielil byly premier Prodi nie tak dawno na unowoczesnienie tego odcinka gdzie nagminnie zdarzaja sie wypadki,droge ta nazywaja droga smierci...wiec teraz nalatwiej zwalic wine na Polka, ze niby byl pijany.Nie podam wam cyfry jak to byla kwota zabrana decyzja Berlusconiego i 'rządasiow'ale problem niebezpiecznych drog istnieje i ginie na nich codzien mnostwo ludzi..Rzad wloski ma to gdzies..oszczedzaja na zyciu i bezpieczenstwie ludzi...
Lepiej chyba jednak zaczekac na wyniki sledztwa.
Nawet gdyby były pieniądze na drogi to wiele by nie ulepszyło.Kierowcy tirów nie przestrzegają przepisów ,jeżdźą z nadmierną szybkością,wyprzedzają na niedozwolonych odcinkach,a przede wszystkim nie robią odpoczynków,często jadą bez zmiennika-oczywiście dużą wine ma tutaj właściciel danej firmy,który WYMAGA aby towar był jak najczybciej dostarczony za jak najmniejsze koszty.Przykre że to Polak,przykre że zgineło wiele ludzi ale wina niestety była jego,może nie był to sen może chłopak po prostu dostał zawału...Najważniejsze jest aby zlikwidować tiry z dróg a jedynym logicznym rozwiązaniem jest transport kolejowy,tylko dziwne że żaden rząd w żadnym kraju nie chce się podjąć tej zmiany.
..gadasz jabys wlochow nie znala...dobre sobie wlosi i sledztwo!...ehhh jasne za na swoje kopyto beda starac sie je przekrecic..zeby opinia publiczna skoncentrowala sie na kierowcy..a nie na braku funduszy do poprawy stanu drogi/ktore juz byly..i zostaly COFNIETE/..to u nich normalne.Podobno polski kierowca tira wzial w ta podroz ok 10 let.siostrzenca../spalili sie obydwaj/wiec watpie zeby byl pijany.
..dlazego zalazyalam ten watke..oburzenie wywolalo u mnie to ze Wlosi wiedza gdzie sa 'punkty smierci' 'czarne drogi','drogi smierci'..ta tras to droga smierci..TAM NIE MYSZA GINAC LUDZIE..a Berlusconi...to zlodziej...predzej czy pozniej sady i tak mu to udowodnia ..na miejscu rodziny polskiego kierowcy zalozylabym sprawe przeciwko rzadowi wloskiemu ..wlasnie powolujac sie na tą cofnieta dotacje na poprrawe stanu 'drogi smierci' mieli tam zrobic obwodnice..sami widzicie na filmie jak tam jest,jak to bylo..przerazajace..Widocznie rzad uznal ze Wlochow jest troche za duzo i droga selekcji naturalnej moga sie przetrzebic naturalnie w wypadkach na drogach...Postawic pod sciana taki rzad przed plutonem egzekucyjnym co ma w dupie wlasnych obywateli placacych im podatki !Jestem radykalna.
sorki za literowki..emocje..
Nie podawaj niesprawdzonych danych:
http://unionesarda.ilsole24ore.com/unione24ore/?contentId=36663
Warto przeczytac takze to:
http://www.ilgiornale.it/a.pic1?ID=282464
Dotyczylo to posta gaio: dziecko, ktore zginelo, bylo narodowosci wloskiej.
Znam Włochów bardzo dobrze ale nie chodzi tu o to co piszą bzdurne gazety albo co mówi TV bo to wOgóle nie biorę pod uwagę,normalne że szukają winnych wszędzie a nie u siebie.Ja mówię to co widzę jeżdźąc autostradą Z Udine do Bibione czy Venezii i to co mówią sami kierowcy ciężarówek.Niektórzy robią postoje na włączonym motorze aby wyglądało że że cały czas pokonują drogę bez postoju bo inaczej właściciel firmy nie wypłaca ich jak należy.To są realia!! Powiedz mi co by dało jeżeli autostrada była w lepszym stanie(w tym wypadku)?tylko tyle że nie byłyby osoby śmiertelne na przeciwnym pacie ruchu a na tym samym-oglądnij you tube a potem powiedz jak można było uniknąć tej tragedii.
