nietypowe imiona wloskie

Temat przeniesiony do archwium.
Z jakimi najdziwniejszymi , najbardziej nietypowymi imionami zetkneliscie sie we Wloszech ? Nie chodzi mi o wypis z ksiegi imion , tylko te , ktore spotkaliscie w zyciu na "zywych ludziach" :) ? Ja znam Orso , Arsenio , Milka i Wendy (facet).
a ja znam Palma,Vera,Cura,Italia zenskie i Italo meskie,
Venusia wymawaia sie Wenuzja..co smiesznr cala rodzina nosi prawdziwei sycylijskie imiona..tylko jedna z corek tejze rodziny ma imie z bajek filmowych ktore jej matka kiedys lubiala ogladac :D
Lauro - dla faceta, osobiscie mi sie podoba
Manfredi - tak nazwano chlopczyka, bo rodzice b. lubili Nino Manfredi (tu bylo to nazwiskiem..)
Oczywiscie moje cudowne imie ARKADIUSZ :) i prosze nie zmieniac na arkaskodioli rawioli bo to malo czarujace i bardzo fujjj.Ono jest wystarczajaco dzwieczne by nie robic z niego italo disko :)
gosciu ktory mi zalatwial wycieczke do egiptu mial na imie telemako :-)
hehe i kiedys spotkalem sie pare razy z dziewczyna ktora miala na imie shideh :-) jak na wloszke to to naprawde dziwne imie,
Moja kolezanka wloszka ma na imie Manila,jest cudowna dziewczyna
chlopak o imieniu Enus
mala lista z rodziny mojego meza: pradziadek Barsimeo, dziadek Fulvio, siostra dziadka Falena (czujecie nazwac corke cma!), a jeden wujek Getulio
moja sasiadka Fortunata i znam jeszcze jednego Plinio i Vivenzio
A mnie zawsze bawi imie MAICOL i Jonata (bez "n" na koncu, bo przeciez fai tanta fatica a pronunciare:))).
Moj mezczyzna mowi bylem z ,, con Andrea pierwsze co mi przyszlo do glowy to oczywiscie co to za laska? Andrea to on jak sie okazalo ,,,zabawne dla mnie do dzis ,Andrea jak z beverly hills 90210
Prudenzia kobieta, Eros no... facet
A ja znam gościa, który ma na imię Tranquillo
duzo jest nietypowych imion przewazie na sycylii:)
np.imie mojego przyszlego tescia, na poczatku nie wierzylam ze tak a na imie, ale nawet ludzie np. w urzedach nigdy mu nie wierza( bo mieszka w piemoncie, na sycylii to normalne) ;)
a imie jego to : CONO.. :-)
poznalam tez SANTO, AZZURRA, PARIDE, ERMENEGILDO :)
Crocefissa, Assunta, Incoronata, Catena, Gelsomino, Immacolata...
Natale co po włosku oznacza Boże Narodzenie ...
To i Pasquale. Jeszcze Palma, Isola...
Z: Maccabea, Ermengarda, Clivia
M: Eustachio, Giacinto, Prometeo
Prometeo to nie typowe?..mam kuzyna/ rocznik 84 / ma Solidariusz na imie :D..Afera byla jak go chrzczono ..SB na plebanie przylecialo..heheheh
Syria jest normalne?
Znałam kiedyś kobietę Siria a imię wzięło się stąd,że jej ojciec był w Syrii i tak go kraj zauroczył,że córce tak dał na imię.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia