Co warto zobaczyć w Rzymie?

Temat przeniesiony do archwium
We wrześniu jadę ze znajomymi do Rzymu, na dwa tygodnie, więc będziemy mieć czas na coś więcej niż zrobienie podstawowego kursu po głównych zabytkach. Co, waszym zdaniem, warto zobaczyć w Rzymie, oprócz obowiązkowych "punktów programu"? Jakieś fajne, niedrogie kawiarnie, jakieś ciekawe zakątki w których nie ma tłumów turystów? Inne ciekawe miejsca?

PS. Przy okazji - wdzięczna będę za wszelkie uwagi dotyczące zwiedzania Wiecznego Miasta :)
sorry ale mnie rozbawilo ze masz 2 tyg na zwiedzanie Rzymu..oto gotowy program http://wakacje.wp.pl/wid,1[tel],odkrywamy_europe2.html?ticaid=1edd7&_ticrsn=3
I z cala sympatia do Ciebie podsuwam jeszcze cos..co byc moze wywola usmiech na twej twarzy ...
W Rzymie odkryjesz prawdę o sobie

Jeśli uważasz, że Roma to tylko nagromadzenie antycznych ruin, średniowiecznych kościołów, renesansowych pałaców i barokowych fontann, to wizyta w Wiecznym Mieście może Cię bardzo zaskoczyć. Rzym ma bowiem wiele tajemniczych i magicznych miejsc, które pozwolą Ci spełnić życzenia i dowiedzieć się o sobie nieznanych prawd.
Fontanna di Trevi, Usta prawdy, Miasto umarłych, Parco dei Mostri

Niedaleko głównej atrakcji turystycznej – rzymskiego amfiteatru Koloseum – mieści się najmniejsza bazylika w Rzymie imienia Świętej Marii in Cosmedin, a w jej przedsionku stoi przedziwna rzeźba zwana Ustami prawdy (Bocca della Verita). Jest ona prawdopodobnie częścią antycznej rzymskiej fontanny i przedstawia jakiegoś boga – władcę mórz Oceanosa lub posłańca bogów Merkurego. Nazwa rzeźby nie jest przypadkowa. Od wieków ludzie przekazują sobie legendę, że kamienne usta służą jako swoisty wykrywacz kłamstw: ugryzą w rękę każdego, kto nie grzeszy prawdomównością. Tysiące turystów z lękiem zbliżają się do rzeźby, aby poddać się magicznej weryfikacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się prawdy o sobie lub towarzyszu podróży, odwiedź to niezwykłe miejsce. Nie ma na świecie człowieka, który nie skłamałby choć raz, ale stanięcie twarzą w twarz z Ustami prawdy może skłonić nas do refleksji o sobie i o tym, kim naprawdę jesteśmy. Mimo że nie widziałam, żeby ktoś został ugryziony przez usta wyroczni, to każdy, kto od niej odchodzi, wygląda, jakby coś się w nim zmieniło.

Spełnienie życzeń
Koniecznie trzeba zobaczyć Fontannę di Trevi. Jest to najbardziej imponująca fontanna w Rzymie (a jest ich tutaj mnóstwo), robi wrażenie na wszystkich. Ma 20 metrów szerokości i 26 wysokości, zakrywa całą jedną stronę placu Piazza Poli. Cztery statuy umieszczone na balustradzie fontanny symbolizują cztery pory roku, a po bokach stoją posągi uosabiające zdrowie i obfitość. Woda z fontanny miała ponoć nie tylko gasić pragnienie, ale też uzdrawiać i odwracać zły los. To przepiękne XVII-wieczne dzieło sztuki ma swoją magiczną tajemnicę: jeśli wrzuci się do niej pieniążek i wypowie życzenie, to według mieszkańców Rzymu na pewno się ono spełni. Rytuał ten zapewni nam również powrót do magicznego miasta, bo przecież wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Miasto umarłych

Niedaleko Rzymu, w Cerveteri i Tarquinii, mieszczą się wybudowane jeszcze przez Etrusków, pochodzące z VII–I w. p.n.e., miasta umarłych. Nie są to jednak zwykłe cmentarze, ale rozległe miasteczka z grobami, domami, ulicami i schodami! Można się tu natknąć na poszukiwaczy skarbów. Miejsce ma niesamowitą energię, mimo że jest wielką nekropolią. Groby przypominają z wyglądu domy, w środku są sarkofagi, niektóre podobne do egipskich piramid. Spacerując po cmentarzu, można spotkać media lub ludzi, którzy poszukują swoich przodków poprzez medytację w konkretnych miejscach – centrach energetycznych. Niektórzy Włosi uważają, że to właśnie tutaj można się najwięcej dowiedzieć o duchowym pochodzeniu Europy, bo duchy, które krążą na tym terenie, są tak stare, że przechowują pamięć o wydarzeniach sprzed tysięcy lat.