Załóż wątek o Berlusconim i o jego machlojach-to na pewno cię poprę ale tu mówimy tylko i wyłącznie o wypadku i o jego sprawcy,możemy domniewywać wiele rzeczy ale najlepiej poczekać na ekspertyzy
a i jeszcze jedno.na pewno wiele można zarzucić policji drogowej,która w ogóle nie kontroluje kierowców ciężarówek i przestrzegania przepisów przez nich.Wczoraj jechałam tą autostradą i miałam nadzieję że chociaż jeden patrol będzie...zero!!! a kierowcy tirów??Jak zwykle wyprzedzają tam gdzie mają zakaz jadą ponad 100 na godzinę tirami które całe się trzęsą bo są albo przeładowane albo stare..zgroza!!!
W tym wypadku zgadzam się z Gaio co do rządu Berlusconiego i uważam cofnięcie tej dotacji za skandal wołający o pomste do nieba! Mam nadzieje, że Berlusconi w końcu się doigra. Przecież nie może wciąż kpić z wymiaru sprawiedliwości niezależnie od sprawowanego stanowiska, ustalać prawo chroniące jego tyłek i okradać innych w imię zasady "państwo to ja" Oburza mnie też, że nieudolna i skorumpowana polcja włoska pewnie znowu zatuszuje całą sprawę i zwali wszystko na polskiego kierowcę (że rzekomo był pijany itp).

Jednak jest też druga strona medalu. To prawda, że polskie firmy transportowe bezczelnie wręcz eksploatują kierowców z narażeniem ich zdrowia i życia. Łamią prawo zmuszając ich do nadgodzin i do fałszowania kart czasu pracy! Mój znajomy kierowca często jeżdzi przez niemal całą dobę, śpi po dwie i trzy godziny i znowu wyrusza w trasę. Przez to nabawił się problemów zdrowotnych, cierpi na bezsenność. Wiem, że to dośc powszechna praktyka firm transportowych, które lekceważą w oburzający sposób życie i zdrowie nie tylko swoich kierowców ale także innych użytkowników dróg, bo w takiej sytuacji nietrudno o wypadek! Ten proceder też nalezy jak najszybciej ukrócić i jest to w interesie wszystkich!
to co napisalam mowili w tv. w piatek..nie moja wina ze nie niedokladnie informuja..wybacz,ale tak mowili..
tam byly juz gotowe plany obwodnicy..tylko tak mozna byloby uniknac..kierowca chyba byl zmeczony..upal byl duzy.Wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie
Winny zawsze musi być. Czesi pisali, że jakby nie 10 minutowe opóźnienie pociągu w Polsce to by do tragedii nie doszło...Nie wiem jak to było do końca, ale most mógł się zawalić pod wpływem drgań, a cos nie było za dobrze zabezpieczone i spadło na tory. Jak widać każdy się broni rencami i nogami..
..ponosic odpowiedzialnosc...nikt tego nie chce..kazdy liczy ze sie wykreci..ale za ten wiadukt to ktos pojdzie siedziec! architekt? czy kierownik budowy?
Gaio, wspinasz sie po lustrze, jak mowia Wlosi. Od poczatku bylo wiadomo, ze chlopiec podrozowal jednym z samochodow.
http://www.siciliainformazioni.com/giornale/cronaca/italia/25884/incidenti-stradali-cinque-vittime-sullautostrada-venezia-trieste.htm
-kierowca chyba był zmęczony,upał był duży-właśnie gaio,to jest to o czym piszę,mnie nawet przez myśl nie przeszło że wsiadł za kierownicę pijany na taką trasę,ale stany techniczne niektórych tirów są karygodne,często w samochodach nie ma klimatyzacji,kierowcy są po 2 dni w trasie,często jeżdźą bez zmiennika,ale nie można tego tłumaczyć że kierowca był zmęczony i dlatego zabił siebie i innych,jeżeli w tym samochodzie osobowym byłaby moja rodzina to nie miałabym pretensji do rządu a do kierowcy i do policji drogowej!!dlaczego jechał zmęczony,dlaczego nie robił postoju,dlaczego nikt ich nie kontroluje,dlaczego przekręcają taksometry(chyba tak się to nazywa),dlaczego jak wjeżdżają na teren Włoch szleją jak wariaci a dlaczego w Austri jadą 80-90 na godzinę i nie wyprzedzają w miejscach niedozwolonych??Jeżdże do Polski 2 razy w roku samochodem i widzę różnicę,co wyprawiają na włoskich i słowackich drogach a jacy potulni są w Austri.jeśli nawet byłaby obwodnica,zgineliby ci co jechaliby za nim.Tirów jest zbyt wiele na drogach to jest jeden i najważniejszy powód wszystkich wypadków a jedyne rozwiązanie to transport kolejowy-tylko dlaczego UE tego nie chce??
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka