egzaminy z wloskie- wtajemniczcie mnie prosze:)

Temat przeniesiony do archwium
Możecie napisać mi po krótce jakie egzaminy można zdawć z włoskiego i co mniej więcej powinnam umieć, aby mieć szansę je zdać???
pozdrawiam
Może za dużo nie wiem, ale na pewno można zdawać :
CELI (we Włoszech jest to centrum w Perugii - Università per i stranieri di Perugia). Jest 5 poziomów (od 1-najprostszego, do 5). Informacje na temat tych egzaminów można znaleźć na różnych stronach internetowych, na przykład na stronie Włoskiego Instytutu Kultury (Warszawa - www.iic.pl lub Kraków - www.iickrakow.org) - tam też można zdawać egzaminy CELI (czerwiec lub grudzień)
CILS (ten związany ze Sieną)
CIC - włoski biznesowy na dwóch poziomach, chyba średniozaawansowany i zaawansowany?(wiem że jest jeszcze jenden certyfikat z języka biznesowego jeśli chodzi o włoski, ale nie wiem jaki :)
wielkie dzięki!!!:)
U mnie na Universita di Bologna preferuja CILTA (Corso Interfacoltà di Linguistica Teorica E Applicata "L. Heilman"), dosc popularne, ale nie wiem czy w polsce mozna to zrobic. W kazdym razie rowniez dziela Cie na poziomy A1-A3, B1-B2, C1. W programie jest takze tzw. self-studying i oczywiscie dostaje sie certyfikat.
hej! dzieki za info.=)
mam pytanie, czy na Twoim uniwerku mozna studiowac filologie angielska???
Nie wiem, poniewaz jestem w podrozy ciezko mi sprawdzic. Jesli juz to na wydziale jezykow i literatury obcej. Sprawdze w informatorze, jednak mysle ze takiego kierunku indywidualnego nie ma. Moge sie mylic jednak
bede wdzieczna za kazde info:)
pozdrawiam
Mozna studiowac, w zasadzie kazdy jezyk jaki ci przyjdzie do głowy.
Kurs nazywa sie: Corso di laurea in Lingue e letterature straniere. Masz wybór m.in Letteratura inglese. To dosc złozone, jak nastepuje wybór pozostałych przedmiotow. Polecam poczytac na stronie wydziału jak chcesz cos wiecej: www.facli.unibo.it

Pozdrawiam
grzesiek ([gg] )
Temat przeniesiony do archwium