Bańki chińskie- czy ktoś wie gdzie można je kupić???

Temat przeniesiony do archwium.
Jak w temacie...szukałam w aptece, sklepie zielarskim i nic. Jak właściwie wytłumaczyć aptekarzowi o co mi chodzi, bo mam ogromne wątpliwości czy zrozumiał moją prośbę;)
...narysuj mu leżącego człowieka i te bańki postawione np. na plecach :)))
:)
Ostatnio ktos opowiadal o bankach. Nie zrozumialam slowa, ktore uzyl ...i mi wytlumaczono. ..chodzilo niewatpliwie o banki, ...wiec gdzies je mozna kupic ...ale nie pamietam jakiego okreslenia uzyto:-/

...wikipedia mowi:
(...)
La coppettazione è una pratica terapeutica propria della Medicina cinese e fa parte delle pratiche terapeutiche esterne (come il Massaggio cinese TuiNa, la Moxibustione).
(...)
La coppetta è costituita da un vasetto di vetro o ceramica o bambù del diametro di 5 cm circa che viene applicata sulla cute in precisi punti o aree per ottenere l'effetto terapeutico.

Nic nie mowi o bankach z gumy ...bo moze o takie Ci chodzi?
edytowany przez marysia2: 22 sty 2013
Potwierdzam 'le coppette'.
Chodziło mi o te szklane, bo są najlepsze...kiedyś kupiłam gumowe, ale nie ma porównania z tymi szklanymi...nic jutro udam się na kolejne poszukiwania ;)
Na 100% nazywaja sie le coppette.
@Marysia2- z pewnością dam znać jeśli gdzieś znajdę:)
Kiedyś i ja próbowałam rozmawiać o bańkach,ale tylko patrzyli na mnie jak na dziwo,nikt nigdy tu o czymś takim nie słyszał. No ale może nie powinnam się dziwić,mieszkam na południu,a to wiele tłumaczy:-)
...albo zamów tu:
http://www.cmcpolska.pl/index.php?cPath=3_20...
:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia