obywatelstwo wloskie i polskie?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie!Mam pytanie od kilku dni otrzymalam obywatelstwo wloskie czy w Polsce mam nadal obywatelstwo polskie?Jak to funkcjonuje?
A czy jestes zona wlocha??
tak,od prawie 5 lat.
Gratuluje serdecznie,ciekawa jestem ile czasu czealas,ja zlozylam papiery 2 lata temu,i jak dotad zadnych efektow nie widac.Oczywiscie polskie obywatelstwo zchowujesz !
zachowujesz
Papierzyska zlozylam 2 lata temu a po 1,5 roku dostalam zawiadomienie z Prefettura o przyznaniu obywatelstwa.Przynajmniej uwolnilam sie od biegania po odnowe dokumentòw i donoszeniem swistkòw bo jak sie okazuje brakuje zawsze czegos! Chcialam zapytac jezeli ktos wie czy majac juz obywatelstwo wloskie w Polsce bede musiala zalaczyc jakies dokumenty czy cos podobnego.DZIEKUJE
sosenka , powinni ci odpowiedziec w ciagu dwoch lat, zobacz co mowia przepisy:
"Nadanie obywatelstwa małżonkowi obywatela Włoskiego

Ustawa określa maksymalny okres, w ciągu którego Prefektura, w której złożono podanie, musi zakończyć praktykę i wydać decyzję co do nadania obcokrajowcowi obywatelstwa lub odrzucenia jego podania. Termin ten to dwa lata, a dokładnie 730 dni. W przypadku, gdy od złożenia podania o obywatelstwo minęło ponad 730 dni, a Prefektura nie wydała żadnej decyzji, nie może odmówić cudzoziemcowi nadania obywatelstwa i uznaje się, że zainteresowany nabył prawo do otrzymania obywatelstwa włoskiego.
Nie oznacza to jednak bynajmniej, że po upływie ww. terminu obcokrajowiec nabywa automatycznie obywatelstwo włoskie. Zainteresowany może jednak zwrócić się do sędziego (giudice ordinario), przedstawiając mu fotokopię kompletu złożonych dokumentów o obywatelstwo i wystąpić o wydanie decyzji w swojej sprawie. Warto podkreślić, że zasada ta dotyczy wyłącznie cudzoziemców, którzy występują o obywatelstwo w związku z małżeństwem z obywatelem włoskim."

A do Stelliny -co do podwojnego obywatelstwa to jak cos przeskrobiesz w Polsce to zawsze bedziesz traktowana jak obywatel polski
"Nabywając obywatelstwo włoskie, Polak nie traci obywatelstwa polskiego.
Obywatel polski może posiadać obywatelstwa nawet kilku państw. Dopóki jednak nie utracił lub nie zrzekł się obywatelstwa polskiego, w Polsce podlega wyłącznie prawu polskiemu i jest traktowany wyłącznie jak obywatel polski, a nie jak cudzoziemiec."
Raczej wiec watpie czy cos trzeba zalaczac.
dziekuje
Ja tez dziekuje
i jak cos przeskrobiesz tu albo tu to bedziesz mogla sobie wybrac gdzie chcesz kare odsiedziec..ha ha w ktorym kraju ..po prostu patrzy sie w kodeks karny i wybierasz kraj gdzie za to przewinienie masz krotsza kare..he he ,ale ci nie zycze..ale jednak jest to duzy plus..wiesz jakis wypadek samoch...czy jazda po pijanemu rowerem..he he/zartuje zartuje../
dziekuje za otuche!Tez popatrze gdzie bedzie kròcej!Jezeli nie zmienia praw to oplacalne we wloszech bo po indulto (amnesti)wychodzi sie wczesniej o ile sie dostanie do kicia
:D
ach,bym zapomniala!kiedy przyszedl mi list polecony! z prefettury napisane jest,zeby zabrac ze soba dowòd i oplate skarbowa(14,62e).komunikat pilny!(chociaz raz tak pisza)zeby tak wszystkie dokumenty od razu dawali bez mrugniecia okiem!co do nadania oficjalnego obywatelstwa w urzedzie miejskim to sie szybko uwijaja(co prawda napisane jest na powiadomieniu(jak to oni specyfikuja"protokole")z prefektury,ze mamy czas 6 miesiecy na przysiege od chwili podpisania w/w dokumentu.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.