kto znam dobrze Mediolan ???

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao a tutti :) mam ogromną prośbe , wybieram się do Mediolanu 12 - 16 kwietnia. Jade coprawda na targi Euroluce ale mam nadzieje że uda mi sie zwiedzić też troche miasta, hotel mam na via del Busto Arsizio a to niestety daleko od centrum, czy ktoś zna Mediolan lub tam mieszka i moze mi powiedziec jakim środkiem transportu moge się dostac do centrum , bo z tego co widze to metro i autobusy do via del busto arsizio nie dojezdzaja, będe wdzieczna za wszelkie info , również co warto zobaczyć poza standardowymi propozycjami przewodnikowymi , saluti :)
jest pociàg ktòry làczy ta stacjè via del Busto Arsizio z miastem...potem Mediolan jest caly pièkny..sà autobusy takie wysokie i tym autobusem (cena biletu ok 26 euro ) mozna wiele zobaczyc...napisz co Cie interesuje to cos podpowiem...
te....te..autobusy to... to bardzo sa wysokie??/a moze sa pietrowe?..tak jak w Angli?..mozesz sprecyzowac?
Marta Luce skocz do Empiku..kup sobie Przewodnik po Mediolanie....albo Google ..i info z Googli ...na ksero..to sie nazywa samowystarczalnosc ..czyli dorosla samodzielnosc...bez infantylnych pytan
Cytat: SettediNove
Marta Luce skocz do Empiku..kup sobie Przewodnik po Mediolanie....albo Google ..i info z Googli ...na ksero..to sie nazywa samowystarczalnosc ..czyli dorosla samodzielnosc...bez infantylnych pytan

wiedza przewodnikowa to jedno a wiedza ludzi którzy mieszkają na miejscu to drugie także nie uważam mojego pytania za infantylne i zbędna jest Twoja złośliwość w tym temacie.
Cytat: 36anna
jest pociàg ktòry làczy ta stacjè via del Busto Arsizio z miastem...potem Mediolan jest caly pièkny..sà autobusy takie wysokie i tym autobusem (cena biletu ok 26 euro ) mozna wiele zobaczyc...napisz co Cie interesuje to cos podpowiem...

dzieki serdeczne , skontaktuje się z Tobą na priv bo moje pytanie jest podobno infantylne i niedorosłe według niektórych.
Po co pociąg? Przecież tam jest połączenie metrem. Czerwona linia, najbliższa stacja Bonola, metrem dojedziesz do centrum. Możesz wysiąść na st. Cairoli - zamek Sforzow, Duomo - katedra - to główne zabytki. Co do innych to trudno radzić, przy targach pewnie nie będziesz miała zbyt dużo wolnego czasu.
Cytat: trishya
Po co pociąg? Przecież tam jest połączenie metrem. Czerwona linia, najbliższa stacja Bonola, metrem dojedziesz do centrum. Możesz wysiąść na st. Cairoli - zamek Sforzow, Duomo - katedra - to główne zabytki. Co do innych to trudno radzić, przy targach pewnie nie będziesz miała zbyt dużo wolnego czasu.