Park Potworów

Tym, którzy nie mają dość wrażeń, polecam podróż do leżącego między Florencją i Rzymem Parco dei Mostri – Parku Potworów w Bomarzo. Przewodnicy ostrzegają przed wejściem, że to widok tylko dla dorosłych, a dzieci mogą nie wytrzymać scenerii rodem z horroru, która czeka na turystów za murami parku. Miejsce od setek lat owiane jest legendą.

Wybudował je w XVI wieku książę Vicino

Orsini – brzydal o duszy romantyka. Stworzył najbardziej nietypowy i przerażający ogród na świecie, pełen przewróconych grobowców, posągów potworów, średniowiecznych mostów. Jest tu krypta w wielkim posągu, paszczy olbrzyma Orcusa, w której stoi przerażający rytualny stół. Osobliwością ogrodu jest przewracający się dom, w którym krzywe są nie tylko ściany, okna oraz drzwi, ale też podłogi i schody we wnetrzu – w pokojach nie da się postawić żadnych mebli ani sprzętów. Nic dziwnego, że Salvador Dali zachwycał się tym miejscem.
http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/6375-w-rzymie-odkryjesz-prawde-o-sobie


:D
http://rzym.lovetotravel.pl/zamek_swietego_aniola
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_%C5%9Awi%C4%99tego_Anio%C5%82a

...pomysł na tę okrągłą budowlę Rzymianie ściągnęli ponoć od etrusków... zobacz, jeśli tam będziesz...
...buon viaggio!
:)
W parku potworow mi sie bardzo podobalo ...oprocz ciekawych 'potworow' spacer bardzo przyjemny :-)

Cerveteri ...z lekka iralndzkie klimaty mi przypominalo :-)

Jezeli chodzi o etruskie budowle, jest ich mnostwo poukrywanych w lasach ...i te jak dla mnie sa bardziej ciekawe ...ale ciezko do nich dotrzec.

W okolicach Rzymu polecam takze Sutri ...a jeszcze bardziej Bagnoreggio. Zobacz sobie zdjecia na Bagnoreggio w internecie... Tam jakby czas sie zatrzymal w miejscu...

Oczywiscie Tivoli ...ale to mozna uznac za 'obowiazkowy punkt programu'. W lecie Ville d'Este otwarta jest takze wieczorami (chyba tylko weekendy). Villa jest slynna z fonann pieknie oswietlonych i wizyta notturna moim zdaniem jest godna uwagi.

....no i moznaby pisac i pisac co jest ciekawego w okolicach Rzymu... bo lista sie szybko nie skonczy ;-) ...a o Rzymie tez moznaby pisac i pisac...

Baw sie dobrze!
edytowany przez marysia2: 25 lip 2012
Dzięki :)

Widzę parę miejsc do dopisania do listy... zwłaszcza park potworów wydaje się być bardzo interesujący...

Chętnie też posłucham więcej o Rzymie :)
Jak bylem w Rzymie to 2 razy pojechałem do Anzio, by odpocząć od hałasu i turystów na plaży.
w Rzymie w Bazylice sw.Piotra znajduje sie miejsce pochowku sw Tadeusza Judy...jesli masz jaks beznadziejan sprawe trudny problem do rozwiazania..potrzebujesz cudu w zyciu polecam ci modlitwe u jego grobu plus zostawieni sowitego datku...najlepeij by bylo abys oddala mu wszystkie pieniadze jakie w tym momencie /u jego grobu /bedziesz posiadac :D pisalam o Judzie pare razy na forum /nie bde si rozpisywac od nowa..ale gwarantuje ci ze cud sie wydarzy jesli wypelnisz to co Juda lubi datek plus modliwa .Patron od spraw beznadziejnych. http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/221735">http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/221735
http://www.wloski.ang.pl/forum/cafeitalia/197608
http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/221735">http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/221735
Nie zebym byla jakas nawiedzona ale dwukrotnie prosilam go o pomoc i dwukrotnie skorzystalam z jego pomocy/w warszawskim kosciele./.zreszta mieszkam w tej parfii:D
artykul o Judzie http://www.wrozka.com.pl/archiwum/2002/02/4025-oredownicy-spraw-wszelakich
http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/5697-w-krainie-dobrych-energii wspomniany kosciol sw Rity znajduje sie w Veronie ..w artykule jest tez o sw Ekspedycie /cnyba zczne o nim czsciej pisac na forum..albowiem jest to patron bezrobotnych.w kraju jego oltarz jest miedzy innymi w kościele Reformatów w Krakowie, w pobliżu Rynku. :D
..sorry litrowki, chyba zaczne o nim czesciej pisac na forum :D
Temat przeniesiony do archwium

« 

Studia językowe

 »

Ogłoszenia