dzieki serdeczne za info , a co do targów to wiem ze moge nie znalezc za wiele czasu, jestem na tych targach co dwa lata i nigdy nie udało mi sie zwiedzic miasta, wiec teraz postanowilam ze urwe sie wczesniej niz zwykle i postaram sie cos zobaczyc . pozdrawiam :)
Znam jedna fajna stronke, gdzie mozesz znalezc ludiz, ktorzy by ci pokazali miasto, opowiedzieliby o historii - couchsurfing.org :) Sama korzystam i jest swietne! No i za darmo :)
Marta Luce nie muszisz klikac na CYTUJ...zjedz ciut do dolu..i wtedy masz SZYBKA ODPOWIEDZ i klikasz na: dodaj wpis.Klikajac na' cytuj'.post sie rozciaga..niczym guma w majciochach :D
oraz forowicza trzydziestolatek2006! bo tutaj tylko Sette swieta jest!
i chyba juz na maksa sfrustrowana, skoro takie bzdury od paru lat pisze....
trzydziestolatek, czy jak Ci tam...skoro od lat tak dobrze znasz to forum i ludzi bywających tu to czemu nie piszesz pod własnym nickiem??
Wiem że Sette jest kontrowersyjna, wiem że nie każdemu to odpowiada aleeee.... ona pisze zawsze jako Sette. NIe zmienia nicków aby komuś przypierdzielić !!! Jest jaka jest ...ale jest sobą. Odsyła do wyszukiwarki, jest często obcesowa i bezpruderyjna ale nie zachowuje się na przykład tak jak to próbujesz robić Ty moja imienniczko BG.
Chcesz koniecznie jej dorównać gosiuBG ????
już doda powiedziała "królowa jest tylko jedna"
Sette też jest jedna
i jeden jest gieniu
reszta jest tłem
no tak to wygląda na tym forum od lat i nie sądzę aby KTOKOLWIEK to zmienił !
Ludzie, wyluzujcie !! Nie ubliżajcie sobie personalnie bo to jest poniżej krytyki.
Traktujcie forum tak jak powinno się traktować takie miejsca.
A jeśli nawet Sette jest brzydka, to co?
A jeśli żyje z bogatym włochem, to co?
Nie rozliczajcie nikogo z jego prywatnego życia!
NIe rozliczajcie z czasu spędzonego w sieci !
Dla mnie największym frustratem jest ten kto z uporem maniaka łazi po czyichś śladach i wytyka czyjeś błędy nie widząc własnych.
Bierzcie z forum to co Wam jest potrzebne, co niepotrzebne lub drażliwe...omijajcie szerokim łukiem !!
Margo bo go admin banuje non stop......od paru lat...jak to trolla
powinien banować każdego kto personalnie obraża innych !
Hmm... una mia regola di vita?.. non dare mai importanza alle persone ke non tengono a me...certe persone non contano un BEL NIENTE nella mia vita... dovrei preoccuparmi delle persone ke mi vogliono bene e non perdere tempo con nullità del genere, e vero Margo?
100% !!!!
Wiesz Margo, ja do Sette to czuje jedynie pogarde, a od pogardy do zazdrosci droga jest baaaardzo dluga, wiec akurat tym sie nie przejmuj. Wkurza mnie po prostu, ze Sette (i pare innych osob) kazdemu nowemu uzytkownikowi dogryza, obraza, WYSMIEWA SIE, pisze w kazdym watku nie na temat! Jak inni ludzie maja to chamstwo ignorowac, skoro takie zachowanie po prostu jest denerwujace!?
Zreszta nie tylko ja mam taka opinie. Wiele osob sie tutaj przewinelo przez forum i otwarcie mowilo, ze chamstwa Sette i jej publicznych frustracji, dlugich historii z jej zycia (tak jakby forum to byl pamietnik), informacji o tym, co akurat ugotowala na obiad NIE CHCE TOLEROWAC. Niech nasza gwiazda sobie bloga zacznie pisac, albo pamietnik, a nie zasmiecac tutaj...
edytowany przez gosiaBG: 06 kwi 2011
gosiuBG, bo ludzie zbyt osobiście przyjmują to co dzieje się w necie. Brać to co się potrzebuje i będzie ok. A co do pogardy ...jesteś pewna że to co czujesz do Sette to pogarda?
Przecież pogarda to stan uczuciowy będący mieszaniną braku szacunku i niechęci. Zbliżony do nienawiści, ale zawierający komponent poczucia wyższości wobec osoby pogardzanej.
Czujesz szacunek do Sette???
Przecież jej nie znasz ..... Sette to nick ....gardzisz nickiem??
Po co śledzisz ją i komentujesz jej wypowiedzi. NAwet wtedy gdy nie dotyczą Ciebie.
Więcej dystansu ! Do siebie, do netu, do Sette i do wszystkiego co się dzieje w necie !

a teraz spadam spać bo wstaję o pogańskiej godzinie 5 rano. Jadę do adwokata aby dowiedzieć się jak wydrzeć włochom z gardła kasę na którą mnie walnęli przez ostatnie 5 lat !
Wtedy ja będę pisać co jadłam i piłam aż i mnie znienawidzisz .....tzn dopiero jak dostanę tę kasę.
spokojnej nocki WSZYSTKIM !!
edytowany przez Margo49: 07 kwi 2011
Gosiu,z Twoich wpisow wnioskuje,ze jestes inteligentna dziewczyna,ktora ma wlasne zdanie(to cenie),ale...nie pasuje mi do Ciebie slowo:pogarda...mocne slowo(byc moze dla mnie?)
hehhe rzeczywiście wesoło tu u was :) ..... dziekuje tym którym moje pytanie jednak nie wydało sie infantylne i postanowili dać mi wskazówki i tym którzy rozumieją fakt że można być nowym użytkownikiem forum i nie być "obtrzaskanym" we wszystkich zwyczajach tu panującym. pozdrawiam i życze miłego dnia :)
Margo, sette tez nie jest swieta. Dlaczego jej nie zwracasz uwagi, kiedy perfidnie jezdzi po ludziach? Oczywiscie zgadzam sie z Toba, ze nie powinno sie zwracac duzej uwagi na to, co ludzie pisza w internecie, ale jakies zasady, przynajmniej podstawy dobrego zachowania trzeba zachowac. Przynajmniej ja tak uwazam.
.....Zacznijmy od tego cóż to takiego jest szyderstwo, bo nie dla wszystkich to jest jasne. Nie każdy rozumie znaczenie tego słowa i niekiedy zdarza się, że ludzie nazywają szyderstwem coś, co wcale nim nie jest, albo też wprost przeciwnie, nie dostrzegają w szyderstwie szyderstwa! Słownik Języka Polskiego PWN tak przedstawia definicję tego słowa:
1. Drwiący stosunek do kogoś, czegoś, nacechowany dodatkowo lekceważeniem lub pogardą.
2. Słowa lub żart będące wyrazem takiego stosunku.
Szyderstwo więc to nie to samo, co kpina, satyra i śmianie się. Można żartować lub kpić z czegoś lub kogoś - ale dopiero jeśli czynimy to złośliwie i z pogardą w sercu staje się to szyderstwem. Jeśli napastujemy kogoś i "programowo" wyśmiewamy, bo go niecierpimy (czy gorzej), bo się z nim nie zgadzamy i wszelkimi metodami chcemy zwalczać go i to, co sobą reprezentuje, to mamy do czynienia z szyderstwem....pogarda: odmawianie godności drugiemu człowiekowi; ...http://www.dastrych.edu.pl/?pl_nie-sadzic-blizniego,89 Wielkanoc nadchodzi czas na spowiedz ze swoich ..szczegolnie tych ktorzy grzesza przeciw innym....."Bo nic cięższego, nic gorszego, jak osądzać bliźniego i gardzić nim"
mam dosc ataków personalno-emocjonalnych na mego wirtyalnego nicka kazda jedna dygresje na moj temt zglosze adminowido usuniecia osob szczegolnie dwoch na tym forummoich zacieklych az zanadto zacieklych agresorow
Jartek ma siostre,ma na imie Pogarda..jedna z forowiczekma ta sama siostre ,oswiadczyla to na forum publicznym...zapewne krewna z Jarkiem http://politykier.pl/kat,1025797,wid,13326313,wiadomosc.html?ticaid=6c407
jarek jarek
A parole siamo tutti bravi, ma è nei fatti che dimostriamo quanto valiamo!.... faktem jest ze oglosilas wszem i wobec ze czujesz do mnie pogarde / slownie :POGARDE/ ..bo pisze o swoim zyciu na forum..bo pisze prawde ...jaka jestes plyciutka !!!ale powodzik sobie znalazlas!!..nie mogals nic lepszego wymyslic??????
fai brava tu!
......sono poche le persone ke pensano, però tutte vogliono giudicare .....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka